Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért ilyen átlagos minden...

Miért ilyen átlagos minden kamasz mostanában?

Figyelt kérdés

a divatot követi a többség, semmi egyéniségük, nincs saját véleményük, nincsenek saját gondolataik

( tisztelet a kivételnek)


2016. febr. 9. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden kamasz keresi az egyéniségét, a saját hangját, stílusát. Ez régen sem volt másképp, csak most, a Facebook és instagram korában jobban belelátunk egy kamasz életébe, szokásaiba.
2016. febr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

és ezt miből szűrted le?:D

amúgy mindig is sokan követték a divatot..ebben nincs semmi probléma. akit nem zavar, hogy szembe jön vele a kabátja az utcán, azt nem zavarja, neked miért fáj?

az hogy nincs saját gondolataik meg véleményük az nyilván az iskolának is köszönhető, ahol leginkább leugatják azt, aki máshogy lát pl egy verset, mint ahogy az le van írva az elemzésben.. de ugyanez igaz más tárgyakra is.. én pl matekból gimiben azért kaptam mindig rosszabb jegyet, mert nem a tanár által megmutatott módszer szerint oldottam meg a feladatokat, hanem a számomra logikus és követhető módon.. de ezernyi ilyen példát tudnék mondani..

2016. febr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
85%
Mert a tömegemberek korát éljük, ahol akkor számítasz sikeresnek, ha minél jobban meg tudsz felelni az épp aktuális trendeknek, a kamaszoknak meg eleve megfelelési kényszerük van, szóval ők különösen fogékonyak erre.
2016. febr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Mert a legtöbbet arra próbálják nevelni hogy "ne legyél egyedi, ne legyél feltűnő, állj be a sorba mint a többi birka, csináld amit mondanak" és így tökéletesen kiírtanak belőlük minden önálló gondolatot.
2016. febr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
28%

13 éves vagyok lány és nem vagyok olyan aki a fél napját a plázában tölti

a kortársaimmal ellentétben nem szoktam smunkielni, megvan a stílusom, és egyéltalám nem érdekel ha nem a legújabb, legmenőbb télikabátom van. persze örölök neki, de ha nincs nekem mindegy

2016. febr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A divat puszta definíciója az hogy a többség követi. A különbség hogy a divat gyorsabban változik az internetnek és a közösségi médiának köszönhetően, így feltűnőbb a tömeges változás a kamaszok stílusában is.

Azt hogy nincs egyéniségük és véleményük nem mondanám, inkább hogy folyamatosan változik, képlékeny. Ez rendben is van, erre van a kamaszkor. Eddig sem a saját véleményüket hangoztatták a kamaszok, csak legfeljebb nem egy ismert médiaszereplőtől kölcsönöztek maguknak nézeteket hanem a családjuktól, osztálytársuktól vagy a szomszédtól.

Miből vontad le egyébként ezt a következtetést?

2016. febr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az idén töltöm be a 16-t, de sosem mondták rám, hogy páva vagyhogy díszb*zi... Inkább a kockát. Öszintén engem jobban érdekelnek a barátaim meg a gép mint, hogy égigérő hajam legyen. Attól független úgymond adok magamra, de nem egy 10e forintos pólóba járkálok mert rajta van egy pipa
2016. febr. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én inkább attól akadok ki, hogy a 10-12 éves gyerekek úgy öltözködnek, úgy viselkednek, mint a 20-at taposók. Mini nadrág, V nyakú felső (de minek?). Az a baj, hogy a fiatal felnőttek sem mutatnak jó példát a kis gyerekekre, illetve a tinikre, ezért innen vesznek mindent...öltözködést, stílust stb. És ez nem a neveltetés hibája, egyszerűen a rendszer hibája. Azt táplálják beléjük, hogy csak soványan nézhetnek ki jól. Pedig van molett ismerősöm, és nagyon szép, nem csak az arca, hanem a teste is. Ez a XXI. század egyik átka. Tisztelet a kivételnek persze.
2016. febr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!