Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak ha a szüleim...

Mit csináljak ha a szüleim mindentől el akarnak tiltani?

Figyelt kérdés
Év végén megbuktam 2 tantárgyból.1.8 ra álltam mindkettőből esélyt sem kaptam a javításra.Szégyellem,tanárhoz fogok járni nyáron.A szüleim meg mindentől el akarnak tiltani.Egyeztetve volt tetoválás időpontom,csak sajnos lebetegedtem és emiatt csúszott most meg kitalálták hogy lemondják a tetoválásomat(mivel még nem vagyok 18 megtehetik).Pedig tudják hogy ez nekem mennyire fontos és hogy mennyire össze voltam törve amikor láz miatt nem tudtam megcsináltatni és hónapokkal csúszott.(amikor beleegyeztek a tetoválásba akkor is ilyen rosszul álltam,nem a tanulás függvénye volt a tetkó).A lényeg hogy most kitalálták hogy lemondják,ezen felül még elveszik a monitoromat(azon van a tv,pc,ps)és semmi pénzt nem fogok kapni a nyáron semmire.Hiába próbáltam velük normálisan beszélni hogy nekem elég büntetés az hogy megbuktam,meg hogy ez túlzás,de nem hatja meg őket.Apukámmal egyébként nagyon rossz a viszonyom,én próbálok mindig rendes lenni vele de ő mindig lenézően viselkedik,anyum is tudja ezt,a háziorvosom akivel jó viszonyban vagyunk is mindig mondja hogy szervezzek vele közös programokat beszélgessek stb de így hogy elvesznek tőlem mindent így nem hiszem hogy tudok vele normálisan beszélni.Az a baj hogy nem értik meg hogy büntetéssel nem segítenek nekem hanem csak jobban elrontják a viszonyunkat.Mondtam nekik hogy ezzel nagyon lerontják az önbizalmamat ami most így is instabil,mert van pár problémám most ezen kívül is (viszonzatlan szerelem,stb) de ez sem érdekli őket(a szerelemről nem tudnak).Már csak a barátaim tartják bennem a lelket, nem szeretnék elfordulni a családomtól.A tetkóról/bulizásról/tv ről sem szeretnék viszont lemondani.Mit csináljak?.

2016. jún. 17. 17:32
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
16/f
2016. jún. 17. 17:36
 2/22 anonim ***** válasza:
46%

A helyedben elmennék a nyáron dolgozni, és készülnék a pótvizsgákra, és már le is fagy foglalva tehát nem fog hiányozni (tv,ps,pc) stb.

Amugy megbuktál két tantárgyból és még elvárod hogy a szüleid adjanak pénzt hogy te bulizz meg szórakozz??

Ne sajnáltasd magad!

2016. jún. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

A szülőkre csak akkor lehet hatni,ha ők is akarják,sajnos :( Én igazán sajnálom,hogy nem lehet tetkód,meg azt is,hogy tönkre szeretnék tenni a nyaradat! :( Abban igazuk van,hogy mégiscsak megbuktál,ami nem egy tiszteletre méltó dolog,viszont azt is tudom,hogy a szüleid soha nem fogják elhinni,hogy az 1,8ra nem kaptál lehetőséget,hisz ők még abban a világban élnek,ahol a tanár nem pofára,hanem jegyre osztályoz!

Szerintem járj szorgalmasan tanárhoz,tanulj sokat!Azt ajánlanám,hogy a tetkó témát hanyagold talán,anélkül éltél 16 évet,inkább a szabadidő tekintetében próbálj meg javítani a helyezetem!

Ez persze az én személyes véleményem!:)

16/L

2016. jún. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Elég büntetés az, hogy megbuktál? Akkor talán tanulni kellett volna és nem arra fogni, hogy nem kaptál lehetőséget a javításra. Na meg akkor most sem a bulizáson járna az eszed, hanem azon, hogy sikerüljenek a pótvizsgáid.

A bukás amúgy nem rontja az önbizalmadat csak az, hogy a szüleid büntetnek?

Szerintem egy kicsit több önreflexiót kellene gyűjtened, mert a bukást bizony magadnak köszönheted. A szüleid sem azért büntetnek, hogy az önbizalmadat rontsák, hanem mert azt látják, hogy a bulizás, gépezés miatt nem fordítasz elég időt a tanulásra. Ha mindig mindenért másokat hibáztatsz, akkor soha nem fogsz tudni ezen javítani. Próbálj kompromisszumra jutni a szüleiddel. Menj el diákmunkára, járj tanárhoz, tanulj szorgalmasan a pótvizsgákra és próbáld meggyőzni a szüleidet, hogy ezek _mellett_ engedjenek el valamennyit szórakozni is. Ha látják, hogy komolyan veszed a tanulást, akkor valamennyit engedni fognak.

