Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van az, hogy manapság a...

Miért van az, hogy manapság a kamaszok java része hajnalig bulizik, részegre issza magát, füvezik?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék általánosítani és nyilván mindenkinek szíve joga azt csinálni, amit akar, de mégis egy kicsit elszomorít a helyzet. Bemegyek az iskolába, és az osztálytársaim 75%-ától azt hallom vissza, hogyan rúgott be a hétvégén/állt be/hányta szét az utcát/mekkora buliban volt stb. Ilyenkor elgondolkodom, hogy tényleg itt tartunk? Szinte alig van már olyan ember, aki nem él ezekkel a dolgokkal. Nyilván azt, hogy valaki alkalmanként csinálja (és normálisan), még megértem, de amikor minden héten ez a program, szerintem már túlzás.

2015. nov. 22. 09:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
en 20 eve voltam kamasz es mi is ezt csinaltuk. Jo, nem fuveztunk mert nem volt.
2015. nov. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Én is 15-20 éve voltam kamasz és ugyanígy ment.
2015. nov. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%
Én 15 éve voltam kamasz, és mi is ezt csináltuk. :)
2015. nov. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
10 éve voltam kamasz, a férjem 15 éve, és mi is ezt csináltuk :D Fű még nem volt akkoriban, azt már felnőtt fejjel próbáltam ki :)
2015. nov. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem nem normális es veszélyes is, de a kamaszoknak külön vedoszentjuk lehet.

Valószínűleg bennem a "hiba", mert sosem tartottam vagánynak, követendőnek vagy izgalmasnak az eszmeletlenségig ivast.

2015. nov. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
74%

Azért a kamaszok "java részére" ez nem igaz. Tudom, sokan csinálják, de szerintem nem többen, mint 30-20-10 éve. De hogy a kamaszok 75%-a minden hétvégén szétcsapja magát, az egyszerűen nem igaz.

Szerintem sokan azért mesélik ezeket hétfő reggelente, mert vagánynak akarnak tűnni, és már egymást próbálják túllicitálni.


Az igaz,hogy a legtöbb kamasz iszik alkoholt, és néha túl sokat isznak belőle, de nem minden hétvégén ájultra isszák magukat és drogoznak...

2015. nov. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az utolsóhoz hozzászólva, én az osztályomból indultam ki, akik eléggé benne vannak ezekben a dolgokban, nyilván ez nem igaz mindenkire. :)
2015. nov. 22. 11:11
 8/24 anonim ***** válasza:
94%
15 éve voltam kamasz, és ugyanez volt a helyzet az osztálytársaim körében. Édesanyám több, mint 40 éve, és saját bevallása szerint akkor is mindenki ivott és cigizett. A kommunizmusban! Szerinted akkor?
2015. nov. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Én 20 éves vagyok és a mi osztályunkból jó ha 3-4 ember volt ilyen. Szóval vannak olyan közösségek, ahol nem ez nem divat.

Mondjuk szerintem az ésszerű, normális bulizással, ivással nincsen baj.

Ha valakinek minden héten ez a programja, az igen lelki szegény lehet.

Szerintem ne foglalkozz ezekkel az emberekkel, keresd olyanok társaságát, akik megértenek téged.

2015. nov. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

16 éves vagyok,10. osztályos. Jelentem az osztályom nevében is,ugyanez a programunk minden hétvégén,fű nélkül ugyan,és nem atom részegen. Sőt,mi több,anyának és apának is ez volt akkoriban a programja,és még a nővéremnek is,aki ma már 28 éves,2 éves kislánya van,és köszöni szépen,normális felnőtt lett belőle.

Mindennek a kulcsa a mérték. Nem kell a sárga földig innod magad,de nem kerülsz a pokolba,ha esetleg legurítasz 1-2 vodkát,ne adj' Isten hármat.

2015. nov. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!