Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Voltatok már nagyon idegesek...

Voltatok már nagyon idegesek egy baba mellett? Elég nehéz tűrtőztetnem magam. Ma összetörtem a konyhában egy bébiételes üveget, de hála istennek nem lett a gyereknek baja.

Figyelt kérdés
1 éves a babám és nagyon nehezen bírom a bezártságot, vannak családi problémáink a rokonainkkal,és teljesen magunkra vagyunk utalva..A párom csak learatja a babérokat, ő nevetgél meg csiklandozza a gyereket,amikor végez a munkával de nem érzi át azt a részét,amitől én ideges vagyok. Egész nap rajtam lóg a gyerek,nem tudom nagyon letenni mert a férjem itthon van,csak megjegyzést tesz,ha mondjuk nem tudom beleültetni az etetőszékbe,mert a gyerek kapálózik, sajnos olyankor nekem is elszakad a cérna,és kicsit erősebben küzdök a gyerekkel..aki még jobban ellenkezik..Sose bántanám a gyereket,de egyszerűen nem tudom levezetni sehol sem a feszültségemet,nem az éppen ellenkező gyerekemen akarom,vagy egy tárgyon a konyhában,ilyenkor inkább beteszem a járókába..Egyik nap a párom fél órát volt vele,már utána ideges volt,meg káromkodott a gyerek előtt..sajnos én is szoktam,pedig tudom,hogy sose a gyerek a hibás,ha mondjuk leissza magát stb..de valahogy így szavakba is kijön a feszkó..Mit csinálunk rosszul?

2014. febr. 21. 15:36
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
23%

Először is.


Ha ennyire nem bírod otthon, menj vissza dolgozni, szoktassátok bölcsibe, a folyamatos, állandó stressz csak rontja a helyzetet.


Másodszor: ez egy ÉLETHELYZET. Otthon vagyunk, sok nap nehéz, sok nap fárasztó, de most gyereknevelés van, csinálni kell, fáradtan is.


Harmadszor: őszinte leszek. Ha a ti kapcsolatotok ennyire nélkülöz konszenzust, egymás iránti érzékenységet és felelősséget, akkor nem a gyerek volt a legjobb biznisz, amibe belefoghattatok. A legalapvetőbb, hogy apa kiveszi a részét otthon is mindenből. Menjen el néha a gyerekkel kettesben ide-oda, addig te pihenj, és próbáld felfogni, hogy egy egy évestől várnál feltétlen engedlemességet és türelmet, amit TE sem vagy képes megteremteni. Akkor ő hogyan és miből tudná...? Mivel a párod iszik, ezért nem tudom mennyire bízható rá bármi is, de ezt is meg kell oldani. A türelmetlenséged oka nyilván elégedetlenség és düh, de egyikről sem tehet a gyereked. Innen már nincs messze az, hogy ő ütöd meg, ha sok a stressz. Keressetek segítséget vagy megoldást, mert ez nagyon rossz irányba halad.


Í

2014. febr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Egy: a párom nem iszik. Kettő: sose ütöttem meg a gyerekemet...ha ellenkezett is az etetőszékben,a maximum az volt,hogy erősebben fogtam meg mert annyira ellenkezett, de sose bántottam! még a kezére se csaptam sose,pedig azt hány anyuka teszi...azokról persze most nem beszélünk..Nyilván te azon tökéletes anyukák közé tartozol,akik egész nap csak mosolyognak és viszik a gyereket ringatóra,meg járnak babakocsizni a barátnőivel, hasonló korú anyukákkal, de nekem se anyukám nem jön el segíteni, sem pedig hasonló korú anyukák nincsenek..akik tudnának segíteni..
2014. febr. 21. 15:50
 3/41 anonim ***** válasza:

"sajnos én is szoktam,pedig tudom,hogy sose a gyerek a hibás,ha mondjuk leissza magát stb.."


ezt értettem félre, ezért elnézést kérek, azt gondoltam, hogy a férjed issza le magát :).



a többit tartom.

2014. febr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
Rólam pedig a világon semmit nem tudsz, így ne bocsátkozz találgatásokba kérlek. :)
2014. febr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
Kar hogy igy megsertodtel azon amit az elso valaszolo irt. Pedig igaza van. Ha nem valtoztatsz akkor elobb-utobb ugyis latod majd a kovetkezmenyeit!
2014. febr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Nem nem tudok rólad semmit,de te simán leírod,hogy én megütném a gyerekemet..úgy,hogy rólam is csak azt tudod,hogy feszült vagyok..nem mindenki a gyerekén vezeti le..jó érzés volt összetörni valamit megmondom őszintén..
2014. febr. 21. 15:55
 7/41 A kérdező kommentje:
Nem megsértődtem,csak nem értem,miért kellene bölcsődébe adnom a gyereket..miért ez az első megoldás,mintha valami rossz anya lennék..
2014. febr. 21. 15:56
 8/41 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy te előbb megütnéd a gyerekedet!...mint én..pont nem a gyereken szoktam levezetni a feszkót
2014. febr. 21. 15:57
 9/41 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom, hogy a csatornázatlan agresszió nyilván máshol is megtalálja majd az útját. A bölcsődébe járó gyermekek anyukái pedig nem rosszak, hanem adott esetben fáradtak, nem bírják jól az otthonlétet, ismét vissza kell menniük dolgozni.


Te azt írod, idézem: "nagyon nehezen bírom a bezártságot". Akkor most vagy olyan leszel mint én, és eljársz a gyerekkel barátnőzni, zenebölcsibe, játszóházba és nem makkansz meg otthon, vagy bölcsiztek, mert az is egy megoldás.

2014. febr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 Jégtánc ***** válasza:
100%
Ne mástól várd el hogy segítsenek.Változtass te a hozzáállásodon.Miért vagy türelmetlen? Ha pl nem akar beülni az etetőszékbe akkor hagyd,ne erőltesd.Probáld meg később.Nem lesz baja ha mondjuk nem pont 12h-kor eszik.Ha leissza magát ,semmi gond.Még milliószor meg fog történni.Van mosógép ami kimossa a cuccost és át lehet öltöztetni.Vegyél mély levegőt,ha nem esik az eső menjetek sokat levegőre,sétálni.Pároddal beszélgessetek akkor amikor mindketten nyugodtak vagytok.Ha szalad a lakás,hadd szaladjon.Most a gyerek nevelése ,tanítgatása ,a vele való foglalkozás az első.Járjatok el.Ahhoz hogy kimozduljatok nem kell pénz,ha esetleg az is gond lenne.
2014. febr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!