2016. jún. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
Ne haragudj meg, egyáltalán nem az a célom, hogy bántsalak, de most mit vársz? Sajnáljunk, mondjuk, hogy nem jogos a szüleidtől, hogy féltenek? Mert félelemből teszik, attól félnek, hogy ha nyom nélkül elnézik neked ezt a dolgot (azért elég fontos dologról van szó) akkor nem fogsz tanulni belőle. Akármennyire is ismernek, félnek ettől, hogy kudarcot vallanak és emiatt jövőre sem fogsz tanulni. A tetoválás nélkül ki fogod bírni, nem értem, minek ilyen fiatalon egyébként se. A többivel kapcsolatban meg meg fognak enyhülni, ha látják, hogy elfogadod és komolyan tekintesz a dologra. Ha tanulsz rendesen, eljársz a tanárhoz (amit gondolom ők fizetnek majd és simán van annyi, mint egy-két buli meg mozi) és javítasz, akkor majd biztos átgondolják, és szépen visszaadják a szabadságod a nyárra. Mondd meg nekik így, hogy "A magammal kapcsolatban érzett csalódás elég büntetés ugyan, tiszteletben tartom a döntéseteket, de arra kérlek titeket, hogy ne zárkózzatok el a büntetésem enyhítése elől, ha látjátok, hogy úgy igyekszem, ahogy fogok!" és egyelőre hagyd ennyiben, ne feszegesd. Emészgessék csak. Minden szülőnél máshogy kell az ilyet elérni, de szerintem ez egy próbát megér. A hisztivel látod, hogy nem fog menni.
2016. jún. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
48%
1,8ra sehol nem adnak kettest. Javítási lehetőség ott volt egész tanévben. Èn is megoldottam hogy ne bukjak meg semmiből pedig sokat buliztam. Örülj hogy a tanárt kifizetik. Az lenne a csoda ha ezek után még pénzelnék a bulizásodat.
2016. jún. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
63%

Én ugyan nem buktam semmiből (haha, még csak az kéne), de átérzem a helyzetedet.


Így is elég büntetés, hogy pótvizsgáznod kell, hisz végig kell tanulnod a nyarat. Oké, ebben hibás vagy (na meg a szemét tanárod is, aki még ahhoz is sötét, hogy átlagot számoljon), de gondolom így is szrul érzed magad és "bukott diák"-ként meg lettél bélyegezve, nem elég ez neked? Annyira nem értem ezt a "ha nem úgy csinálsz, ahogy mi elvárjuk, akkor csak kaját kapsz, egyébként meg dõgölj meg" elvet. Igen, tanulnod kell, nem is keveset, mert megbuktál két tantárgyból is, de úgy viselkednek, mintha embert öltél volna. Se bulo, se net, napi 8 órában bújd a tankönyvet (a maradék 16 órában meg aludjàl és menj diákmunkára), miközben a kortársaid felejthetetlen emlékeket szereznek. Hahó, gyerekkorod utolsó 1-2 évét éled, most kéne még gondtalanul szórakoznod (még ha a vizsgák miatt kevesebbet is, de akkor is kéne!), emlékeket szerezned a felnőttkorodra, mert egyetemistaként már nem lesz esélyed erre. Most kéne életed legszebb nyarának lennie, erre rosszabb sorsod lesz, mint egy sorozatgyilkos börtöntöltetéknek (mert a börtönben legalább van kikapcsolódási lehetőség).


Igazán hasznos tippeket nem tudok adni, maximum annyit, hogy szorgalmasan tanulj, ha látják rajtad az igyekezetet, TALÁN megenyhülnek (de csak talán). A szüleiden múlik. Mondd el nekik azokat, amiket fent írtam. Hátha a dolgok mögé látnak.

2016. jún. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

A tetkót én is lemondattam volna, ez most gonosz lesz de igenis meg kell tanulnod hogy a dolgoknak következménye van és nem "maga a bukás a büntetés" hanem az az eredménye a tetteidnek.

Mondjuk a monitort nem vettem volna el, főleg mert manapság már neten is lehet tanulni.

De bakker, úgy beszélsz mintha olyan kis dolog lenne hogy 2 tárgyból meghúztak, én mertem volna így hazaállítani örültem volna ha az áramot nem kötik ki a szobában és pakolják ki egy íróasztal+matrac kombóra.

2016. jún. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy egész éved, hogy összeszedj egy nyomorult kettes átlagot. Nem az utolsó héten kell teperni a bukás ellen.

Megérdemelted a büntetést.

2016. jún. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett volna egész tanévben bulizni
2016. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!