Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti megengednétek a lányotoknak?

Ti megengednétek a lányotoknak?

Figyelt kérdés

A lányom a 16.szülinapján bulit szeretne szervezni. A szülinapja az iskola első hetére esik szombati napra. Az egyik (fiú)osztálytársával megbeszélték hogy kibérelnek egy helyet (a hely a fiú barátjáé), és összedobják a pénzt. Lennének ott osztálytársak, iskolatársak, zeneiskolatársak, én mindenkit ismerek (már többen nagykorúak) illetve lennének felnőttek is. A fiú anyukája és 3 testvére (18,24 és 26 évesek) illetve 2 ismerősünk akikben megbìzok, de azt mondta a lányom én ne menjek. Akiket meg akar hìvni mindenkit ismerek.

A hellyel annyi a bajom hogy kocsma (lányom azt mondta presszó de nekem ugyanaz anyaggat, bár itt van a városban. A fiút már ismerik több éve, mert majdnem minden héten ott van. Cigi, alkohol 100% hogy lesz szerintem ahogy ismerem a társaságot.

Kb. 50 meghìvott lenne.

Nagyon remélem hogy 2 hét után más lesz a terv mert ezzel 2 napja nyaggat. Én nem nagyon szeretném megengedni (főleg a kocsma, cigi, alkohol miatt) de a lányom és a fiú azt mondják hogy aki nincs meghìvva az nem mehet majd be szóval idegen emberek nem fognak bejárni.

Elhiszem hogy a lányom bulizni akar mert mindjárt 16 de nem gondoltam volna hogy "csapjunk bele a közepébe" stìlusba akarja csinálni.

Amúgy a lányommal szerencsére semmi gond nincs jó tanuló, szorgalmas, jó gyerek, rossz tulajdonsága annyi hogy akaratos.

Ti megengednétek? Én a nem felé hajlok, de a lányom ezzel nyaggat.

Vagy 2 hét múlva más lesz a terv?


2016. júl. 8. 17:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%
Ez miért "csapjunk bele a közepébe" stílus? :D Egyébként hogy lehet fokozatosan elkezdeni bulizni? Na mindegy. Igaz, én még nem vagyok szülő, de szerencsére amikor én voltam 16, a szüleim nálad sokkal engedékenyebbek voltak, és megengedték volna, és én is megengedném a gyerekemnek, ha lenne.
2016. júl. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Nyárra terveztek osztálybulit az egyik fiúnál, az teljesen rendben van. De az 50 fő, cigi, pia, kocsma, reggelig tartó buli nekem kicsit sok 1.bulira

Engedékeny vagyok néha nagyon is.

2016. júl. 8. 17:45
 3/26 anonim ***** válasza:
83%

Hogy kerülnek a meghívottak közé felnőttek, ha te ki vagy tiltva?

A kocsmával, mint helyszínnel annyi a gond, hogy ott értelemszerűen lesz mindenféle pia, nincs mód szűrni, hogy mit visznek a buliba. Ugyanakkor ha elkezd bulizni járni, ott is ez lesz a helyzet, a 18 alattiak kiszolgálásának tilalma csak vicc, nincs szórakozóhely, amelyik betartaná. Akkor inkább kezdje el így, viszonylag ellenőrzött (felnőttek, ismerősök jelenléte) körülmények között.

Őszintén szólva engem a nyaggatás pont az ellenkezője felé tolna, rövid úton rávágnám, hogy nem, majd a 18.-at ünnepelheti így, addig meg lehet kakaózsúrt tartani nálunk a barátnőkkel, este 8-ig.:-) Némileg szemtelenségnek érzem a nyaggatást és a külön kihangsúlyozott kitiltást is a buliról. Ha elmondja, hogy mit tervez, megkérdezi róla a véleményem, meg is hallgatja és elfogadja, akkor oké, eszembe se jutna odamenni a fiatalok közé, de ez így nekem nem kóser.

2016. júl. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
58%
Nem. Ne tiltson ki és fizetek én egy helyet.
2016. júl. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
48%
Nem értem mi a bajod a kocsmával, nyilván máskor is megy ilyen helyekre. Alkoholt meg ha szerencséd van, tud felelősséggel fogyasztani.
2016. júl. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Én sem értem a lányom ha más felnőtt mehet én miért nem. Megkérdeztem erről de először nem válaszolt, azután azt mondta legyen egy olyan estéje ahol nem vagyok ott illetve ne legyek olyan anyuka aki még osztálykirándulásra is alig engedi a gyerekét. (néhány osztálytárs anyja)
2016. júl. 8. 18:16
 7/26 anonim ***** válasza:
76%
Az ilyet sosem értettem, hogy az szerinted rendben van, hogy egy fiúnál (vagy akárkinél) házibuli jelleggel rendezzenek osztálytalálkozót, hogy majd jól elveszíthesse a szüzességét, de a nyilvános buli az meg nem . Érdekes.
2016. júl. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Az osztálybuli házibuli lenne, szülők is otthon lennének és max. 11-ig tartana. De akinél lenne a buli az a fiú nem bulizik, nem cigizik stb. De akivel a lányom szervezi a buliját az minden 2.hétvégén a kocsmába van, cigi, havonta füves cigi..
2016. júl. 8. 18:26
 9/26 anonim ***** válasza:
67%
Én megengednem. Engem az anyukám mindenhova elengedett,csak tudnia kellett kivel és hol vagyok. Időre hazamentem,ha jól éreztem magam írtam anyunak,hogy még hagy maradjak. Próbált baráti viszonyt kialakitani velem és úgy terelgetni,hogy nevegyem észre a tiltás. Amúgy szerintem akit eltiltanak, az az első adandó alkalommal beleveti magát a káros dolgokba.
2016. júl. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%
Én megértem miért nem szeretné hogy menj: attól tart, hogy végig árgus szemekkel figyeled, megnézed mit iszik, számolod mennyi akoholos italt ivott...ez egyáltalán nem meglepő. Mert a többi felnőtt nem őt fogja kémlelni. Engem elengedtek volna, de én nem is csináltam volna semmi olyat, amin megbotránkoztak volna a szüleim, tudtam hol a határ az alkohollal, cigizni nem tudtam, mert nagyon fájt töle a tüdőm, de amúgy is utálom a szagát. Kolis voltam, nem is tudták mit csinálok hétközben, de sose csalódtak bennem. Csak most már másnak látom a mai 16 éveseket, de lehet ezek csak a külsőségek, mert nem ismerek sokat. Régen is volt akiben nem lehetett megbízni, és ma is van akiben meg lehet. Alapvetően neked kell tudnod, megbízol-e benne, de lehet ha nem engeded, akkor majd csinálja máskor úgy, hogy nem is tudsz róla.
2016. júl. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!