Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit akarhatnak anyámtól?...

Mit akarhatnak anyámtól? Segítség:S 6kor hívnak. Kicsit hosszú lett:S

Figyelt kérdés

Tegnap én és az egyik barátnőm kint voltunk osztálytársammal. A lánynak nem engedik meg hogy átmenjünk hozzá, a netet kikapcsolták neki azért mert nem mondott meg pár hármast. Régebben is megverték sokszor, egyszer suliba is sírva jött mer megfenyegették hogy agyonverik és intézetbe adják ha 3ast kap félévkor. Tegnap a lány szülei elmentek 2 órára a mellettünk lévő faluba. A lány áthívott engem és a barátnőmet filmezni. Furcsa volt már az elején mert a kapu zárva volt. A kerítésen másztunk át, mert mondta a lány hogy ott menjünk be. Amikor beértünk a házba mondta hogy nem engedték meg hogy átmenjünk hozzá. A lánynak a kistesójára kellett volna vigyázni. Csináltunk kaját, kentünk kenyeret . Volt a hűtőbe ilyen alkoholos koktél, azt megkóstoltuk, de semmi több! Elkezdtük nézni a filmet és a kistesója is odajött hozzánk játszott velünk. Aztán kimásztunk a kerítésen és hazamentünk. Ma kint voltam a barátommal és felhívott az apja hogy otthon vannak-e anyukámék.Mondtam hogy nincsenek, de annyit tudok hogy anya 6-kor jön haza és mondta hogy akkor 6kor szeretne majd vele beszélni. Nagyon félünk hogy a lányt még jobban megverhették és valami baja esett mert hívtam de a telefonját is a mostoha apja vette fel mer azt is elvették tőle. Mit akarhat anyának mondani? Azt hogy miért másztunk át? Mert azt a lány mondta:S

Egyébként őt mindig bántják, de a kistesóját aki már a mostoha apjától van őt imádják és mindenhová viszik.

két 13 éves lány :S


2010. ápr. 10. 16:46
1 2 3
 1/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
93%
Ugye ez nem kamu? Ha ez mind igaz, sztem beszéld meg anyukáddal valahogy a dolgokat, mielőtt a barátnőd mostohaapja beszél vele. Aztán játszátok el a bűnbánót, hogy soha nem csinálsz ilyet többé, aztán nyomjátok fel a pasit a gyámügyön. Mert az ilyen férget jól el kellene agyabugyálni, de arra sajnos nincs törvényes megoldás. És ha szabad kérdeznem, mit csinál a barátnőd anyukája? Vagy őt is veri ez az állat?
2010. ápr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Szomorú ilyet hallani. Nem tudom mit akarhat édesanyádtól. Lehet a tegnapi napról beszélni. Édesanyádnak mond el ezt, amit nekünk ide leírtál, mielőtt beszélnek. Úgy érzem, te jóban vagy vele, biztosan meg fog érteni, semmi rosszat nem csináltatok. Max. egy kis csinytevés. Sajnálom a barátnődet. Osztályfőnöknek esetleg mondjátok el, hogy otthon nagyon rosszul bánnak vele.
2010. ápr. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
92%
Előző vagyok, akkor se értem... Tudod, nekem is volt ilyen "mostohaapukám", tönkretette rendesen a gyerekkoromat, de mindig anyámat ütötte-verte, rám csak akkor kezdett kezet emelni, mikor tinikorba értem, és meg akartam védeni anyut. Persze anyám se hagyta volna, hogy engem üssön, inkább maga állt volna az ütések elé. A barátnődéknél persze más lehet a helyzet, az anyja egy h.p. lehet, szült ennek a baromnak egy gyereket, és hagyja, hogy a kislányán csapódjon az ostor... Lehet, hogy a barátnődnek jobb helye lenne rokonoknál (nagyszülőknél, nagynéniknél vagy bárkinél), de ehhez neki kell kitálalnia a gyámügyeseknek...
2010. ápr. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
72%
Bocs, nem előző lettem... első és harmadik
2010. ápr. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem ez nem kamu. El fogom mondani anyának. Tudja hogy mindig verik szóval szerintem meg fogja érteni. Egyébként az anyja is verte már meg. Tesóm jogot tanul hátha majd tud valamit segíteni ebben. Amúgy osztályfőnök tudja, már beszélt velük de semmi haszna nem volt.
2010. ápr. 10. 16:57
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
Ez tuti nem kamu. Beszéld meg a szüleiddel, és próbáld őket rávenni, hogy menjetek a gyámügyre.
2010. ápr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
87%
első és harmadik ismét. az öfőtöknek, ha ezt tudja, szerintem már rég hivatalból jelentenie kellett volna a gyámhatóságnak... ezek szerint ő is fél a barátnőd szüleitől, biztos tekintélyes emberek a környéken (?). hát nem lesz könnyű szegény barátnődnek, és biztosan nagy szüksége van rád, főleg, ha tényleg rá sikerül venni, hogy esetleg ő maga menjen el a gyámügyre. Sőt, esetleg suttyomban látleletet is vetethetne magáról, ha meglátszik egy-egy verés nyoma. Tudom, ez borzasztó nehéz, hiszen mégis csak részben az anyjáról van szó... biztos úgy érzi, még mindig jobb így, mint a családja nélkül. De tényleg szükség van itt a gyámügyre, és biztosan elküldik pszihológushoz is.
2010. ápr. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Hát látleletet nem nagyon tud vetetni, mert egy kis faluban lakunk és nem engedik be a városba sem. Már elég depressziós néha szerintem, mert ez meglátszik az öltözködésén is:S
2010. ápr. 10. 17:21
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

Ha ennyire szigorú és konzervatív emberek valószínűleg észrevették, hogy az alkoholos italból fogyott és ezt akarják elmondani a szüleidnek. Legyél őszinte anyukáddal, ennyi idős koromban kíváncsiságból néha én is kortyolgattam, szerintem a te anyukád is megérti majd.

Remélem nem történt semmi baj azzal a lánnyal.

Majd számolj be mi történt!


20/L

2010. ápr. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem először is mindent mond el anyudnak a lányról is ,kérd meg az anyukádat, hogy ő hívja át a bnődet "elbeszélgetésre" és anyukáddal mennyetek el (kocsival), hogy tudjanak látleletetvenni és akkor a gyámügyhöz is betudnátok menni. ennyi az ötletem . 15 L
2010. ápr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!