Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi idős nagy tesóra...

Mennyi idős nagy tesóra hagynátok rá a picit?

Figyelt kérdés

11 éves a legnagyobb kislányom,a középső 8,a legkisebb pedig 2 éves.Előfordul,hogy mikor el kell ugranom valahova 20-30 percre,nem öltöztetem fel,pakolom be a kocsiba és viszem magammal a picit minden egyes alkalommal.

A nagylányom okos,szófogadó kislány,imádja a kistestvéreit.Bármikor fel tud hívni az otthoni telefonról,ha valami baj van.

Ma viszont mikor hazaértem,a lépcsőn összefutottam az egyik szomszéddal,akit egyébként csak látásból ismerek,kérdezte,hol vannak a gyerekek és mikor mondtam neki,hogy itthon vannak,mert csak a ház alatti zöldségesbe ugrottam le,elhordott mindennek.

Nem szoktam ilyenekkel foglalkozni,csak kíváncsi vagyok,hogy más hogy oldja meg az ilyen helyzeteket.



2016. máj. 10. 21:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%

nem hagyom a nagyra, nem az ő dolga vigyázni rá :)


de a te esetedben én otthon hagynám a 8 és a 11 évest, a 2 évest meg vinném magammal. bár azt se tudom elképzelni, hogy a 8 évest otthon hagyjam, de végülis ha a 11 éves tudja mit kell tenni ha baj van. viszont 2 évest nem bíznék 11 évesre, az már nekem is elég meredek. mondjuk én nem hordanálak el, csak magamban meregetném a szememet :)

2016. máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

11 évesre már nyugodtan rábízhatod, bőven van esze.

Sajnos az a baj sok szülővel, hogy esélyt sem ad a gyereknek "felnőtté" válni.

A minap mondta a védőnő, mert szóba került, higy 6,5 éves lányom néha nem hön le velem a boltba, a házban marad.A védőnő mondta, neki teszek jót, ha 10-15-20 percre egyedül marad, hamarabb lesz önálló.

2016. máj. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

* hogy

* jön

2016. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
A 2-essel értek egyet. 11 évesen már nagy lány és a 2 éves sem annyira pici, hogy ne lehetnének meg egyedül rövid időre.
2016. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Egyébként mikor kisebb volt,nem maradt itthon,tényleg minden percben figyelni kellett rá és sokszor nem tudtuk mit akar éppen .Viszont már biztosan jár,elég nyugodt kislány,könnyű lekötni és szépen,érthetően beszél:)

A legnagyobb "baleset" ami történt eddig mikor csak a csajok voltak itthon,hogy a kisasszony teljesen átöltöztette magát a vasalnivalóból:D

2016. máj. 10. 21:51
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
Rám 9 éves koromban már hagyták a pár hónapos öcsémet. Semmi baja nem lett. 25/N
2016. máj. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Snorri ***** válasza:
72%
Én nem biztos, hogy rá merném bízni. Biztosan megbízható, meg minden, de szerintem egy pillanat alatt megvan a baj. Mégis 11 éves. Ha valami baj történik, akkor ki lesz a felelős? Nem bántásból, csak én mindig ebbe gondolok bele, hogy nem vállalhatja a felelősséget egy 11 éves kislány. De mindannyian mások vagyunk, másként neveljük a gyerekeinket. Arról nem is beszélve, hogy a gyerekeink is teljesen mások. Te ismered őket a legjobban. A szomszédnak semmi köze hozzá, eleve nem is értem, hogy milyen jogon kérdezi meg, hogy hol vannak. Remélem kiosztottad.
2016. máj. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Az enyémeket 2 évesen nem lehetett volna egy 11 évesre hagyni még 20 percre sem, a húgom fiait talán igen. Nyilván a nagyobb gyerek természetétől is függ. Szóval ez egyáltalán nem egyértelmű.
2016. máj. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Amikor 2 éves volt a gyerekünk még azt is meggondoltam, hogy felnőttek közül kire hagyom. Nem bíznám másik gyerekre. Nyilván az esetek nagy részében nem történik semmi, de pont elég, ha akkor egyszer... Pl: pár napja, nem messze tőlünk pillanatok alatt égett le több lakás. Ilyenkor egy gyerek nem biztos, hogy jól reagál. rábízta?), hogy a nagyobb gyerek figyel a kicsire.
2016. máj. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 klopusz ***** válasza:
41%

Először is: a szomszéddal ne törődj, nem az ő dolga, hogyan neveled a gyermekeidet.


Én sohasem bíztam a nagyobbra a kisebbet, igaz, csak 3-3 év van közöttük (mindig azt mondtam, a saját szórakozásomra vannak, nem arra, hogy rátestáljam a nagyra). DE: ha a kislányod vállalja - ráadásul örömmel -, hogy adott esetben 20-30 percre ő vigyáz a kicsire, akkor semmi gond. Neki is jót tesz a felelősség, baj pedig akkor is lehet, ha mi vigyázunk a gyerekre.

2016. máj. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!