Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kifizetnétek a gyereketeknek...

Kifizetnétek a gyereketeknek a 250ezres tandíját? (félévente)

Figyelt kérdés

10 féléves (jogász képzés). Ezt szerettem volna mindig csinálni, sokat is tanultam, de így is "csak" 440 pontot tudtam összeszedni.


Ti ilyen helyzetben kifizetnétek a gyereketeknek a tandíjat? (Persze ott a diákhitel is.)

Havi 40ezer forint. Próbálok segíteni anyagilag benne, de nincs semmi normális diákmunka, csak húsüzemben pakolás (aohva csak fiúkat keresnek), hostess munka (ahova elvárás a MEGNYERŐ MEGJELENÉS) és kukoricacímerezés (ami pedig az allergiám mellett rámálom lenne)..

:(


2016. máj. 28. 21:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%
Havi 40 ezer nem olyan vészes, egy olyan család ami nem kifejezetten szegény, a gyereke érdekében ki kell, hogy tudja gazdálkodni.
2016. máj. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon sokan tanulnak fizetősön, vagyis a többség ott tanul, úgyhogy a legtöbb szülő ezt kifizeti.

Az orvosiról ne is beszéljünk, ahol fél év több mint 1 millió.

Aztán ugye tankönyvek, jegyzetek, kolesz, albérlet, kaja, utazás, stb.

Egy általános suli mellett lehet dolgozni, már ha valaki akar, de van ami mellett tényleg és szó szerint LEHETETLEN.


Én ha szülő lennék, akkor kifizetném.


DE!


Kérdés, hogy át lehet-e az államilag támogatottba jutni, és ha igen, akkor a gyerekem mennyire igyekszik.


Mert ha 250-et nézünk félévente, akkor még egy leg-leg-leg rövidebb büfé szak is 3 éves, tehát 6 félév, ami összesen 1.500.000 forint.


Ennek a töredékéért már lehet venni a neten diplomát.

2016. máj. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
Ha úgy állnék anyagilag, akkor igen, de a tandíjon felül még sok egyéb költség is felmerül. De át tudsz kerülni másodévtől államira, ha jól tanulsz.
2016. máj. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
35%
Csak ennyibe kerul? Melyik suli ez? Ahol en tanitok, ott 450 egy felev. Amugy igen, kifizetnem, de megprobalnam atjuttatni allamira es szeretnem, ha rendesen tanulna ezert (diakmunka helyett ezzel tudna segiteni nekunk).
2016. máj. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%

Hát én jogra járok, de mivel szüleimnek nem volt ennyi pénze, inkább levelezőre mentem, mellette dolgozok és fizetem magamnak a sulit.

Mivel nemsokára végzek, elmentem egy ügyvédi irodába is heti pár órában gyakornoknak, hogy kezdjek kapcsolatokat építeni.

Kicsit erőltesd meg magad...

2016. máj. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
63%

Ha olyan helyzetben vagyok, akkor meg jo. En is jogi iskolaba jartam, es tudom milyen az. Dolgoztam mellette, de nem azert, mert muszaj volt, csak mert mar 19 voltam, es nem volt kepem anyumtol penzt kerni, aki egyedul tartott el 3 gyereket, pedig o sem volt szegeny, en meg diakhitelre tanultam.

Viszont ha siman ki tudom fizetni ezt a 40ezrez, vagy kisebb nelkulozes aran, akkor persze, kifizetem minden tovabbi nelkul.

2016. máj. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
75%
Ez egy elég hülye kérdés, mert van akinek kifizetik a 12x1milliót az orvosira, valakitől meg még a vajas kenyeret is sajnálják. Szóval az adott szülőkön múlik.
2016. máj. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
38%

Valószínűleg ha a gyerekem nagyon jo tanulo lenne és nem okozna egyáltalán anyagi problémát, kifizetném, de elvarnam, hogy hozzá járuljon ő is -nem csak ez a három féle diakmunka van ám. Plusz nem bukdácsoló elorejutast kellene produkálnia, mert onnantól be is szuntetnem a támogatást.

Amúgy meg erre találták ki a diakhitelt

2016. máj. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem lenne egyáltalán államilag finanszírozott képzés és a képességei megfelelnének hozzá, akkor ha tudom, ki.

De így hogy van és arra se képes hogy bekerüljön?

Nem.

Orvosit és közgázt se fizetnék, mert aki oda való, az be is jut.

Aki nem, az jó eséllyel nem elég jó ahhoz sem, hogy elvégezze.

Nálunk ez volt a jellemző.

2016. máj. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
11%
Nem. Viszont bátorítanám az újra érettségire, hogy meglegyen a pontszám.
2016. máj. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!