Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ilyen esetben a szülők lehetne...

Ilyen esetben a szülők lehetnek a hibásak, hogy ilyen lett a gyerekük, vagy valami teljesen más állhat a háttérben? Ha igen, micsoda?

Figyelt kérdés

Egy 16 éves lányról beszélünk. A családjáról nem sokat tudok, csak annyit, hogy a szülei nem váltak el.


A lány a legtöbb ember esetében nem szereti az érintéseket, utálja, ha valaki megpuszilja, és láthatóan feszélyezve érzi magát emberek között, mint aki attól tart, hogy bántani fogják. Idegeneknek nehezére esik a szemébe nézni, de csak ha vele egykorúakról beszélünk, a felnőttekkel szívesebben kommunikál.

Némely érintésektől egyenesen megijed (megpróbáltam kisimítani a haját a szeméből, és ösztönösen hátrahőkölt, aztán bocsánatot kért, és mondta, hogy nem direkt csinálta, mostanra pedig annyira megszokta, hogy rezzenés nélkül hagyja nekem).

Tudom, hogy van egy-két barátja, akiknek az érintése vagy ölelése nem zavarja, de kevés ilyen ember van.


Mi válthatta ezt ki? Nagyon jóban vagyok vele, de ilyenekről nem beszélt, és lehet, hogy ő sem tudja pontosan.

Ne is kifejezetten erről a lányról beszéljünk, tudom, hogy senki nem tudhatja pontosan, hanem egy lányról, aki akárki lehet, és ennyit tudunk róla. Mire tippelnétek?


Előre is nagyon köszönöm!



2016. jan. 13. 21:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%

antiszociális

igen, köze lehet a szülőkhoz, hogy valszeg nem élnek társasági életet, de ahhoz is, hogy nincs testvére

2016. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

Valami trauma áll a háttérben, valószínűleg testi vagy szexuális bántalmazás.

De ha a legrosszabb viszonya a korosztályával van, akkor szerintem az a probléma forrása, hogy a kortársaival kapcsolatban történt valami, nem pedig a szülők a hibásak.

2016. jan. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elfelejtettem, hogy van egy bátyja (már külön él), és a társasági élet pipa, mert a szülei gyakran rángatják mindenféle rendezvényre.
2016. jan. 13. 21:17
 4/18 A kérdező kommentje:
Második, köszönöm!
2016. jan. 13. 21:17
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
hát én se nagyon szeretm ha csak ismerösök hozzám akarnak érni, mert ne, csak azt engedem h hozzáérjen aki lelkileg is közel van hozzám, szerintem ez nem antiszoc hanem simán elv is lehet
2016. jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
38%

Tekintve, hogy én is hasonló vagyok, első körben ezekre tippelnék:

- Az lett belenevelve, hogy a testi érintés rossz

- Szemtanúja volt valami durva traumának

- Szexuális zaklatás áldozata volt

- A korosztályában piszkálták


Esetleg több is egyszerre. Szerintem biztosan érte valami olyasmi, ami azt égette az agyába, hogy az élettől és az emberektől félni kell.

2016. jan. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
24%
Az érintéspara, a szemkontaktus kerülése, a szociális esetlenség és az idősebbek társaságának a keresése az autistákra jellemző. Na persze nem ismerem a lányt, lehet teljesen más oka is ezeknek.
2016. jan. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
Ugyan már! Simán lehet teljesen normális is. Én abszolút társaságkedvelő vagyok, csak éppen azt nem kedvelem, ha valaki belemászik az arcomra, ölelget, puszilgat, belegondolni is rossz. Az én szememből csak valamelyik közeli rokonom, vagy a párom simítsa ki a hajat. Utálom az ilyen bizalmaskodást és nem vagyok autista, semmi bajom nincs, mondjuk nekem a szemkontaktussal nincs bajom, de azt utálom ha feleslegesen hozzám érnek. Ja és van olyan barátnőm, szintén nagy baráti/haveri körrel, aki puszit sem hajlandó adni senkinek, nem szereti, nem hiszem, hogy ez akkora gond.
2016. jan. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

Én normális nevelést kaptam, társasági ember vagyok, imádom ismerkedni másokkal,

nem ért trauma, nem erőszakoltak meg és a többi sem történt amit az egyik válaszadó leírt de viszolygok ha valaki belép a komfort zónámban.

Utálom ha hozzám érnek, ha valaki a hajamat piszkálja..ennyi. Ettől még normális az ember csak kicsit szűk a komfort zónája..

2016. jan. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Előző, amiket írtál az velem is teljesen így van, de mi a szemkontaktussal nem zavartatjuk magunkat, míg ez a lány igen, ami fontos különbség. Azt én se hagyom h megpusziljanak mindig, volt h mondtam ismerősnek h figyelj én nem szeretek így köszönni, nem baj? Szóval az is lehet, hogy nagyon zárkózott lány, de az is hogy érte már komoly sérelem. Ennyiből sajnos nem lehet megállapítani. Ha azért vannak hozzá közel álló emberek, akkor nem hiszem, hogy "olyan nagy baja van". Viszont ez a hátrahőkölés ez elég fura és főleg az, hogy ösztönös, de ha meg van a bizalom már nem csinálja, azt mondod már hagyja neked. Szóval ha történt is vele valami, vagy már feldolgozóban van a dolog, vagy nem volt olyan súlyos.
2016. jan. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!