Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Drogos kamaszok szülei! Ti...

Grandati kérdése:

Drogos kamaszok szülei! Ti hogy éltétek túl, hogy a gyereked ellehetetleníti a létezésed, a mindennapjaid?

Figyelt kérdés
16 éves a fiam. Válás után vagyunk, munkahelyváltásom volt, de nem tudok helyt állni. A gyerekem minden energiámat leszívja. Iskolába nem jár, hangulatingadozásai, dühkitörései, csavargása már minden erőmet kiveszi. Hogy volt lelkierőtök talpra állni, mi a kiút?
2016. máj. 27. 08:28
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
67%

Szia !


Anyum és a párja ugyanebben a helyzetben van az ottani kisebbik öcsémmel. Ő már 20 éves,de kb 3-4 éve megbolondult.

Bár ő nem drogozik,de bőven elég amit tesz.

Mi nálunk úgy van,hogy én apuékkal nőttem fel. Anyunál van egy örökbefogadott tesó (aanyu akkori párja hozta a kapcsolatba az 1 éves fiút) és lett ez a tök tesóm,mint közös gyerek. Az apjuk egy ... volt,a nagyobbat nem szerette,csak a közöset,annak mindent lehetett.Na az apjuk meghalt,de már régen,akkor lehettek ők szerintem kb 6 és 9 évesek.Ez az öcsém mindig is egy kis szemtelen ... volt. Anyu megismerte jelenlegi párját,összeköltöztek.A két fiú között sosem volt kivételezés anyu részéről,és az új párja részéről sem.Aztán jött a közös gyerek,a húgom.Ő most 8 éves. Ezzel a dinka öcsémmel a szemtelenségen kivül nem volt amúgy gond. Aztán egyszercsak megkattant.Senki nem tudja miért,szerintem iskolába piszkálhatták. Tanárok szerint iskolában semmi gond nem volt vele sose. Mégis nem járt be,szemtelen lett,nem szólt anyuékhoz hónapokig.Elvágta a net kábelt,ha nem engedte anyu oda,szétszerelte a zárat,ha bezárták a szobát,amiben a gép volt stb stb.Dühkitörései voltak,így rendőrökkel elvitették a gyermek pszichiátriai osztályra.Ott kicsit javult a dolog,utána beszélt anyuékkal,átment másik suliba,estire. Aztán újra kezdődött,nem járt,nem beszélt.Magyarázta hogy ő elmegy otthonba,ott jobb,mint anyunál. Hát elintézték anyuék,elment.De 1 hónap múlva már haza is ment. Most ennyi idő után anyuék már ott állnak,hogy eladják a lakást,a két öcsém kap egyet akárhol,aztán csináljanak ,amit akarnak ott.Mert egyik se dolgozik,a dili öcsém csak tönkre teszi őket,a másik se dolgozik,csavarog állandóan és ő buta is,mert speciális suliba járt,nem tudja a pénz értékét,átverik stb,akármit mond anyu. Ők meg akarnak maguknak egy lakást a húgommal,mert ő okos kislány,szorgalmas,nem akarják,hogy vele is ez legyen.

Nem tudom mit ,mikor és hol rontott el anyu náluk,mert fogva voltak mindigis,ellenben én azt csináltam mindig amit akartam,mégsincs velem gond,nem is élek a szüleimmel már 20 éves koromtól,most várom a második babát,és 160 km-re lakom onnan.

Eddig semmi nem vezetett náluk célra. Kisebbként anyutól kaptak azért pofont ,de anyu párja egyetlen egyszer rángatta meg az öcsémet csak,mert azt mondta anyunak hogy k.... anyját. Én a helyükbe már régen jól elvertem volna és kitettem volna az utcára,majd ott legyen nagy szája,ha nincs fedél felette,se kaja,se telefon,se semmi. De könnyű így beszélni.


Sajnos nem tudok neked tanácsot adni én sem,csak gondoltam leírom,hogy másoknál is van ilyen és tehetetlenek. Ha a fiad ellenkezik,semmit nem tudsz tenni,csak annyit,elmehet és nem engeded vissza.Nem tudom ezek a mai gyerekek mitől ilyen marha stresszesek,hogy ilyenek lesznek. Nekem se volt könnyű elvált szülőkkel úgy,hogy mindenhol volt közös gyerek,én sehol nem voltam az.Nem voltam jó tanuló 2 éven át,aztán utána megjavultam. De sose jártam bulizni,nem ittam,nem drogoztam.Sok hibát vétettem én is,hogy az első gyermekemet nem tervezve egy b.rommal vállaltam,emiatt szakmám nem lett,aztán találtam új párt,aki csodálatos.Várjuk a babát,a lányom is velünk él,ha a pici már 6 hós lesz,tanulni fogok fizetős tanfolyamon,levelezőn is,bár dolgozom jelenleg is és tavaly is dolgoztam.

2016. máj. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Jól néz ki egyébként, szerintem helyes és még az alkata is sportos, az izmai is látszanak.

Néha van lány az életében, akkor egy kicsit megnyugszok. Ő jó tanuló. De ez a kapcsolat nem tartós. Hol van, hol nincs.

2016. máj. 27. 09:31
 23/35 A kérdező kommentje:

21-s! Köszi neked is a történetet. Tanulságos. Próbálok most erőt meríteni mindenből, először magamat kell talpra állítani, mert már nem érzek talajt a lábam alatt.


