Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Elengednétek a 17...

Szülők! Elengednétek a 17 éves gyereketeket külföldre nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Persze, ha anyagilag megengedhetnétek magatoknak, hogy támogassátok ezt. Egy jól megszervezett, megbízható, biztonságos dologról lenne szó, ahol kapnak kísérőt, van szállás, ellátás meg minden, tehát nem arról van szó, hogy kirakják és menjen a nagyvilágba vagy boldoguljon ahogyan tud. Tehát bármi probléma is lenne, nem lenne egyedül, vigyáznának rá és segítenének neki. Kb. olyan mint egy tábor. Megbízható, felelősségteljes, értelmes gyerekről van szó. A nyári szünet idején lenne, tehát minimum 2 hét-maximum 10-12 hétről van szó, persze, amit finanszírozni is tudnátok.
2016. jún. 10. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy nagyon jó lehetőség, én elengedném.
2016. jún. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze
2016. jún. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Naná!
2016. jún. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen 6 hétig kint voltam Angliában egy nyelvsuliban. Kollégium, ott volt a tanítás is, illetve volt reggeli-ebéd-vacsora. Ha akartunk, akkor részt vehettünk egy napos kirándulásokon más városokba.


Tehát kísérő nem volt, nekem kellett intézni a dolgaimat. Aztán beteg lettem kint, el kellett mennem orvoshoz, a koli recepciósától kértem segítséget ehhez.


Nagyon jó élmény volt, nem lett semmi bajunk. Összebarátkoztam a többi külföldivel, eljártunk bulizni, éttermekbe vacsizni, stb. Emellett pedig nagyon jók voltak az órák és nagyon hasznos volt az a 6 hét. Lényegében akkor tanultam meg beszélni, levetkőztem a gátlásaimat azzal kapcsolatban, hogy mennyire használom helyesen vagy sem.. Az volt a cél, hogy a többiekkel (spanyol, portugál, dán, orosz, stb.) megértessem magam.


Ha majd elég nagyon lesznek a gyerekeink, én is mindenképpen be fogom íratni őket 16-17 évesen egy ilyen tanulós-nyaralós-bulizós útra.

2016. jún. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!