Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők/ Kamaszok! Ti elengedné...

Szülők/ Kamaszok! Ti elengednétek a lányotokat egy fesztiválra? Kamaszok, titeket mikor engedtek el a szüleitek először?

Figyelt kérdés

Szóval, szeretnék elmenni egy kisebb baráti társasággal a Sziget fesztiválra. Nagyjából 5-6-an lennénk, ebből 3-an nagykorúak. Jelenleg 17 éves vagyok, a fesztivál után pár nappal leszek 18, de anyukám nem szeretne elengedni, mert félt a drogoktól. Mivel lehetne érvelni, hogy elengedjen?

Néha, kb. minden 3. héten bemegyek a városba a barátaimmal, de nem szoktam inni. Anyu megbízik bennem elvileg, mert tényleg nem fordult elő soha, hogy becsiccsentve/részegen mentem volna haza, de mégsem akar elengedni.

Nekem nagyon fontos lenne, mivel több kedvenc együttesem is fellép és pár barátom már meg is vette a jegyet.


Kérlek segítsetek, hogy győzzem meg.


Nagyon köszönöm a válaszokat!


17/L



2016. ápr. 2. 14:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%

Bocsi, de en sem engednelek el..mondjuk en is 16 voltam mikor beb*sztam otthon az ajtót, es elmentem egy üveg piaval bulizni, de akkor más vilag volt.

34/Nő

2016. ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Az anyád gyereknek néz. Menj el, érezd jol magad.
2016. ápr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Mivel még nem akartam menni így nem tudom hogy elengedtek volna e, de társasággal gondolom igen. Koncerten már voltam, azzal nem volt gond. De amúgy nem mindegy hogy mennyi időre mennél. Én gondolom elengedném a gyerekem ha bíznék benne, de félteném az biztos. Amúgy próbáld meg azzal hogy elmondod milyen ismerőseid voltak már és senkinek semmi baja se lett. Mondd meg neki hogy nem fogadsz el italt idegentől és nem téveszted szem elől soha a poharad. Így nem fognak tudni bedrogozni főleg ha mindig társasággal mozogsz. Attól gondolom nem tart hogy te akarnál drogozni. 18l
2016. ápr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Engem 17 évesen elengedtek az akkori barátommal, pont a Szigetre. Ismerték a srácot és bíztak bennem. Illetve apukám eljött értem éjjel 1-re autóval (igaz mi Bp mellett egy kisvarosban laktunk).

A hugom olyan 15 volt, amikor kivittem Sean Paul koncertre anyuék engedélyével (akkor már Pesten laktam és 9 évvel idősebb vagyok nála).

Én akkor engedném a gyerekem, ha jól ismerném a társaságot, akikkel menne és összeszedném éjszaka egy egyeztetett időpontban kocsival.

2016. ápr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%
Ha akarsz akkor menj, anyukád miatt ne hagyd ki a Szigetet. Ott olyan művészek játszanak akiket érdemes meghallgatni.
2016. ápr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, hogy ki az, aki mindenkit lepontoz. Nyilván olyan, aki szerint a gyereknevelés egyenlő a kalitkában tartással.

Mivel én saját tapasztalatomat osztottam meg, nem gondolom, hogy a válasz ne lenne hasznos, max. nem egyezik egyesek ízlésével.

Egyébként a kérdés szerintem elsősorban szülő-gyermek közötti bizalom és őszinteségről szól. Ha a gyerek őszinte, akkor megérdemli a bizalmat, amivel illik nem visszaélni. Ha a szabályokat mind a 2 fél betartja, akkor egy jól működő kapcsolat lesz.

Különben annak ellenére, hogy engem elengedtek 17 évesen, soha nem lettem dohányos, nem próbáltam ki semmilyen drogot és még részeg sem voltam (kicsit spicces igen). Most 33 vagyok, diplomám, családom és jó munkám van. Hugom szintén káros szenvedélyektől mentes és diplomás.

Szóval lehet ezt ésszel is csinálni kedves lepontozó....4-es voltam.

2016. ápr. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

16 évesen mehettem először, a 19 éves barátommal voltam. Szerencsére közel volt a fesztivál. De csak úgy mehettem, hogy apám elvitt, első nap ott is maradt, mert őt is érdekelték a koncertek, majd úgy éjfél körül hazavitt. Másnap már csak elvitt, hazament, majd visszajött értem este 11-kor. Drogozni eszembe se jutott volna, szórakozni mentem, nem tudatot módosítani. Szerencsére ezt anyám is tudta. Amikor apám ott volt, nem ittam, máskor egy-két korty sört csak, mert nem is szeretem, a többi pia meg nagyon drága volt.

DE! A Sziget szerintem más (én Pannónia fesztiválon voltam). Ott azért "más" a közönség. Úgy gondolom (de ezt csak én, nem tudom mi a valóság), hogy ott több a drogos, tehát egy fiatal lánynak veszélyes ilyen helyre menni. Anyaként én nem engedném el a lányomat a szigetre, de valószínű, hogy oda se, ahol én voltam. Nem lehet tudni, hogy milyen elmebetegek lehetnek ott, ráadásul segítséget kérned se könnyű, mert a körülötted állók 99%-a részeg vagy bedrogozott lesz, ha meg kiabálsz a zenétől nem hallja senki.

Tehát nem elég az, hogy anyukád megbízik benned, hiszen veszélyes helyre mész, ahol rajtad kívülálló okok miatt is bajba kerülhetsz.

2016. ápr. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha tudsz magadra vigyázni akkor nem lehet semmi bajod.
2016. ápr. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
55%
en 16 voltam mikor elobszor elmehettem egy kisebbre kicsit tavolabb majd 18 evesen mentem elobszor egy nagymereture ahol mondhatni no 1 dj-ek leptek fel, de ne hagyd hogy megfosszanak az elemnytol hulyeseg hogy bedrogoznak ne hadgyd szemelol a piadat es ne fogdj el mastol ennyi
2016. ápr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Most nyáron mehetek el először, 16 vagyok. Amúgy meg aki drogozni akar, az drogozni fog, aki meg nem, az nem. Ha ennyire félt a drogoktól, akkor egy falunapra se engedjen el, mert ha drogozni akarsz csak meg kell találni a megfelelő embereket, akikből falun is van bőven. Nálunk pl a fiatalok több, mint fele tuti fogyaszt valamit, itt főleg a fű, az eki meg a speed a nyerő, de van pár herbálos, heroinos meg alkalmi kokainfogyasztó is.
2016. ápr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!