Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Harmadikos lányom nem akar...

TKI Ibolya kérdése:

Harmadikos lányom nem akar tanulni, vannak ötleteitek hogyan vegyem rám?

Figyelt kérdés
Kezdődik a suli és gyakorolni kellene az olvasást mert nagyon rosszul megy. Már egy hónapja küzdünk de én már feladtam.Ha leülünk olvasni hirtelen minden baja lest,nem figyel oda és a végén mindig sírásba torkollik az egész mert értsem meg ez neki nem megy.Nem érti,hogy gyakorlás nélkül nem is fog soha menni a dolog!
2011. aug. 31. 13:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Olyan könyvet adj neki , ami érdekli , vagy manapság "menő".

(Harry Potter és társai)

2011. aug. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Nevelési tanácsadóban jártatok-e már? Nem normális, hogy harmadikban nagyon rosszul megy az olvasás. Így sok kudarcélmény éri majd (a többiek jobbak), és méginkább utálni fogja.
2011. aug. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nincs olyan könyv amit szívesen olvasna.Második év végén mérték fel a fejlesztő pedagógus eredmény persze nem lett mert a nyári szünet előtt két nappal történt.
2011. aug. 31. 13:35
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
miket szeret? melyik téma érdekli?
2011. aug. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

Megáll az eszem. Hogy-hogy nem lett eredmény?

Ha tényleg sok tévesztéssel, akadozva olvas, vedd meg Meixner Ildikó Én is tudok olvasni című könyvét és a hozzá való munkatankönyvet. (akár interneten is megrendelhető) Ez elölről kezdi az olvasás tanítását. Régebben egy útmutató is járt hozzá, ami ismertette a módszer lényegét. A piros könyvet kell elkezdeni, hangos olvasással! Ha a lap alján kék szám is megjelenik, akkor a munkatankönyvből is fel lehet dolgozni a megfelelő oldalt. Sok kivágós, többször használható kártyás feladat is van benne.

Az első 20 oldalon semmi kudarc nem fogja érni a gyereket, mert ott nincs kétbetűs szótagnál nehezebb. Inkább az lesz a baj, hogy túl dedósnak fogja érezni.

Próbáld meg elfogadtatni vele, hogy az ő olvasása most olyan, mint egy rosszul alapozott ház, muszáj elölről kezdeni az egészet.

Az iskolai szövegek olvasását nem kell erőltetni, olvasd fel neki te, hogy a szövegértés feladatokat azért meg tudja oldani. Ha a tanár rugalmas, beszéld meg vele, hogy most újra tanuljátok az olvasást, bánjon differenciáltan a kislánnyal. (ne olvastassa hangosan a többiek előtt; jelöljön ki a számára rövidebb szakaszt az olvasmányból, a fennmaradó tartalmát meg mondják el neki a többiek; meg ilyenek.) Ha megteszi, megtaláltátok a tanítók gyöngyét. Ha nem, akkor a gyerek lelkét kell erősíteni, mert rengeteg kudarc fogja érni amíg nem tanul meg folyékonyan és értőn olvasni."Ti látjátok, hogy igyekszik, tudjátok, hogy nehéz, de mindenki gyenge valamiben, ő pont ebben. De ebben meg ebben milyen ügyes." Nem is feltétlen iskolai dologban, de pl. kertészkedik, sportol, vigyáz a kistestvérére, türelmes az öreg szomszéd nénivel meg ilyenek.

Feltétlen keressétek meg a fejlesztőst aki felmérte, lehet, hogy szeptembertől foglalkozni is kezd vele, akkor persze az ő útmutatása az érvényes. De érdemes rendszeres kapcsolatot tartani, és feltétlen naponta gyakorolni kell az általa kijelölt dolgokat. De NEM az iskolai tananyagot, mert egy akadozva sok betűtévesztéssel nyökögő gyerekkel teljesen felesleges három oldalas szövegeket olvastatni.

Sok sikert!

egy fejlesztőpedagógus

2011. aug. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Kisebb verseket, énekeket olvastass vele. Megrémülhet a nagy szövegektől, a versek tagoltsága, rövidsége ösztönzőleg hathat rá. :)
2011. aug. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ma beszéltem az egyik tanító nénijével és azt mondta hogy nem jó a gyerek olvasási technikája.

A fejlesztő pedagógustól szeretném megkérdezni hogy kiválthatta e nála ezt egy trauma.Márciusban született a testvére és két hét után majdnem meghalt,kórházban voltam vele 10 napot és nagyon rosszul viselte.Azóta csak még jobban romlott a tanulmánya.Előtte sem volt tökéletes az olvasása de volt eredménye a gyakorlásnak szépen haladt.

Egyébként mostanában egyre kezelhetetlenebb,talán bele játszik a testvér féltékenység is.Ő a legnagyobb és van még egy 6 éves és egy 5 hónapos testvére.Próbáltam mondani neki hogy a tesó most kezdi az elsőt és neki példát kellene mutatni a gyakorlással de nem értem el vele semmit.

2011. aug. 31. 21:30
 8/19 A kérdező kommentje:
Már mint a nagy lányomat viselte meg a kórházban tartozkodásom. Már az az 5 nap is sok volt neki amit a szülés után voltam bent a picivel.
2011. aug. 31. 21:32
 9/19 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd inkább adj meki olyan könyveket amiket talán magától is elolvas ha már magában elolvasta kérd meg hogy olvason fel belőle a tesoknak este, vagy csak neked.

Menj vele könyvtárba válaszon ő, probáld a kezébe adni a Harry Pottert vagy a Jövöből jött lányt... csak ne éreze kötelezőnek.

2011. aug. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Harry Potter szerintem korai, főleg ha gondjai vannak az olvasással.

Olvasson bármit, Anna Peti és Gergőt, vagy mást, ahol még nincs olyan sok szöveg bonyolult történettel.

2011. szept. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!