Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz gyereked mennyit tanul...

Kamasz gyereked mennyit tanul egy nap?

Figyelt kérdés

Hány éves?

Szokott előre tanulni?

Először az írásbelit vagy a szóbelit csinálja meg?


Persze nem csak szülők válaszolhatnak.

Előre is köszönök minden választ!



2016. márc. 3. 16:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
98%

Diák vagyok, (mától :D) 15 éves.


Ez attól is függ, hogy milyen napom van (mármint hány óra és milyen nehezek), de átlagosan 1-2 órát. De például csütörtökön szinte csak laza óráim vannak, sokszor alig fél óra alatt végzek, de szerdánként kidolgozom a belem, mert minden órám nagyon nehéz ilyenkor (fizika, kémia, matek, duplamagyar, töri stb.).


Én az írásbelit csinálom meg először. Jó, nem a leglogikusabb, mert az írásbelivel kéne leellenőriznem, hogy tényleg tudom-e az anyagot, de mindegy is, elég jó memóriám van, óráról meg szoktam jegyezni a lényeget. Ezt mindig aznap csinálom meg, amikor feladják, de a szóbelit csak az óra előtti napon tanulom meg, és óra előtti szünetben nézem át.


Egyelőre beválik, félévkor 5-öseim és 4-eseim voltak (előbbi többségben). Meg egy fizika kettes, de az nem tanulási probléma, hiába magolom be, gyakorlok vg bármi, a génjeimben lhet valami, ami elutasítja a tárgyat :D

2016. márc. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Boldog születésnapot! =)
2016. márc. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is diák vagyok, 12.es


Ha bejelentett dolgozat van csak akkor tanulok, általában egyszer-kétszer elolvasom a füzetet. Házit igyekszem megírni a buszon vagy szünetekben, lyukas órákban, de ha mégis marad akkor itthon. De van hogy nem írom meg ha tudom hogy nem lesz belőle semmi ha nincs kész:D AZ hogy előbb melyiket csinálom teljesen változó, van olyan nap hogy egyiket se. Az előre tanulás alatt nem tudom mit kell érteni, nem szoktam olyan dolgokat tanulni amiket nem vettünk még, mert minek. Amúgy ez most eléggé úgy tűnhet, hogy nem érdekel az egész, pedig nem így van, általában 1-2 4esem van év végén, amúgy 5ös vagyok. És nem csak lógatom a lábam itthon, az egyetemi felvételire készülök:) 18l

2016. márc. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%

"Meg egy fizika kettes, de az nem tanulási probléma, hiába magolom be"


De. Ez tanulási probléma, és ott a válasz is. Magolod.

Nem egy nagy dolog a középsulis fizika, viszont sajnos a korábban elsajátított ismeretek nélkül nagyon könnyen érthetetlenné válik.

Ugye meg kellett tanulni 9.ben, a newtoni axiómákat, aztán meg 12.ben emlékezni amikor Einstein relativitáselméletével kéne összehasonlítani. És akkor ez csak a duma része, a dolog matematikája még siralmasabb.


Én nem voltam gimiben az a nagy tanulós, ahogy vége volt a nyitott szemmel alvásnak zúztam haza gépezni amíg lemegy a nap. El is töltöttem egész kényelmes 4 évet, aztán rá kellett jönnöm, hogy a pontom csak egy habiszakra volt elég (280 pontom voltam asszem). 3mas 4es tanuló voltam.


Nem igazán volt ez az intenzitás napi órában mérhető, a dolgozat előtti tűzoltás, és kb ennyi meg ami a kosz mellett az iskolában az emberre ragad.

NA szóval újra érettségiztem, egy olyan tárgyból amit kb 10.-ig "tanultam", és igazából önállóan rengeteget lehet fejlődni, szóval kedves válaszoló felettem, ezért érdemes előre tanulni.


Az egyetem meg rohadt kemény lesz, erről így előremutatóan szólok. Első héten szóltak, hogy a napi 4 óra tanulás az elvárt, és egy reghétnyi idővel már le is vagyunk maradva, és ez egyáltalán nem vicc. A "túlzó középiskolai hajtás" és "elvárások" köszönőviszonyban nincsenek az egyetemmel.

S.oszkár egyetemista, tunya és kukker csak amolyan keserédes viccek, előadást gyakorlatot aki skippeli, skippeli a félévet :).

2016. márc. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz! Jöhetnek még!


1: Boldog születésnapot utólag is! :)

2016. márc. 4. 18:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia :) 11.-es vagyok, erős magyar-angol kéttannyelvű suliba járok. Mivel elég messze lakom a sulitól, így általában maximálisan igyekszem a héven töltött időt kihasználni iskolába menet és hazafelé is. A házikat igyekszem már az iskolában, szünetekben megírni. Otthon általában ezért csak a nagyon nagy mennyiségű lexikai adat megjegyzésével járó dolgokkal fogalkozom, illetve a nyelveket is mindig otthon gyakorlom (angol, német, olasz). Hétköznaponként ez napi 1-1,5 órát igényel otthon, hétvégénként pedig igyekszem előre tanulni. Jó tanuló vagyok, reál tárgyakból van néha 1-1 hármasom, de a többi stabil 4-es, 5-ös, az átlagom évek óta stabilan 4,6. Én a szóbeli anyagokat általában nagyon hamar megjegyzem, az minimális időt vesz igénybe. Nagyon várom már, hogy egyetemre mehessek, ugyanis a nyelvek kivételével kevés tantárgy érdekel, az iskola nagy részét unatkozással/rajzolással töltöm.

17/L

2016. márc. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
77%
semennyit 16/L
2016. márc. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Első, kérek egy távpacsit, én tegnap töltöttem be a tizenhatot. :D

Előre nem tanulok, napi átlagot 1-1,5 órára tenném(bár épp ezen a héten kezdtem egy konkrét leírást arról mire mennyi időm meg el, szóval egyelőre erről nem tudok biztosat mondani) házikat amit tudok lyukasórában írom, ha itthonra is marad, hétközben levezetésképp a végére, hétvégén bemelegítésnek az elejére teszem.

2016. márc. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

16/lany

Èn nagyon sokat tanulok napi 4-5 ótát attol fugg,hogy mikor erek haza szerintem megeri :D hat en nem tudom,hogy mennyire szamit elore tanulasnak de hetvegen mindig mindent megcsinalok a masik hetre ... es a bejelentett dolgozatokra mindig mar elotte 3-4 nappal elkezdek tanulni ....

2016. márc. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
14/L vagyok, nyolcadikos. Sokat tanulok, az első félévben rengeteget, hogy kitűnő lehessek. Ez sikerült is, most viszont már eléggé belefáradtam/untam a tanulásba, pedig év végéig nem akarok rontani. Az a nagy problémám, hogy mostanában minden délután csak halogatom a tanulást, és elpazarlom az időmet. Most nagyon örülök a hétvégének :) Először az írásbeli házit csinálom meg, azután nekifogok a szóbelinek. Átolvasom a leckét, többször is. Nyelvtanból a szabályokat és töriből az évszámokat magolom. A többit elég hamar megjegyzem, a versekkel sincs gondom. Viszont a fizikát úgy ahogy van, utálom. Tudom, hogy hasznos, és másnak biztos érdekes is, de én... Brrr.
2016. márc. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!