Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Havi 20 ezer forint egy...

Havi 20 ezer forint egy gyerekre sok?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok

Minden hónapban amúgy is kell kérnem pénzt bérletre,edzésekre stb,és pluszba,ha még kell akármire.Arra gondoltam,hogy felvetem anyumnak,hogy mi lenne ha havonta kapnék egy 20ast és abból mindig megveszek akármit,ami kell,de pluszba nem kérhetnék már.Szerintetek nagyon sok pénz lenne ? Eleve edzéseim,bérletek már kitesznek havonta kb 18 ezret,és csak 2 ezer maradna meg úgymond költőpénznek.


2013. aug. 4. 13:10
1 2
 1/13 málna_ ***** válasza:
86%
De ha csak 2ezred maradna,akkor ebben neked mi a jó?
2013. aug. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Mivel nem igazán szoktam költeni a pénzt semmire,csak edzésekre,meg ugye kötelező havi bp bérlet,ezért nem lenne gond,ha "csak" 2 ezrem maradna havonta,amit szépen gyűjtögetnék és mikor kell valamire,akkor már összegyűlt valamennyi.(amire eredetileg úgy is kértem volna pénz)

Csak így legalább megtanulok jobban spórolni,gyűjtögetni.Meg picit lelkiismeret furdalásom van,hogy ilyen sokat költenek rám,mert az edzést én választottam,tehát olyan mintha más kapna havi 15ezret,hogy elköltse ruhára,mozira stb.. És félek,hogy sokat kérek!

2013. aug. 4. 13:21
 3/13 málna_ ***** válasza:
100%

Szerintem ez így olyan, mintha csak 2 ezer zsebpénzt kérnél. (az más kérdés, hogy 18 évesen te is vállalhatnál nyári/hétvégi/suli utáni melót)

Kérj csak havi 2 ezret akkor a bérleten és az edzésen felül.

2013. aug. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 senior24 ***** válasza:
22%
Érdekes,minden pénzszerzési lehetőségre gondolsz,csak arra nem h megdolgozz érte.:) Hihetetlen,mint a tinik legnagyobb része.Élősködni tudtok de melozni vmiért azt már nem.Anyuék nélkül ?Én ennyi idős koromban és rengetegen mások is,elmentünk megdolgozni a pénzért és nem élősködtünk még 18 éves felnött korban sem.Nekem is kellett sok mindenre de nem más vérén.Ja hogy ez már nem müködik igaz?Amikor bulizni kell meg élni a mai fiatalok életét(amit had ne jellemezzek)akkor felnöttek vagytok,de amikor tényleg felnöttnek kellene lenni,amikor pl dolgozni kellene vagy vmiért megküzdeni,akkor hirtelen kisgyerekek vagytok.Tudod mit kell dolgozni 20ezerért?Rengeteget.Ugy mint az összes tininek kivétel nélkül szinte,csak jogotok van,de felelősségetek vagy kötelezettségetek az nincs.Érdekes.Elvárjátok,mert ugy gondoljátok h alanyi jogon jár nektek a havi több tizezer ft a két szép szemetekért vagy azért mert otthon segitettetek egy kicsit.Haverom a normális embereknél ez evidens dolog h nem szakitom meg a szüleimet csak azért h én kényemre kedvemre keféljek lent Siófokon anyuci pénzén.Alap dolog h segitek nekik az amugy is fárasztó melo után de ti ha már csak egy poharat is elraktok fél centire,akkor már tartjátok a markotokat.
2013. aug. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván ez attól függ, hogy milyen az anyagi helyzete a családnak. Ha mondjuk anyud egyedül nevel 80 ezerből, akkor 20 ezer sok.

De ha normális körülmények között éltek, akkor szerintem egyáltalán nem az.

Meg amúgy is ennyit kapsz havonta, csak részletekben. Most meg elkérnéd egybe...szerintem nincs ezzel semmi gond.

2013. aug. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

47%-os: Neked amúgy mi bajod?

Miért olyan nagy baj, ha egy szülő támogatja a gyerekeit? Engem pl. úgy neveltek, hogy ez a normális. Támogatnak ameddig tudnak (meg persze ameddig ésszerű), és majd én is ehhez hasonlóan fogom támogatni a gyerekem. A szüleim meg tudják, hogy számíthatnak rám később, mikor már nekem is lesz saját keresetem.

2013. aug. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Én a helyedben akkor kérnék egy kicsit több költőpénzt, mondjuk 22ezer forintot összesen, és akkor már tényleg nem kell kérni semmire. Szerintem 2000 forint kevés ha pl. új ruhát szeretnél vagy van valami osztály- vagy egyéb program. Előbb-utóbb úgy is kérnél pluszba.


Egyébként, mindenki úgy szerezz pénzt ahogy tud. Ha neked kemény munkával kellett tinédzserkorodban az a te dolgod, ha másnak könnyebben megy az meg az övé. Attól egyik kamasz sem lesz kevesebb/több, hogy hogyan szerzi meg a pénzét, feltételezem akik megengedhetik maguknak és oda is adják nekik, azok a szüleiktől kérnek, akik meg nem vagy több kell nekik, azok el mennem dolgozni ennyi.

2013. aug. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
kedves senior...ez aztán a kiakadás,már ne haragudj de szerintem egy szülőnek igenis dolga a lehető legjobbat bíztosítani a gyerekének ,és képzeld nekem mint szülőnek ez kifejezetten örömet okoz...nem elkényeztetni és majom szeretettel imádni de a legtöbbet megadni kötelesség...szerintem nem kér sokat a lány mert nagyrészét amúgy is odaadják,maximum így megtanul gazdálkodni is a pénzzel....
2013. aug. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem is jó ötlet egybe odaadni, amit apránként úgyis megkapna. Így jobban látja, hogy megy el a pénz, megtanul gazdálkodni vele. Én egyébként nem engedem a lányomat dolgozni,bár szeretett mert csak szórólapozás volt és vendéglőben felszolgálás ottalvással (?) ami egy 16 évesnek nem való. Inkább segítsen itthon vagy végezzen önkéntes munkát.
2013. aug. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2013. aug. 4. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!