Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jol sejtem hogy ennek az...

Jol sejtem hogy ennek az generácio sokkal fejlettebbek?

Figyelt kérdés

ezt ugy értem hogy mikorra megy oviba

már el tud számolni 20 ig

több szint színárnyalatot el tud mondani

esetleg márkajelzéseket felsimeri

nagyon sok mondókát éneket tud



ugy hogy nem is tanitották erre


2013. ápr. 11. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem. Úgy értem lehet hogy ilyen lexikális tudásban többet összeszednek mert hatalmas információ ÁRAD mindenhonnan újszülöttkoruktól kezdve a gyerekeknek, a tévé, a dvd, a számítógép, az iphone , a tablet,az x box a tudomisén mi minden de ugyanakkor már készségeik meg kevésbé fejlettek, illetve mégis egyre több és több a problémás gyerek (sni, tanulási zavarok, részképesség zavarok stb.) ami viszont nem könnyíti meg az ovis-iskolás és további létet, sőt nagyon megnehezíti.
2013. ápr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
vagyis a modern technologiának bizony van hátránya ebbe az életkorszakban is
2013. ápr. 11. 12:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Biztos van hátránya, de annak még inkább, hogy míg minden fejlődik, addig nem mindent fejlesztenek hozzá (pl. oktatás módja és feltételei)!


Amúgy igen, sok az infó, a gyerkőcök meg mindent magukba szívnak. Ezt nem feltétlen abban fejezném ki, hogy fejlettebbek, hanem mások a körülmények, ehhez pedig első körben ők alkalmazkodnak leginkább.

2013. ápr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, hogy ilyen formán fejlettebbek, de jólneveltség szempontjából botrányos a többség. Tiszteletlenek, agreszívek, alapvető viselkedési normákkal nincsenek tisztában. A szülő előbb tanítja meg 3 nyelven számolni, mint, hogy elmagyarázza, hogy mit lehet és mit nem. Kamaszkorukra meg kezelhetetlenekké válnak. 2 ovis gyerekem van, és elképesztő mit meg nem engednek maguknak egyes ovis társak. Középosztálybeli családokról van szó. Jár a gyerek 100 különórára baba kora óta, de olyan szinten antiszociális némelyik, hogy döbbenet.
2013. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy egy fejlettség kérdése. Való igaz, hogy az én 3 évesem számtalan autómárkát felismer, mert ez érdekli, édesanyám viszont az ő korában már egyedül járt bevásárolni, ezt azért ma már szerintem senki sem próbálná meg.

Ha pedig több mondókát, éneket tudnak (amiben egyébként nem is vagyok biztos), az azért van, mert ma már gépesített a háztartás, nem foglal le egy egész embert, és több időnk van velük foglalkozni.

2013. ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal több lehetőség adott, ma már szinte bármihez hozzá lehet férni, így az ő dolguk is könnyebb.

Nekem 2,5 éves a kislányom, hónapok óta tudja a színeket és az árnyalataikat, és helyesen is alkalmazza őket. Én az ő korában ezeket nem tudtam pl. De nagyon egyszerű volt a dolog, mert rengeteg színű süthető gyurmám volt itthon, amiből csigákat sodortam, így lett tizenvalahány kisütött gyurmacsiga. Mind különböző színű. Csak játszottunk velük, nem tanítottam konkrétan, meneteltettük a csigákat a lakásban, vitte őket fürdeni, stb. Ugyanilyen egyszerűen magába tud szívni bármilyen - őt érdeklő - információt a kisgyerek.

Az én kislányomnak pl az a természetes, hogy megy itthon a baby tv. Így nem csak magyarul számol, hanem angolul is, csomó szót elmond angolul, pl kirakózik, ha megfogja azt a darabot, amin tehén van, akkor mondja, hogy tehén, cow, és így tovább a többivel, amit felismer. Ő nem tudja, hogy ez valami különleges dolog lenne. Egyébként a számolással az egy vagy kettőn túl nem valószínű, hogy tudatos lenne, csak sorolja a számokat, de nyilván nincs tisztában azzal, ha mondjuk 3 vagy 4 dolog van előtte, hogy az annyi.

2013. ápr. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi egyébként járunk babatornára, ami pont az ő korosztályának van, és mindenféle előkerül, babzsák, karika, mászóalagút, labdák, stb., úgyhogy ezekben is ügyesebb, mint én voltam az ő korában, mert én ilyesmikkel nem találkoztam.
2013. ápr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!