Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti kötelezővé teszitek a...

Ti kötelezővé teszitek a gyereketeknek a kerékpáros sisakot ha bringázik?

Figyelt kérdés
A lányom 14 éves és tavaly óta elkezdtünk kerékpározni rendszeressen. Idén több túrát is tervezünk és arra gondoltam hogy kötelezővé teszem neki a sisakot mert már tavaly is említettem neki hogy jó lenne ha abba bringázna de azt mondta akkor hogy szerinte az kicsit cikis és nem akarja felvenni. Én is veszek magamnak úgy tervezem és neki is! Véleményeteket várom!
2016. febr. 6. 15:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
A kötelezővé teszem helyett meg lehetne őt győzni ennek fontosságáról? Egy jó napszemüveggel, általa választott sisakkal?
2016. febr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
már mondtam neki hogy fontos a sisak de úgy látom rajta hogy magától nem fog menni a dolog. Muszáj lesz kötelezővé tennem neki és előbb utóbb megszokja hogy sisakban kell bringáznia. Nem?
2016. febr. 6. 15:54
 3/19 A kérdező kommentje:
ő választhatja ki a sisakot azzal a kikötéssel hogy MTB-sisaknak kell lennie és napallenzősnek. a szín az ő döntése
2016. febr. 6. 15:55
 4/19 anonim ***** válasza:
57%
Én nem, de a KRESZ igen.
2016. febr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
hány éves korig kötelező Magyarországon?
2016. febr. 6. 16:06
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
KRESZ szerint nem kötelező. De erősen ajánlott persze. Egyáltalán nem ciki.
2016. febr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
"előbb utóbb megszokja hogy sisakban kell bringáznia. Nem?" Kockáztatod, hogy abbahagyja a bringázást, vagy nem veled megy bicajozni. akkor pedig nem látod, hogy sisak nélkül teker.
2016. febr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%

Nem kötelező a sisak, viszont lakott területen kìvül láthatósági mellény kell. Azt felveszi?

Miért erőlteted?

2016. febr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%
"ő választhatja ki a sisakot azzal a kikötéssel hogy MTB-sisaknak kell lennie és napallenzősnek. a szín az ő döntése". Bocsi, lassan el kellene neki mondanod, hogy az első fiúja milyen legyen. A színét ő választhatja! :-)
2016. febr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a gyerekeim már a futobringán is hordaniuk kell. Van hogy elfelejtem de ök már az ajtóba kérik a siskot.


Nekem a növérem osztálytársa egy lassu biciglizés közben esett el(semmi extra esés), és rögtön egy könek esett, ott meghalt. A sisak egyértelmöen segített volna rajta.

2016. febr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!