Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az ilyen szülők nem veszik...

Az ilyen szülők nem veszik észre, hogy ártanak a saját gyereküknek?

Figyelt kérdés

Hallottam néhány szülőt arról beszélgetni, hogy nem szabad a 12-16 éves gyereküknek engedni, hogy Trónok harcát meg Gyilkos elméket nézzenek, mert nagyon durva.


Ugyanezek a szülők nem szólnak semmit, ha a lányuk Szent Johanna Gimit olvas, sőt, meg is veszik a könyvet nekik.


Normális az ilyen szülő, aki az értelmes, komoly műveket tiltja a gyerekétől, csak mert "túl durva", de ugyanakkor az nem zavarja, hogy undorító mocskos szennyeket olvas?


2016. febr. 27. 19:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
48%

Szent Johanna Gimi: semmi gond vele. 15 éves lányom mindet olvasta.

Ahogy az összes kötelezőt is.


"Trónok harcát meg Gyilkos elméket nézzenek, mert nagyon durva."

Egyetértek.

2016. febr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
89%
Te vagy a gyerek ugye? Aki nem nézhet Trónok harcát, de a tesódnak engedik a Szent Johanna gimit olvasni...
2016. febr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

# 1:


Tudod, miről szól a Szent Johanna Gimi? Hogy a visszahúzódó, csendes lány összejön a mindenkit lenéző, bunkó fiúval. És ezt jónak állítja be a könyv. Ez az értékrendje, hogy ez teljesen rendben van. Szülőként ez nem zavar téged?


# 2:


Tudtam, hogy lesz, aki személyeskedni fog, válaszadás helyett! Amúgy nem, nem én vagyok. Én nézhetek Trónok harcát meg Gyilkos elméket is, és szerintem a testvéremnek is engednék a Szent Johanna Gimit.

2016. febr. 27. 19:57
 4/36 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a Trónok harca undorító, én szívesen nézném, de egyszerűen élvezhetetlenné teszi a sok szex és meztelenség, amit belenyomnak. (Tudom, prűd vagyok biztos..) Szóval szerintem az "értelmes, komoly műtől" messze áll. (A sorozatról beszéltem most, a könyveket kifejezetten kedvelem.)

A Gyilkos elmékkel szerintem semmi baj nincs.

Az Szjg pedig egy aranyos ki történet, max annyi baj lehet vele, hogy azt fogja hinni a gyerek, hogy ilyen a való élet, de ez nem probléma. Szükség van ilyen kikapcsoló, szórakoztató művekre.

2016. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
(#4 vagyok, kifelejtettem, hogy 20 éves vagyok.)
2016. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

"Szülőként ez nem zavar téged?"


Nem. Ezek is könyvek. Kell ilyen is.

2016. febr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
gyilkos elmék mint komoly mű? haha...
2016. febr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

# 4: "max annyi baj lehet vele, hogy azt fogja hinni a gyerek, hogy ilyen a való élet, de ez nem probléma"


Miért nem probléma?



# 6: "Kell ilyen is."


Ez aztán a komoly érvelés. :)



# 7: Jó, most ezen lehet vitatkozni, de a Szent Johanna Gimihez képest mindenféleképpen komoly.

2016. febr. 27. 20:06
 9/36 anonim ***** válasza:
81%

Ez aztán a komoly érvelés. :)


Annyira, mint a kérdésed.

2016. febr. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül csak a Trónok harcát ismerem. Azt nem csoda hogy nem engedik, nem csak a szex miatt hanem gyomorforgató az egész. Egy évadot bírtam belőle megnézni, utána hagytam a francba. Őszintén szólva sose értettem hogy másokat ez miért nem zavar.


Ennyi erővel egyébként kismillió könyv van ami problémás, kezdve pl a Pál utcai fiúkkal, ahol senki nem teszi szóvá hogy a gyerekek éjszaka elszökdösnek és önveszélyes kalandokba keverednek stb. De ott vannak akár Rejtő Jenő könyvei, egy kis késelés meg se kottyan. Sajnos kevés az olyan könyv aminek kifogásolhatatlan a tartalma és ezzel egyidőben élvezhető is.

2016. febr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!