Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Összetörtem az autót, hogy...

Összetörtem az autót, hogy mondjam meg, ha félek, hogy nem engednének el? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Most reggel, mikor mentem volna suliba. Anyáék elmentek hajnalban vidékre, szóval ők nem látták.

De ez olyan kellemetlen, pár hete van jogsim és már összetörtem az egyiket.

Félek, hogyha elmondom telefonon, kiakadnak és én holnap elutaznék és azt mondják, hogy ezért nem mehetek.

Viszont ha elutazok és nem mondom meg, akkor úgyis észreveszik, ha hazajönnek...


2016. márc. 11. 08:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Javíttasd meg valahogy a tudtukon kívül. Persze ha nem nagy a sérülés.
2016. márc. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem ismerek egy autószerelőt sem, ráadásul elég új kocsi (karácsonyi ajándék volt). Szóval szerintem ezt márkaszervizbe csinálják meg, de oda hiába viszem most, tuti nem csinálják meg délutánra.

Elég nagy a horpadás, a lámpa is betört.

Ha meg elvennék egy nagyobb összeget, tuti megkérdeznék, hogy mire kellett. Kártyával sem fizethetek, mert arról apa, vagy anya SMS-t kapna.

2016. márc. 11. 08:16
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sok választásod van, mondd el telefonon. Nem érdemes trükközni, csak egyre rosszabb lesz a helyzet. Én szülőként értékelném, hogy az egyenes utat választod, elém állsz, őszintén elmondod a történteket, és vállalod a következményeket. Az sem biztos, hogy nem utazhatsz el.


Nem kioktatásként, de ez a felnőttség, hogy ha valamit eltolsz, akkor annak lehetnek következményei, amiket felelősséggel vállalni kell.

2016. márc. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha elutazol úgy, hogy nem mondod el nekik, mi történt, oda a bizalom, nem gondolod?

De ugye nem ezzel a kocsival akartál elutazni... friss jogsival fokozottan figyelj magadra és embertársaidra...

2016. márc. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el, legfeljebb nem utazhatsz. Vállald a felelősséget a tetteidért!

Van jogsid, tehát kvázi felnőtt vagy. Viselkedj is úgy!

2016. márc. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%
Aki sokat vezet, az előbb utóbb össze fog törni egy autót. Én is törtem össze, nem a világ, nem kaptam semmit érte. Értelemszerűen nem szándékosan csináltam és figyelmetlen sem voltam, de így alakult. Ne emészd magad emiatt, most telefonálj és mondd el nekik mi történt. Inkább most derüljön ki, minthogy hazajönnek és akkor szembesülnek vele.
2016. márc. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Friss jogsival megesik az ilyesmi, bátyám, egyszer neki tolatott valami oszlopnak és egyszer karambolozott is. A mi szüleink jól kezelték a dolgot, persze a tieidet nem ismerem.
2016. márc. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én szülő vagyok és én annak örülnék, ha a gyerekem azonnal elmondaná, mi történt. Elsősorban az ő épsége miatt aggódnék, utána a kocsiért. Nem biztos, h megbüntetnek, én sem büntetném meg, örülnék, h nem lett semmi baja.

De ha nem szólna, úgy érezném, hazudik, sunnyog, az nagyon bántana.

Valószínűleg apukád ismer jó autószerelőt, azért ne te vidd el valahová, lehet, h megpróbálnak lehúzni, átverni, mivel fiatal vagy.

2016. márc. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez van. Elb.sztad. Vállald a következményeket.
2016. márc. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mondd el nekik. A biztosító (pl casco) felé a bejelentési határidő 48 óra.
2016. márc. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!