Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha szüleim túlságos...

Mit tegyek ha szüleim túlságosan szigorúak és mindentől eltiltanak?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, 3 hónap múlva leszek 18.Még soha életemben nem voltam semmilyen szórakozóhelyen. Eddig nem is nagyon vágytam oda,de 3-4 hete szerettem volna elmenni egy bárba a barátnőimmel..nem inni (nem iszok,nem cigizek mert undorítónak tartom az ilyesmit)csak szerettem volna megtapasztalni, hogy milyen is lehet egy bár/szórakozóhely, a szüleim mégsem engedtek. Jók a jegyeim, segítek a házimunkában, nem beszélek vissza, szóval nem értem miért ne mehetnék el már végre valahová. Kicsit kellemetlen, hogy mindig azt kell mondanom a barátnőimnek, hogy nem mehetek megint sehová mert engem még nem engednek. Próbáltam erről beszélni a szüleimmel, de ők semmi mást nem mondanak, csak annyit, hogy túl korai még...kezd már kicsit zavarni ez a "veszélyveszélymindenüttlegjobbnekeditthon" nevelés. Nem igazán látom értelmét...hogy magyarázzam el a szüleimnek, hogy jó volna ha kicsit engedékenyebbek lennének?

2016. jan. 3. 01:40
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Hát kész tények elé állítsd őket.
2016. jan. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Átérzem a helyzetedet, nekem anyám folyton azt mondja, hogy ide meg oda azért nem enged el, mert vagy megerőszakolnak, vagy elrabolnak és megölnek. Van alapja, de ez már nem normális gondolkodásmód...
2016. jan. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Argloss ***** válasza:
68%

Mutasd meg, hogy már önálló ember vagy. Ha semmi ellenállást nem tanúsítasz, könnyedén behódolsz nekik, akkor okkal gondolhatják azt, hogy másnak sem tudsz majd nemet mondani.

Egyszerűen vannak olyan helyzetek, ahol tettek kellenek. A szavak csak annyira tudnak erősek lenni amennyire mások annak tartanak téged.

2016. jan. 3. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
En is egy bakancsban jároj veled. Mondjuk én néha visszabeszélek de engem sem engednek sehová. Ha szeretnek elmenni valahova,probálok egy ideig nem visszabeszelni,de ugyse engednek.(Egyebkent vmelyik valasziro azt mondta hmutasd meg h önálló vagy es h önálló döntéseket hozol. Szerintem a visszabeszélés azért van mert nem azt go dolom amit ő, önálló döntéseim vannak. De így sem engednek el szval...
2016. jan. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
De amúgy ugyanugy kituno vagyok,gimis es sokat segitek a hazimunkaban. Leviszem a szemetet,kiporszivozom az egesz lakast,kiteregetek,torolgetek,es neha vasalok.
2016. jan. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Argloss ***** válasza:

Egy 3 éves is tud visszabeszélni, csupán az ellentmondás nem bír semmilyen meggyőző erővel. Ha a szavakat sohasem követik tettek, akkor egyszerűen nem lehet komolyan venni azt a személyt, mert mondani bármit lehet...

Ez egy olyan helyzet ahol muszáj konfrontálódni. A szülői státusz nem jelent abszolút hatalmat. Ha mindig csak beletörődik a kérdező a nembe, akkor még 30 évesen is azt fogják mondani neki, hogy túl korai még lemenni a sarki boltba, mert meg fogják erőszakolni. És ez nem fog változni, mert ameddig hatékony nem fognak okot látni arra, hogy változtassanak a dolgon.

Muszáj kicsit felébreszteni őket, mert a túlzott korlátozás hosszútávon óriási problémákat tud okozni egy ember életében. Szerintem ideje lenne áttérned arra, hogy bejelented, hogy hová mégy és kikkel, aztán szépen meg is teszed. Ennyi idősen fölösleges már túlbeszélni a dolgot.

2016. jan. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer ők is voltak fiatalok, nekik is volt lehetőség ÉLNI az életüket, most rajtad a sor. Kérdezd meg, ők mit csináltak ennyi idősen. (Ha azt mondják otthon ültek, akkor ha van lehetőséged kérdezd meg a nagyszüleidet, tényleg így volt-e.)


Mondd meg, hogy nem érhetsz egy búra alatt, mert amikor tényleg kilépsz a való világba akkor rengeteg sebet kaphatsz, tehát ezzel a túlzott féltéssel és óvatoskodással tulajdonképpen nem használnak neked, inkább ártanak.

2016. jan. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell az engedélyük ahhoz hogy elmenj szórakozni.
2016. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mióta a kérdést kiírtad eltelt 3 hónap, betöltötted a 18at. Változott valami? Milyen a kapcsolatod a szüleiddel?
2016. márc. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!