Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Miért nem engeditek a...

Szülők! Miért nem engeditek a gyereketeknek, hogy arra költse a saját fizetés3t, amire akarja?

Figyelt kérdés

Nyilván ahhoz vonatkozik a kérdésem, akik így csinálják.

Nem értem anyumat. Azt megmondta, hogy ő nem fogja elvenni a fizumat, és amíg tanulok, a rezsit se nekem kell fizetnem. Megsem engedi, hogy elköltsem... Tegnap rendeltem eBay-ről ezer ft-ért egy nyakláncot, és már mondta, hogy ne szórjam a pénzt. Meg ma megyek ruhákat venni őszre/télre, mert nincs egy darab olyan ruhám se, amit szívesen viselnék. De szerinte erre is hülyeség költeni, mert vannak ruháim (ja, azok, amiket 12 évesen vettünk...).

Próbálok "szülőiül" gondolkodni, de nem megy...

17/L (diákmunka)



2015. júl. 25. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:
91%
Kérdezd meg, ő mire költené, szerinte mi lenne a hasznos.
2015. júl. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kicsit belekontárkodok, ha engeded :) Nekem nem ilyenek voltak és ha lenne gyerekem nem igy csinálnám (remélem).


Egyrészről egy kicsit elengedte a kezed de mégsem teljesen, így tehát kontrollálni akar, mutatni, hogy azért ő ehhez jobban ért (szerintem kicsit későn, ha nem mutatta meg kiskorodtól hogy kell bánni a pénzzel akkor nem most kellene észbe kapnia).

Az is lehet,hogy spórolós és fél, hogy elköltöd az összes pénzt (ide gondold az előző zárójeles megjegyzést újra).

A beszólogatásokat úgy tudod megelőzni, hogy vagy nem tud róla mit teszel, ezt viszont bizalmatlanságnak fogja megélni és igen rosszat teszel a kapcsolatotoknak. Vagy elmondod neki, hogy kb. ennyit kerestem, abból x Ft-ot vagy részt (felét, harmadát, stb) elteszem, hogy legyen télre is (karácsonyra, téli holmira, stb.) a többit pedig egy részét elszórakozom, másik részét ruhára költöm (tudod, anyu már kinőttem őket, biztos nem szeretnéd ha szégyenkezve kellene suliba mennem..) a többit meg hobbira vagy amire szeretnéd. Egyébként egy kis részén vennék valamit anyukámnak. Amúgy is jó szokás néha meglepni, biztos örülne neki. Másrészt meg ha ő úgy éli meg, hogy azzal hogy nem vesz el a diákmunkás pénzedből (ebbe most ne menjünk bele, hogy máshol ez természetes-e vagy sem..) akkor illik valamit "visszaadni" neki. Egy kávé, finomabb tea, szép és hasznos konyhai apróság, csoki, vagy bármi praktikus, de szép ajándék, amit magának nem venne meg, de tudod, hogy tetszene neki. Esetleg olyat, amivel még büszkélkedhet is az ismerősök előtt, hogy nézzétek a lányom a saját fizetéséből vette (de vigyázz, ne olyan legyen, ami túl drága és oka lesz morogni, hogy csak herdálod a pénzed).

Nem könnyű ellavírozni mi is jó, de Neked kell rájönnöd, hogy valójában mi az ő motivációja amiért letol téged a vásárlások miatt.

2015. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!