Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, hogy jobb legyek...

Mit tegyek, hogy jobb legyek matekból?

Figyelt kérdés

Matekból nem vagyok valami jó. Hetente 2x járok matektanárhoz de kb semmi eredménye. Amikor számolni kellett rendesen mármint egyenletek meg ilyenek akkor matektanárral lett meg a 4-es dolgozat. Most azonban a geometriánál kész csőd van! Hiába járok matektanárhoz ott értem a dolgokat, de egyeüdl nem vagyok képes egy feladatot sem megcsinálni. Hiába tudom fejből a képleteket, ha van egy feladat akkor csak bambulom a könyvet. 20 percen át csak nézem, és nem tudom, hogy hogyan kezdjek neki. Órán is ha van valami önálló munka, akkor vége mindennek. Geometriából önállóan 10-ból 1 feladatot ha képes vagyok megcsinálni. Amikor egyenletek voltak, akkor még jó volt a matektanár de amint geometria jön, onnantól kezdve semmi. Hiába tanulom a képleteket, nem tudom használni. Csak ülök a köynv felett, de semmi. Pl van egy feladat van egy háromszög. AB oldal magassága 6 cm. a háromszöget 3 egyenlő területű részre metszettük 2 db az AB oldallal párhuzamos egyenessel. Milyen távolságra vannak a párhuzamos egyenesek az AB oldaltól.


Én ezzel és az ilyen jellegű feladatokkal nem tudok mit kezdeni. Minden óra gyomorgörccsel telik, és stresszelve megyek be, mert már érzem, hogy nem fogom érteni azt sem. Ha a tanár magyarázza akkor jó, de ha önállóan kell, akkor semmi. És hiába próbálok gondolkodni, meg hiába próbálkozom egyedül mindig rossz jön ki, mindig hibás valami.


Teljesen ki vagyok a matektól. Legutóbbi dogám geometriából éppenhogy 4-es lett 3 óra tanulással, és heti 2 matektanárral.


Rosszul vagyok a matektól. Már a gyomorgörcs kerülget! HUmán beállítottságú vagyok. Angol-magyar teljesen prímán megy. Az angolt még kifejezetten szeretem. Töriből 3-as 4-es vagyok, de csak mert enm tanulok, mert nincs rá elég időm, de lehetnék belőle jobb is.


Mit tegyek?


2016. febr. 10. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy le fognak szólni,de én azt javaslom,hogy akkor hagyd a francba.Azért megbukni nyilván ne bukj meg belőle,de ha ennyire nem megy,akkor nyilván nem ezzel fogsz továbbmenni.Inkább koncentrálj arra,amiben jó vagy,és keress olyan szakmát,ahol ezeket tudod kamatoztatni.
2016. febr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
infós szakközépben vagyok. Heti 4 matekunk van. A tanár nagyon aranyos nagyon kedves, órán meg is értem ha ő magyarázza, de itthon már nem. Ha egy feladatot nem oldottam már meg korábban csak más számokkal akkor nem tudom megoldani a feladatot. Csak az megy, amit már egyszer csináltam. Más semmi! Ha aszöveg másként van megfogalmazva, vagy nem úgy van, hogy 0,6/10 hanem úgy hogy (6/10)/10 tehát egy emeletes tört már nem tudom megoldani a feladatot.
2016. febr. 10. 20:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás! Hidd el, ez máshogy nem megy. A fizika tanárom volt ilyen, mindig ezt mondta, aztán elkerültem egyetemre és rájöttem mennyire igaza van.


Olyan helyre mentem ahol a matek és a fizika nagyon kell..és elméletben mindent tudtam, ha néztem a megoldás levezetését, akkor minden értettem, hogy miért úgy van ahogy van, aztán mikor ott állt előttem az üres feladatlap, akkor meg fogalmam nem volt hogy kell nekikezdeni.


Erre egyetlen megoldás van. Leülsz és csinálod. Ülsz fölötte kicsit, próbálod higgadtan végig gondolni..akár felírni a képleteket, hátha rájössz melyiket kell használni.


A matek pedig egyébként sem megy máshoz. A geometriánál mg pláne..rajzolni kell! Le kell rajzolni, megérteni a feladatot, hogy mit kérdeznek, felírni az adatokat.

Ezután jöhetnek a képletek, de azokat sem árt megérteni és nem csak bemagolni. Legalábbis mindenképp érteni kell, hogy a képlet melyik paramétere mire vonatkozik.


Tehát gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás.


Rágörcsölni pedig nem kell, de szerintem nem az a megoldás, hogy feladod.

A heti 2 magánóra pedig nem tesz csodát, ha te otthon magadtól nem ülsz neki és nem csinálod.

2016. febr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azzal pedig egy matektanár sem tud mit kezdeni, hogy egy emeletes törttel nem tudsz elbánni. Ezen tényleg csak te segíthetsz. Gyakorolnod kell!


Az emeletes törtre pedig az a megoldás, hogy ha látsz egy ilyet, akkor át lehet írni.


(6/10)/10


A megoldás a számláló reciprokával való szorzás. (Számláló a legalsó 10-es, ennek reciproka 1/10)


(6/10) * (1/10)..innentől ez egy egyszerű szorzás. Fentit a fentivel, lentit a lentivel. Megoldás: 6/100


Ez csak akkor megy, ha csinálsz egy pár ilyen feladatot, mert akkor "marad benne" a kezedben.

Én a mai napig papíron jegyzetelek és tanulok, kivéve ha programozásról van szó. Viszont a folyamatábrákat itt is papíron csinálom.

2016. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

JAjj bocsi, elírtam..nevező és nem számláló..


Látod, még én is bele tudok futni. :D

2016. febr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az órán mikor csináljátok lépésről lépésre, jegyzetelj a füzetben. Amit mond a tanár, írd le röviden a mondatokat egymás alá. Otthon aztán fogj egy lapot vagy üres füzetet és lépésről lépésre másold át, old meg az órai feladatot. A szöveges jegyzet pedig sokat fog segíteni!
2016. febr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
térlátásom nincs! egy 4 szög alapú gúlát nem tudok lerajzolni a füzetbe
2016. febr. 11. 17:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan keress kifogásokat, de azzal nem leszel előrébb.
2016. febr. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A fiam is infó szakon van szakközépbe. Neki sem megyen a matek félévkor kettes lett. Mi rengeteget gyakorolunk egyenlőre tudok neki segíteni. Az a lényeg hogy érettségin menjen át. Angol, és a szakmai tantárgyai 5-ös a többi meg le van szarva csak ne bukjon meg az a lényeg. Nem a matekból fogsz megélni te sem. Álj rá arra ami a legjobban megyen mi is így teszünk.
2016. febr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Csak azt nem tanítják nálunk. :((
2016. febr. 18. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!