Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek nem? Akar a lanyom...

Mit tegyek nem? Akar a lanyom tanulni

Figyelt kérdés
a lanyom 11 eves miota felsobe ment leromlott nemtudom miert also osztalyokban(1tol 4 ig) mindig otos tanulo volt most meg 2es 3 asokat hoz haza mit tegyek hogy mondjam meg szepen hogy tanuljon?egyfolyaban visszapontyog es csak flegmazik

2016. máj. 20. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Talán meg kéne fegyelmezni, illetve kicsit leülni vele beszélgetni.

Én ebben a korban nem mertem megcsinálni, hogy nem tanulok, nemhogy még visszafeleseljek, meg flegma legyek. Mondjuk engem úgy is neveltek.

Meg aztán lehet nem csak azért rosszak a jegyei, mert nem tanul, hanem mert nem érti. De akkor meg le kell vele ülni és el kell neki magyarázni, vagy ha ti nem tudjátok, akkor megkérni valakit, aki tud segíteni.

Meg aztán ha van otthon számítógép, telefon, amivel játszik, ha eljár otthonról barátokhoz, vagy tv van, akkor ezeket ilyenkor büntetésből nem adnám oda, vagy nem engedném meg, hogy használja, csak ha erőt vesz magán és tanul!

2016. máj. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

Általános iskolában a legbutább gyerekek is szín ötös tanulók általában.

Szóval ha 2-es 3-as, akkor internet lelőve, tv lelőve, mászkálás nincs, zsebpénz csökkentés, ha meg nagyon lázong, akkor egy pöntyögés után jöhet a nyakleves. Akkor általában észbekapnak.

2016. máj. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 HaEv ***** válasza:
72%

Nos, ha most 5. osztályos, akkor részben az a ludas a dologban, hogy alsóban "könnyebb" volt.

A "visszapöntyögés" és a "flegmázás" életkori sajátosság. :)

Motiváld őt, hiszen a lányod, ismered. Bár az év végi jegyét már nem tudod megváltoztatni, azért egy témazáró 5-re talán rávehető, ha azt ígéred, elviszed moziba vagy ilyenek. Amit szeret, azt csináljátok együtt, ha összejön. Azért, hogy lássa, szereted. Ennél fontosabb nincs. Az ő nyelvén kell kifejezned azt, hogy értékeled, szereted és a javát akarod. Szóval, miért is kellene neki tanulnia? :)

Kitartás - ez az egyik legnehezebb életkor.

2016. máj. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Új tanárok lettek az életében vmelyikkel nincs baja?? Esetleg áttették másik osztályba? Osztálytársak nem piszkálják?

Egyből lepofozni szuper attól biztos jobb lesz ....... Tiltani mindent anélkül hogy tudnánk az okot csak még nagyobb ellenérzést vált ki...... Igy lehet szép lassan eljutni oda hogy pont le fogja szarni a gyerek a szülő fejét mondjon bármit is... Nah ezt én nem akarom két gyerekes anyuka....

2016. máj. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Javaslom a P.E.T könyvet nekem nagyon bevált
2016. máj. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Beszélj az osztályfőnökével
2016. máj. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szerintem (is) vele kellene ezt megbeszélned (együtt megkeresni az okot) és nem több dolgot ígérni/megadni neki pl:ahogy a mozit mondták nehogy már az legyen hogy ha kap egy jó jegyet kap valami ajándékot..pff inkább ha rossz jegyet viszhaza akkor valamit felfüggesztesz tőle...
2016. máj. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Minden buta kitűnő??? Csak tudnám kiket vizsgálunk hétről hétre a szakszolgálatnál.

80 körüli IQ-val már elég nehéz elvégezni a mai általános iskolát. Az alsó még megy, úgy ahogy, de a felsős szaktárgyak, törtekkel számolás, egyenletek, függvények, kémiai fizikai számítások, de még a történelem, biológia is, ha nem csak a táblai vázlatot kell elismételni, hanem lényeget kiemelni, összefüggéseket meglátni elég reménytelenek. Főleg, ha nem is egyenletes képesség stuktúrája van a gyereknek, hanem az alsó határövezeti emlékezet és verbalitás mellet valami más részterület jobb és így éri el az alsó átlag övezetet.

A speciális oktatáshoz túl okos szegény, a többségi követelményhez meg nem elég okos, főleg, ha egyszer lemarad, és soha többé senki nem magyarázza el neki az alapokat.

2016. máj. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Az 5. az ilyen ott hirtelen változás van, ha oda figyelsz kicsit és keményebben fogod a gyeplőt akkor minden rendben lesz. Emlékszem 5-ben 3-as lettem töriből és előtte Sosem volt év végén 4-esnél rosszabb jegyem, kicsit meg lettem fogva (kezdődik a kamaszkor a 2. gőgös korszak). Annyira jól meg lettem fogva hogy most emelt töri érettségit tettem és töri tanárnak készülök :D


8-as igen az kemény dió, hallottam én is fura dolgokat szakszolgálatos ismerőstől. De az a baj sok szülő nem látja be hogy nem oda való a gyereke, őket "betolják" valahogy féldisznóval valami középsuliba (ne adj Isten egy gimnáziumba) ott meg el se jut érettségiig, még akkor sem ha protekciós.

De milyen jó ötlet volt megszüntetni a képesség szerinti csoportbontást... Ja nem, így aki tudna nem halad, aki meg nem érti, annak nem tudják rendesen elmagyarázni.

2016. jún. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Partyba kell bszni a családdal.
2016. jún. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!