A párkapcsolatom veszélyben, menekül a problémák elől. Neki sem hiányzik egy problémás gyerek, kapcsolat. Pedig másfél éve vagyunk együtt. Most úgy érzem őt is el kell engednem...

2016. máj. 27. 09:44
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Én is azért próbálok segíteni, mert az én öcsém is hasonló, csak ő mellé agresszív is. Anya folyton mentegette, együtt írtuk a leckéit, hogy ne bukjon meg(nélküle). Tanulni nem tanult, de meg volt róla győződve, hogy így is okosabb mindenkinél. Aztán összekaptam, hogy helyes legyen, na itt jött az extra önbizalom, lettek barátai, bejött a bio, meg dizajnerdrog, meg az estisuli. 21 evesen leérettségizett, kapott lakást, de se munkája, nem is tanul, és nyerészkedni akar a lakás árán, hogy megéljen. Havonta váltogatta a drága hobbijait, anya mindet pénzelte. Lett 400ezres ganer laptop, meg újiphone, miközben bukott, és magántanárhoz is járt. Persze azért fenyegetőzött öngyilkossággal, meg agresszív volt. Egy éve külön lakik, nincsenek barátai, folyton anyát terheli még mindig a nagy depressziójával.


Akkor is volt ám sok ötletem, de anya a segítsük szegényt elvet vallotta, így ez lett. Sosem kellett volna sajnálni, pont olyan volt, mint akármelyik másik tini. Kivéve, az elején, mikor csúnyább volt. Akkor a magányoslúzer szerepét töltötte be.

2016. máj. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi, hogy az elején volt pszichológusnál, aki azt mondta, hogy sok szeretetre és támogatásra van szüksége, segítsük abban, amit a fejébe vesz, hogy sikerélménye legyen, és értékesnek érezze magát. Na ennek ez lett az eredménye.
2016. máj. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

apa hol van? oké, hogy elváltatok, de ez nem a te csatád, neki is a gyereke! nem opció, hogy nyárra hozzá költözzön? lehet már az a környezetváltás is elég lenne.


járj utána, hogy mit használ. nagyon nem mindegy, hogy füvezik vagy lövi magát! muszáj lenne eljutnotok arra a szintre, hogy kommunikáljatok. sőt, én azt gondolom, hogy itt úszhatott el a dolog. esetleg sok gondod volt, nem figyeltél rá, nem tudott veled beszélni. ha látsz benne valamit akkor nem neki kéne elmennie pszichológushoz, hanem együtt mennetek el egy jó szakemberhez aki segít a szakadék fölé hidat építeni :)

még gimiben volt egy barátnőm aki füvezett, cigizett. neki az anyukája leült vele, kért egyet és együtt beszívtak miközben mindent megbeszéltek :D neki ezzel sikerült, nem mondom, hogy szívj be a fiaddal, de talán... :)


és végül a nevelőintézetről. én egy elég nagy intézet mellett lakom. több fajta van, ami itt van az nem problémás gyerekeknek van hanem problémás családokból kiemelt gyerekeknek, ők inkább segítségkérésképpen csináltak hülyeségeket (csak azért írom, mert nyilván van különbség ha eleve kettéválasztották). simán jönnek-mennek, nem nézek rájuk egész nap, megvan mindenük (a zsebpénzt nem tudom!), a kislányokat mercikkel és bmw-kkel viszik el és hozzá vissza este. a házunk mögötti részt havonta tisztítják, mert tele van eldobált tűkkel, fecskendőkkel!

azt gondolom, hogy a nevelő intézet nem lehet opció

2016. máj. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Igen, van apja, akitől "elmenekültünk". Igaz, hogy nem voltam boldog, megcsalt ezerszer, de nem ezért váltam, hanem a gyerekek miatt. Az ő biztatásukra. Beszéltünk erről az apjával, ő vállalná is, de az a sejtésem, hogy csak még rosszabb lenne a helyzet. A fiam véleménye az, hogy inkább a híd alá, mint apához ...


Nagyon szeretném megérteni, mi zajlik benne. Megpróbálok vele minél többet beszélgetni, és a bizalmába férkőzni.

Talán az volt a baj, hogy el voltam foglalva a kapcsolatom rendbehozatalával...


A másik fiam teljesen "normális". Ő "csak" beteg lett. Colitises.

2016. máj. 27. 12:25
 28/35 anonim ***** válasza:
A drogos haverjaitól kell minél előbb elválasztani
2016. máj. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
a baj az, hogy ő se tudja mit szív... szerintem még mindig valami herbált vagy biofüvet... a marihuána nem tesz tönkre ilyen szintig életeket....
2016. máj. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 piroska és a farkas ***** válasza:
Azon kívül, h kiderüljön, benne milyen érzések és fàjdapmak vannak,.beszéltél màr vele őszintén arról, h milyen rettenetesen tehetetlennek érzed magad és, h neked ez mennyire nehéz? Egyébként nem tudom h az ő koràban lehet - e ilyet, de talân ha szàllàsért cserébe önkénteskedne mndjuk halmozottan sérült gyerekeknél, hàt, lehet, h elkezdene hàlàs lenni az életéért...
2016. máj. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!