Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altassak egy 1 évest,...

Hogyan altassak egy 1 évest, aki ellehetetleníti a helyzetet?

Figyelt kérdés
Nem lehet ölben altatni, mert menekül el és sír. Lefektetve se lehet simogatva altatni, mert nem fekszik le, elmegy és sír. Akkor mégis mit lehet vele csinálni? Megjegyzem: fáradt már, nem pedig akkor akarom altatni, amikor még "nincs ideje". És még valami: ha a barátnőm (akinek akár unokája is lehetne) altatja, neki könnyen megy, ráadásul kevés ébrenléti idő után is alszik neki sokat! (mikor időnként rábízom, mert elmegyek itthonról)

2014. okt. 4. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a barátnődet, mit csinál, hogy elaludjon a gyerek.

Ha neked nem sikerül, langyos vízzel mosd meg az arcát, és a kezét kb. könyökig, utána fektesd le.

2014. okt. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%

Megszokta, hogy nálad lehet hisztizni, ezért nem alszik nálad el, a barátnöddel meg igen.


Egyszerüen magadat kell átállítani, hogy ne tudjon cirkuszolni veled. Rakd be az ágyába (gondolom, még rácsos ágyban alszik), akkor nem tud elszaladni, ha emg sír, majd abbahagyja. Ugyanis ha másnál elalszik, akkor csak hiszti miatt sír, nincs semmi baja.

2014. okt. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vedd fel a válladra s paskold a popsiját.fiam 17 hos,cicin elalvós de a bölcsiben (3 hete jár)és itthonha nem vagyok otthon,igy alszik el.szerintem sírni ne hagyd..
2014. okt. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy darabig művelt hasonlót a lányom, én lefektettem, a fejét a kezembe fogtam és mindkét hüvelykujjammal simogattam a szemöldökeit, 4-5 perc alatt elaludt :)
2014. okt. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Én bébiszitteltem egy évest, ő is ment volna el. Mindig ugyanúgy csináltam:

- álmos, dörzsöli a szemét, tej

- beviszem, kicsit játszunk, aztán mondókázok

- kap 2-3 puszit és kimegyek


Igen, sírt utána, és?

Kb. 5-10 perc után belealudt. Soha nem volt ebből baj, anyukája mondta, ha sír, hagyjam, ne rohangáljak be, mert el fog aludni.

MINDIG elaludt maximum 15 perc után.

2014. okt. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Kedves utolsó! Azért szomorú, hogy sem az anyukának, sem neked nem jutott eszetekbe az, hogy oka van a sírásnak. ŐSzintén sajnálom a gyereket. Többet kéne tanulnod, mielőtt gyerekekkel foglalkozol!


Szeparációs szorongás. Vedd magad mellé, el fog múlni idővel. Addig is, maradj mellette, míg elalszik, vagy aludjon veletek. Ha fekve nem jó úgy sem, hogy mellé fekszel, akkor karban, vagy magadra is kötheted.

2014. okt. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyem ugyanezt csinalja, anyunak gyonyoruen elalszik a kisagyban, mert o kezdettol igy csinalta vele. En ringattam, ami szinten jol mukodott (kb90mp alatt aludt el), de egyik naprol a masikra elkezdte kifesziteni magat a kezembol. A mi agyunkban nem marad meg, tehat ment a racsosba. En a visszafektetos modszert alkalmazom, allok az agya mellett (nem szabad a szemebe nezni), es amikor felulne/felallna, fektetem vissza. 5 es 20 perc kozott alszik el. Valtozo, h engedi-e simogatni magat. Erdemes valami altatos-zenelossel probalkozni. Akkor szoktam bekapcsolni, ha nagyon beporog, h kibillentsem. Ha tulzasba viszi a lefektetos jatekot (neha sportot uz belole, h felall, h lefektessem), akkor kimegyek fel percre, el kezd sirni, visszamegyek es akkor "szotfogad", mintegy "oke, anya, inkabb lefekszem, csak ne menj ki!". Tehat igazabol, csak akkor jovok ki, ha elaludt.
2014. okt. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os, azért sírt a gyerek, mert kimentünk. De ha ott voltunk, NEM aludt, csak bohóckodott, meg nyűglődött.


Nem kell sajnálni a babát, nem lett semmi baja, 5-10 perc sírás után mindig elaludt.

Mikor benn maradtam, még háromnegyed órán át hlyéskedett meg mórikált és szépen fel is ébredt addigra, ezért mondta az anyuka, hogy menjek ki, el fog aludni.


Mellesleg bébiszitterként nem dolgom felülírni az anya döntését, ha ő azt mondja, hagyjam a babát sírni, bármennyire szr is (néha már én sírtam miatta), hagynom kell.

2014. okt. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!