Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikor kezdenek érni manapság...

Mikor kezdenek érni manapság a lányok?

Figyelt kérdés

Többektől hallom, hogy egyre korábbra tolódik a lányok nemi érése, korábban kezdenek el menstruálni, testileg fejlődni.

Lányos anyukaként érdekelne, hogy ki hogy látja ezt a gyakorlatban.


2016. jún. 20. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ezt szerintem csak azok a 15 éves lányok terjesztik akik már több férfival folytattak nemi aktust mint ahány megyénk van.
2016. jún. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
# 1: Nem ilyesmire gondoltam, hanem kimondottan a biológiai érésre. Én hallottam már olyat alsós tanítóktól, hogy az osztályuk fele már menstruál, tehát lehet abban igazság, hogy korábban érnek a lányok.
2016. jún. 20. 15:20
 3/7 anonim ***** válasza:
En 9 evesen menstrualtam eloszor, most 20 vagyok. Korainsk szamitott ez, en voltam az egyeduli az osztalyban, aki menstrualt. A mellem is koran nott, 9 evesen mar viszonylag "nagy" volt, a tobbi osztalytarsamhoz es ismerosomhoz kepest. Ugyhogy "regen" is volt, aki elobb erett, csak en nem tudtam kiirni a facebookra, meg sehova, titkoltam, magamban tartottam, mert cikinek ereztem.
2016. jún. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy alwaysos teszt szerint átlagosan 12,6 évesen kezdenek menstruálni a lányok. Nálunk az osztályban átlagban 13. :)
2016. jún. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagynéném 32 éves, 9 éves korában menstruált először. Én 20 vagyok, nekem 11 évesen jött meg. Az osztályban én voltam a 4. a 10 lányból, de bőven megjött mindenkinek még 8. osztály előtt.

Testi fejlődés: 13 évesen megálltam, azóta csak híztam/fogytam. De nem nőtt a lábam, nem lettem magasabb, stb.

Értelmes tini voltam, a koromhoz képest is, ezt édesanyám is akármikor alátámasztja.

Nem ritka, hogy 9-11 évesen már menstruálnak a lányok. A tinédzser korszakra viszont nem tud semmi sem felkészíteni. Az első pár év nálunk színtiszta szenvedés volt, nagyon nehéz természetű voltam, de szerencsére kattant valami :)

2016. jún. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
tényleg így van. kb 9-13 éves kor között jön meg az első menstruáció az átlagnak. maga a testi érés sokkal hamarabb lejátszódik, mint hogy szellemileg is érettek legyenek egy kapcsolatra pl.
2016. jún. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
13 évesen nálunk az osztályban már mindenkinek mármint minden lánynak megjött. Az elsőnek talán 10 évesen jött meg. Szerintem igaz, hogy a mai lányok testileg hamarabb megérnék, az már más, hogy agyilag még teljesen éretlenek és hülye gondolkozásuk van.
2016. jún. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!