Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ilyen esetben a szülők lehetne...

Ilyen esetben a szülők lehetnek a hibásak, hogy ilyen lett a gyerekük, vagy valami teljesen más állhat a háttérben? Ha igen, micsoda?

Figyelt kérdés

Egy 16 éves lányról beszélünk. A családjáról nem sokat tudok, csak annyit, hogy a szülei nem váltak el.


A lány a legtöbb ember esetében nem szereti az érintéseket, utálja, ha valaki megpuszilja, és láthatóan feszélyezve érzi magát emberek között, mint aki attól tart, hogy bántani fogják. Idegeneknek nehezére esik a szemébe nézni, de csak ha vele egykorúakról beszélünk, a felnőttekkel szívesebben kommunikál.

Némely érintésektől egyenesen megijed (megpróbáltam kisimítani a haját a szeméből, és ösztönösen hátrahőkölt, aztán bocsánatot kért, és mondta, hogy nem direkt csinálta, mostanra pedig annyira megszokta, hogy rezzenés nélkül hagyja nekem).

Tudom, hogy van egy-két barátja, akiknek az érintése vagy ölelése nem zavarja, de kevés ilyen ember van.


Mi válthatta ezt ki? Nagyon jóban vagyok vele, de ilyenekről nem beszélt, és lehet, hogy ő sem tudja pontosan.

Ne is kifejezetten erről a lányról beszéljünk, tudom, hogy senki nem tudhatja pontosan, hanem egy lányról, aki akárki lehet, és ennyit tudunk róla. Mire tippelnétek?


Előre is nagyon köszönöm!



2016. jan. 13. 21:08
1 2
 11/18 anonim válasza:
bocs előző előttinek szólt aki írta h neki szemkontaktussal nincs problémája
2016. jan. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

vagy csak egyszerűen ilyen a természete személyisége


pl én sem tűröm h a páromon és a gyerekeimen kívül más is hozzám érjen (még anyám sem !) és utálom a szemkontaktust is

nem feltétlenül kell belebeszélni valami hátteret.. pl nálam sem volt egyszerűen nem szeretem zavar h belépnek az intim zónámba a megkérdezésem nélkül

2016. jan. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Platypus válasza:

Amiket felsoroltál mind teljesen normális dolgok egy erősen introvertált személyiségnél. Te az írásod alapján eléggé extrovertáltnak tűnsz, és nem igazán érezni, hogy értenéd az introvertált személyiségek működését. Például ha nincs nagyon mély bizalom köztetek, akkor egy introvertált hajának a piszkálása kifejezetten kényelmetlen a számára. Ez neki nem kedves gesztus, hanem az intim zónájának a megsértése. Te észre is vetted, mégis folytatod, mert szerinted nem normális ha nem szereti az ilyesmit. Pedig de, teljesen normális, az emberiség ötöde többé-kevésbé introvertált. Neveléstől független, valaki vagy ilyennek születik, vagy nem.


[link]

2016. jan. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pszichológus, de ez szerintem trauma lehet, leginkább szexuális jellegűre tippelek, de előfordulhat fizikai bántalmazás is, esetleg mindkettő. Bántalmazó családból jövök, hasonlóképpen reagáltam az érintésre én is. Kivülről úgy tűnt, hogy normális család vagyunk, de a bántalmazott tekintete, viselkedése nem hazudik. Ha igazán érdekel, akkor beszélj, foglalkozz vele többet, érezze, hogy támogatod. Nekem a legjobb barátnőm sem tudta, hogy mi folyik otthon, könnyebb volt úgy elviselni, hogy hallgattam róla. Utólag bánom. Persze lehet, hogy tévedek, ennyiből nehéz megítélni, de hogy oka van, az biztos.
2016. jan. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hülyeség, hogy egyből szexuális zaklatást írogatnak itt sokan... Azért nem szereti az érintést, mert otthon nem szokás, "hideg" a környezet. Az hirtelen elhajolás oka pedig egy ösztönös reakció: elhajolás egy pofon elől. Ennyi. Nem tipp, sajnos saját magam látom benne...
2016. jan. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm!


# 13/15 (Platypus), honnan veszed, hogy úgy folytatom, hogy az ellenére lenne? Ne haragudj, nem igazán szeretem az ilyen embereket. Ilyenről semmi említés nem volt.

Amikor először elkapta a fejét, ahogy írtam, azonnal bocsánatot kért, és ő maga mondta, hogy nyugodtan próbáljam újra, most már nem kapná el a fejét. Akkor ott már nem akartam, másnap próbáltam meg újra, akkor is összerezzent, de hagyta és mosolygott (nem gondolod egyébként, hogyha ez nem tetszene neki, rám szólna?), mostanra pedig akkor sem ijed meg, ha hirtelen mozdulatot teszek mellette.

Én is úgy gondolom, hogy introvertált, de mégis tartok tőle, hogy egy kicsit több van mögötte, mert ismerek introvertáltakat, akik hasonlóak, és egész biztosan elhajolnának, ha megpróbálnám azt csinálni, amit a lánynak, de hogy egyenesen megijednének tőle, azt nem hiszem.

2016. jan. 14. 16:30
 17/18 anonim ***** válasza:
Én is ilyesmi vagyok, nem szeretem ha megölelnek, megpuszilnak (jó, baráti ölelést túlélem, de pl családban nagyon nem divat köszösképpen a puszi), számomra ez egy intimebb dolog, persze barátomnak engedem, ott semmi ilyen gondom nincs, szemkontaktust senkivel sem tudok tartani bár mondták többen is hogy akaratlanul is gonoszul nézek, lehet részben ezért. Nincs semmi családi gond a háttérben, annyi hogy szüleim sem a nagyon ölelgetős fajták így én úgy tanultam hogy az ilyen nagyon közeli emberek csináják.
2016. jan. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia! Olvasd el az alábbi cikket, lehet ez is az oka.

[link]

2016. febr. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!