Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, nektek vannak saját...

Kamaszok, nektek vannak saját állataitok? Milyen fajták? Könnyen megengedték a szüleitek?

Figyelt kérdés
Esetleg az állataitok nevét is leírhatjátok, ha van kedvetek :)

2016. febr. 8. 18:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Elég könnyen hiszen én már 1 kutya és 2 cica mellé születtem. Aztán kb 3 éves lehettem amikor kaptam halakat, mert anya szerint felelősségre tanít. Bár nem emlékszem rá, de valami lehet benne.

Miután meghaltak a cicák, névnapomra kaptam egyet, akkor voltam 11 éves. Utána meghalt a kutyusom is, vettünk egy labrador kölyköt, apával építettük a kutyaólat, közösen vásároltunk be neki és együtt mentünk el érte. Van egy nyuszim is. Nemrég pedig örökbe fogadtunk kis golden lányt. Mellettük kerti tóba vannak halak is. De volt papagájom, hörcsögöm és teknőseim is.

Általában én foglalkozom velük, alom és ketrectisztítás minden nap. Hétvégén pedig ki is mosom. Kutyasuli, sétáltatás, állatorvos. Anyáék fizetik, a kiadásokat de cserébe én foglalkozom velük, és nincs olyan hogy nincs kedvem, mert nekik attól még pisilni kell, enni kell.

19/L

2016. febr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Kim Bo Mao ***** válasza:

7-8 éves koromig 2 kutyánk volt, aztán az egyiket megmérgezték a másik utána pár héttel elpusztult napszúrásban. Utána szétmentek a szüleim (nem az állatok miatt), és anyu megtiltotta, hogy bármilyen állatom legyen, végül 15 évesen kikönyörögtem, hogy hagy legyen egy egerem. (Kutyát akartam, de mindig azt hozta fel indoknak, hogy túl nagy/koszos/drága stb.) Azt a kajapénzemből tartottam fent, Csillag/Saké volt a neve, mert volt egy csillag alakú folt a homlokán és vidám volt mint egy iszákos japán fószer. Nagyon kedves volt, sosem harapott, de 1 év után elpusztult, mert anyám száműzte a szobámból a folyosóra, ahol megfázott. Utána vettem 2 egeret, akik valahogy nem voltak már olyan életrevalóak, az egyik megbetegedett és meghalt, utána a másik depressziós lett és meghalt. Aztán 17 évesen vettem meg Jackie-t, aki egy éjfekete (mostmár csokoládé színű) házinyúl, és olyan mint egy kutya, csak nem ugat. Imádom. Anyu is megszerette, és 2 hónapra rá beállított egy törpenyúllal (Soncsival), aki nagyon vad volt, de őt is megszelidítettem. Mindketten 7 évesek... Aztán 22-23 évesen örökbefogadtam egy macskát, Nyomit (lány cica, roppant beszédes, mindig mondja, hogy "Nya-aa" ha valaki tüsszent, még álmában is.) Egyébként Jackie-t már nem kérdeztem meg anyutól, csak megvettem.

Anyuék közben egyszer beállítottak 2 kiskacsával (aminek marhára nem örültem, mert felelős állattartónak tartom magam...), amikből az egyik sajnos meghalt (a másik elette tőle a kajáját és folyton megtaposta). Amelyik túlélte, csak szimplán "Kacsó" volt, és amikor elkezdte a repülő tollazatát növeszteni elvittük párommal a Noé-ba...

2016. febr. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!