Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti hagynátok-e 14...

Szülők, ti hagynátok-e 14 éves lányotokat egyedül a lakásban este 9-10 óránál tovább?

Figyelt kérdés
2014. máj. 6. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Engem anno hagytak. Annyi volt a szabály,hogy ajtó kulcsra zárva és senkinek nem nyithattam ajtót,senkinek. De 14 évesen 10 óra után már amúgy is aludtam,félni nem féltem,így nem volt ebből soha semmilyen probléma. Nyilván ennyi idősen a falat nem firkáltam össze,nem gyújtottam fel a házat és házibulit se rendeztem.
2014. máj. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Persze. Engem is hagytak, a szabályokat megbeszéltük (nem nyitok ajtót, nincs randalírozás, ha tűz van, akkor én menekülök, nem mentek se tv-t, se semmit stb...). Egy 14 éves már elég nagy ehhez.
2014. máj. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Attól függ, mi az a fontos indok, amiért a szülők nem képesek hazaérni este 10 előtt. Egy-egy különleges alkalom szerintem belefér (pl. színház, ahová a gyerek nem akar menni, stb.). De rendszeresen nem tudom elképzelni. Amúgy pedig igen, szabályokkal megengedném. N30
2014. máj. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Én gyerek vagyok, de nekem megengedték. Ha be van zárva az ajtó, nem elhagyatott környéken éltek, és a gyerek sem csinál semmi veszélyes dolgot, akkor szerintem nincs akadálya. Persze attól is függ, hogy megbízható lányról van szó, vagy egy olyanról, akinek első dolga ilyenkor bulikat szervezni, piálni, stb.
2014. máj. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
75%
13 vagyok és van hogy többet nem látom a szüleimet. És hogy ne pontozzatok le nem azért mert járom a plázákat hanem ők dolgoznak annyit.
2014. máj. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Aiji válasza:
91%
Én pont 14 vagyok és rengeteget vagyok egyedül. Szerintem praktikus vagyis számomra mert nem leszek elkényeztetve és rá vagyok kényszerülve arra hogy rendben tartsam a lakást és egy kis önállóságot gyakoroljak és így nem a plázát járom de nem is vagyok egy tömeg gyártmány fíling (inkább hasonlítok fiúra mint lányra) ,de ezzel nem szándékozom megsérteni a plázázókat persze néha mindenkinek kell mennie hogy kikapcsolódjon ezt nem tagadom :)
2014. máj. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés felvetésből arra gondolok, hogy Téged zavar!

Tehát ismered a lányodat!

Ne azt kérdezd, hogy mi hagynánk-e, azt gondold végig, hogy téged mi okból zavarna?

Bármilyen csintalan, vagy megbízhatatlan, tudnod kell, hogy a szülő felelős a gyermekéért, a jövőjéért, s ha sejtesz valamit, amitől félsz, akkor igen is tenned kell róla, hogy elkerüld!

Minden gyermek más, mindegyikhez másképpen kell nyúlni.Ne a többi szülő erősítsen meg abban, hogy jót teszel-e, mert ők nem ismerik olyan jól a gyermekedet, mint Te.

Remélem, tudtam segíteni....:)

2014. máj. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Gondolj bele:14 éves lány vagyis már 8.-os.

Szinte kész nő, miért ne maradhatna otthon?

2014. máj. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hagytak otthon egész éjszakára is 14 évesen, az volt a feltétel hogy az egyik barátnőm aludjon itt, hogy ne egyedül legyek. De akkor már gimis voltam. eljárkálni meg nem nagyon szoktam úgy hogy 10 után jöjjenek haza.
2014. nov. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!