Mi a baj velem?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Ennyi idősen a kortársaim élvezik az életet, sok barátjuk van, buliznak, terveik vannak. Én meg iszonyatosan fáradt és rosszkedvű vagyok. Úgy érzem mindentől elment a motivációm és legszívesebben a szobámban ülök, egyre kevésbé mozdulok ki. A tanulásra is egyre kevésbé tudok figyelni. És tudom, hogy ez baj, mert így nem lesz barátom, sem új ismerőseim, élményeim. Mi lehet a bajom? Remélem, nem valami komolyabb gond áll a háttérben. Köszönöm, ha valaki segít.

2016. márc. 27. 10:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam, hogy néha szorongani is szoktam.
2016. márc. 27. 10:36
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan ilyen voltam ennyi idősen.. Lehet hogy ez valami kamaszkori depresszió.. félsz attól, hogy vége a középsulinak és minden ami eddig megszokott elmúlik. Nincsenek terveid, a többieknek vannak, és egyedül maradsz.. Nekem legalábbis ilyen szép gondolataim voltak.

Aztán elköltöztem, lett munkám és helyreraktam magam:) Keress célokat az életedben, azok motiválnak majd. És kényszerítsd magad arra, hogy kimozdulj, nem bánod meg.

2016. márc. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
depresszió.
2016. márc. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kamaszkor. Túlélhető.


Stressz az utolsó év miatt. Amiatt, hogy azt hiszed, hogy ha most nem jön össze a továbbtanulás, akkor neked annyi, és ezen görcsölsz már minimum egy éve. Pedig egyáltalán!!! Készíts B tervet, máris jobban fogod majd érezni magad: gondold át, hogy mihez fogsz kezdeni, ha nem vesznek fel továbbtanulni sehova, és rá fogsz jönni, hogy az egyetemen kívül, egyetem nélkül is van élet (aztán lehet majd újra felvételizni, ha még mindig úgy gondolod, és akkor sincs semmi, ha egy-két évvel később kezded el)!

Ha hatosztályos gimnáziumba jársz, akkor még indokoltabb az egész, mert akkor egy még hosszabb életszakasz lezárása az érettségi éve, mint azoknál, akik négyosztályos gimnáziumba járnak.

2016. szept. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!