Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A mai generáció élőben már...

A mai generáció élőben már beszélgetni sem képes? Gép előtt tudják le a gyerekkoruk nagy részét?

Figyelt kérdés
És ha majd jön az a bizonyos meg kell valahogy élni dolog akkor lesznek lebénulva? mi lesz velük?

2016. jún. 5. 09:00
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ez elsősorban a szülők felelőssége, pici kortól kezdve. Ők felelősek azért, mit tehet a gyerek és mit nem. N32
2016. jún. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak emberek, akiknek sokkal könnyebb írásban kommunikálni, mint élőszóban és ez nem a mai generáció sajátossága, hanem személyiség függő.
2016. jún. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Gyönyörű szép általánosítás, gratulálok.

Egy kis rétegre jellemző, de életképtelenek minden korban voltak.

2016. jún. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Az én generációmban (20 évesek) is problémák vannak az alapvető kommunikációval. Meg tudnak élni, nagy bajok nincsenek, csak nem tudják hogyan kell viszonyulni és kommunikálni az embertársaikkal, normális hangnemben.
2016. jún. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Hahaha. Ha meg eljárnak otthonról, akkor azért háborognak, hogy "micsoda utcagyerekek, mintha nem lenne otthonuk bla bla bla". A felnőttek mindenbe bele tudnak kötni, ha ezt csinálja, az a baj, ha azt csinálja, az a baj. Erre van egy vicc, ami tökéletesen bemutatja a szituációt:


- Hé, farkas! - mondja a róka a farkasnak. - Gyepáljuk el a nyulat!

- Jó, de miért? - kérdezi a farkas.

- Hát, ha nincs sapka rajta azért, ha van, azért!


Ezután elindulnak az erdőbe, találkoznak a nyúllal, és elgyepálják, mert nincs rajta sapka. Következő nap megint összefut a farkas és a róka.

- Te, róka! Gyepáljuk el a nyulat! - mondja a farkas.

- Jó, de miért?

- Kérjünk tőle cigit! Ha füstszűrőset ad, azért, ha füstszűrő nélkülit, azért!

Elindulnak az erdőbe, találkoznak a nyúllal:

- Te,nyúl! Van cigid?

- Füstszűrőset avagy füstszűrő nélkülit kérsz? - kérdezi a nyúl.

- Te, farkas! - szól oda a róka a farkasnak. - Látod, hogy megint nincs sapka a nyúlon?

2016. jún. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Aki ezt gondolja az semmit nem tud a fiatalokról.
2016. jún. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Élőben nem, de itt a neten nagyon megy a szájtépés nekik, itt baromi erős mind, élőben meg ha találkozik velük az ember, akkor mind udvarias nyuszika mind, behúzott farokkal.

Ezt csak a fiúcskákra értem(tisztelet a kivételnek), lányokkal nincs baj.

2016. jún. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Komolyan nem értem, hogy miért kell általánosítani?


Amit te mondasz az csak egy bizonyos részükre jellemző, a többségük tud beszélni élőben is, nem csak a gép mögül. Sőt akiket én ismerek ott mind tudnak beszélni rendesen élőben. Nyomkodják ők is a telefonjukat, de ha beszélnek valakivel személyesen, akkor elrakják, és ráfigyelnek. 1 ember van, aki nehezen szólal meg, de az nem emiatt van tudom, hanem teljesen más áll a háttérben.


Ilyen alapon én is általánosíthatnék, hogy a mai 40 évesek meg digitális írástudatlanok, mert a wifi;okostelefon;fb, messenger, skype, snapchat, instagram, kifejezésen kívül nem sok mindent értenek meg.


Valaki odamegy, és megkérdezi őket, hogy mi a véleményük, a VR-ról és az Ocolus RIft-ről, vagy hogy tudják-e mi az a CES, akkor nem tudnák hogy miről beszélnek.


Minden korosztálynak megvan a maga időszaka. Én gép előtt ülök sokat, mert hobbim a videózás, és folyamatosan szerkesztek-vágok-szerkesztek-vágok kb 5-6 órát is de van amikor 10-12-t, mert annyira érdekel.


https://www.youtube.com/watch?v=YL296HBUvzY


Tessék megnézni a videót.


A legtöbb fiatal sportol is valamit, nem csak a gép előtt ül. A gép előtt is lehet hasznos dolgot csinálni.


https://www.youtube.com/watch?v=YL296HBUvzY


tessék 5:20-ig megnézni!


Miért kell ennyire kisarkítani?


neten beszélgetnek-->kommunikálnak a barátaikkal....


Te mit csináltál ennyi idősen ilyen korodban? Beszélgetni nem tudtál, rossz idő volt, akkor meg maradt a könyv....

2016. jún. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6%
Én megértem a kérdezőt. Általánosít, mert amerre néz ezt látja. 7 éves kortól nyomja a gyerek az okostelefont, posztol, megoszt, hozzászól, chatel. Otthon folytatja a gépen, mellé pc-zik. Jogos az aggodalom. De ez a sok hülye szülő hibája, akik megveszik a társadalmi nyomásra a kisiskolásnak az iphone-t. Később ez megy a gimiben is. Futótűzként terjed. Normális kommunikáció alig van. Ülnek egymássla szemben a buszon és a 3. mellettük ülőt beszélik ki épp. Ez egy szint, komolyan. Meg lesz ennek az ára sajnos vagy nem sajnos. Megérezzük mi felnőttek, és majd a gyerekeink is.
2016. júl. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem lesznek lebénulva, mert lehet hogy fejlődik a technika, de ez csak az előnyükre tud válni. És hidd el, hogy mint a "mai generáció" jeles képviselője, érdekes mód tudok beszélni élőben, bár csendes típus vagyok, és még egy érdekes tény, hogy kb. mindenki, akit ismerek szintén rendelkezik ezzel a "szuperképességgel".

18/L

2017. máj. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!