Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők honnan van ennyi...

Szülők honnan van ennyi pénzetek a gyerekre? Mit dolgoztok?

Figyelt kérdés

2016. máj. 28. 06:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%

Azért ne hidd azt, hogy az a jellemző amit itt olvasol!

Legtöbben örülnek a havi 200 ezer körüli családi kasszának és el se tudják képzelni, hogy milyen lehet 500-600 ezerből gazdálkodni! Bőségszaru! Akinek meg ennyi van (többször olvastam már ezen az oldalon) azon panaszkodik, hogy ennyi pénzre nem vállalna egynél több gyereket, mert nem tudna kijönni a pénzből...

2016. máj. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%

500 felett van a bevételünk, két gyerek + egy baba a pocakban.

A férjem agronómus, én tanár vagyok.

2016. máj. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyen kérdésekre,nem fognak azok válaszolni akiknek kevés pénzük van.
2016. máj. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%
Itt ügyvédek,informatikusok,technikusok,vállalkozók vannak.Kevés olyan van,aki igazat ír egy anonim oldalon.Én is írhatnám,hogy űrkutatásban veszek részt,havi 10 millióért,vagy elhiszik,vagy nem.Az a jó,hogy sosem derül ki,akár igaz is lehet.
2016. máj. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%
Hát az 500hoz képest nekünk akkor keves van. A párom 180at keres, én most még táppénzen vagyok, a 3. Babaval vagyok a 31. Héten. A csp+tp 76000ft, a párom sokat maszekol, olyan 60-80ezerrel toldja meg a kasszát, szóval cirka 310-330 körül van a csaladi kassza. Hitelünk nincs, saját házban lakunk. Nem tudom de szerintem ennyi pénzt be lehet osztani okosan. Nem szenvedünk hiányt smmiben sem, de nem is költekezúnk felelőtlenül hedonista modon. Heti menütervet készítek,az alapján írom a bevásárló listát, és lehet hogy nem megyünk minden hétvégén moziba vagy shoppingolni plázákba de mi jól élünk. Nyaralni is szoktunk menni minden évben, a gyerekeknek szülinapi zsúrt szoktunk rendezni, a múltkor egy légvárat béreltünk.a kocsink 2004es. De én nem is vágyom ennél többre, nem kell nekem berska ruci meg 0kmes bmw. Nem járok hetente fodrászhoz és mükörmöshöz mert nem igenylem. Magánrendelésre járok a nőgyógyászomhoz, a gyerekek járnak különórákra, táncra, úszásra. Szerintem tök átlagosan élünk.
2016. máj. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%
Jah éw építőipari munkás a férjem én meg szoc gondozó voltam amíg dolgoztam és nem lettem táppénzen.
2016. máj. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%
4-es! Nem igazán értem a logikádat. Mi értelme lenne hetet-havat összehordani /főleg egy ilyen oldalon/? Milyen előnye származna egy kommentelőnek abból, ha hazudozik?
2016. máj. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Snorri ***** válasza:
70%
Én pont minap kaptam egy elég gusztustalan stílusú írást azért, mert azt mondtam, hogy szerényebb körülmények között is lehet gyereket nevelni. Mindenkinek másak az igényei, van akinek rengeteg van, mégis panaszkodik...Én nem gondolnám, hogy létszükséglet a félmilliós babakocsi, meg a márkás ruhák. Szerintem pl az 5-ben leírt életszínvonal teljesen korrekt, mi is így vagyunk kb. Én is teljesen elégedett vagyok az életünkkel. Volt szülői segítség is, így kétgenerációs családi házban élünk a szüleimmel (mi nagyon jól megvagyunk, nincs konfliktus), van saját autónk, amit pár éven belül le szeretnénk cserélni. Egy fundamenta hitelünk van, ami havi 30, ebből teljesen felújítottuk a házat, ennél több hitelt nem vállalnánk. Ami fontos, arra van elég. Orvosból sokszor magán( fogorvos, nőgyógyász, stb.), ésszel programokra megyünk (sokszor van ingyenes), minden évben nyaralunk belföldön, kirándulunk. De nem sokcsillagos hotelben, nem szórjuk a pénzt, én is menüt tervezek, nézem az árakat, turi, bababörze, bolhapiac, de új ruhákat is veszünk ésszerű kereteken belül. Van félretett pénzünk is. Állítom, hogy több, mint néhány embernek, akinek kétszer ennyi folyik be. :))
2016. máj. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Snorri ***** válasza:
85%
Én azt látom, hogy egyrészről tényleg sok a szegény, van sok átlagos család is. De van jócskán, akiknek tényleg sok pénzük van. Sajnos általában ők azok, akik elégedetlenkednek, és osztják az észt másoknak.
2016. máj. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
49%

Mire gondolsz kérdező, mikor azt írod, hogy ennyi pénzünk van?

Ez csak nevelés és igény kérdése. Ha pofátlanul és irreálisan nagyok az elvárásaid, mert annyi gyökszi vagy, hogy csakis luxus dolgokban tudsz élni, korlátlan zsebpénzzel, akkor neked semmi pénz nem lesz elég.

De a normális kamaszok tudják, hogy nem kaphatnak meg mindent, de ha mégis vágynak nagyobb dologra, akkor azt teszik, mint minden értelmes ember: elmennek dolgozni és spórolnak.

2016. máj. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!