Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van itt olyan szülő, akinek a...

Van itt olyan szülő, akinek a gyereke videó játék függő? Mi a véleményed erről?

Figyelt kérdés
hány éves?

2016. júl. 22. 21:20
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
79%

Az hogy szünetben ezzel szórakozik a gyerek az normális, nem függőség. Függőség akkor ha ez az élete, nem tanul, megbukik, lóg a suliból csak hogy játszhasson. De akkor ott a neveléssel vannak gondok, amiről a szülő megfeledkezett. Szóval változtatni kéne.

Az elmaradott emberek meg haladjanak már a korral, lehet hogy 30-40 éve még az volt szórakoztató hogy fogócskáztak az utcán, de attól még a világ megváltozott, most már más a szórakozás, ahogy más lesz újabb 30 év múlva is. Normális ember nem jön állandóan azzal, hogy "bezzeg az én időmben még... blabla".

2016. júl. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
9%
11-es, már az is függőség, ha a szabadideje nagy részét videojátékkal tölti. Ha meg alig-alig tudja kidugni az orrát szobából a videojátékozás miatt a nyári szünetben, az bizony függőség.
2016. júl. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
90%
Itt sokan nincsenek tisztában a függőség fogalmával.
2016. júl. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:
90%

Minek lenne függőség? Ha szabadidejében csinálja akkor oké. Had tölse már el a szabadidejét ahogy akarja. Ja és a kedves szülőnek tanácsolom, hogy próbáljon nyitott lenni, és kérje ki inkább egy hozzáértő tanácsát.

20F napi 1-5 óra attól függ hogy hogy tudunk összeülni a haverokkal, vagy hogy van-e valami új játék.

2016. júl. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó, attól, hogy azt csinalja, amit akár, az attól meg függőség, ha nem tud meglenni nélküle.

Ha egy nap csak két órát játszik, de minden nap , és majd megveszne, ha egy hétig nem ülhetne géphez, na az a függőség. De ha valaki egy hétig éjjel nappal játszik, de mikor vége, akkor a játékot létével éli tovább az életét mással (nem gép) lekötve magát, na, az nem függőség.

2016. júl. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
66%

A szenvedélybeteges hozzászóló vagyok, a szenvedélybetegségek esetén a függőség (dependencia) előtt még csak visszaélés (abúzus) alakul ki, történetesen itt pl. az, hogy rengeteget játszik.

A másik, amit nem értek, hogy miért arról beszélgettek, hogy mi van, ha játszik, ugyanis a kérdésben FÜGGŐSÉG (elnézést a nagybetűkért) szerepelt.

2016. júl. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
61%
Nem hiszem hogy bárki belehalna pár hétbe videojáték nélkül.
2016. júl. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
84%

Én csak 15éves vagyok, de szerintem az teljesen más, ha valaki "függő" vagy sokat játszik. Hogy Függő egy gyerekkre mondani erős túlzás (szerintem) ( alapvetően én inkább azt tartom, hogy inkább játszak egy nap több órát mint, hogy a velem egykorú félre sikerült egyénekel legyek akik reggeltől estig piálnak meg drogoznak, mert ez a generáció amiben én vagyok ezt csinálja... Persze vannak nekem is haverjaim ha tehetem akkor inkább elmegyek haverokkal focizni meg stb.


Hol a szép gyermekkor? Mert az nem lehet szép amikor valaki a kedvenc játékára vissza gondol? Vagy hogy az ember a haverjával mit játszott a haverjával online az nem lehet jó gyerekkor? Mindenkinek megvan a saját, hogy is mondjam őmm...függősége? nem-nem akkor aaa mije is? őő megvan! Hobbija!


Én nem tudom, én soha nem találkoztam játék függő emberrel. Az a függő, ha valaki 5 percre se tudja leteni a játékot. Az ha valaki több órát játszik az még nem függő..


Illetve még mindig jobb egy játék ami fejleszti a logikát vagy a reflexeket, vagy a probléma megoldó képességet, mint a agybutitó tv, ahol csak bámulsz magad elé és nézed az ilyen éjjel nappal Budapest szerű akármiket..

2016. júl. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
45%
Kedves 15 éves hozzászóló, nagyon fekete-fehéren látod, miszerint vagy játszik vagy piál, illetve mindenki félre sikerült egyed rajtad kívül. Nyugi, van elég normális egyed is, csak nem kellene leszűkíteni a kört az utcában lakó kölykökre és a sulira. Az tényleg nem baj, ha valakinek hobbija a videojáték, hanem az, amikor az az egyetlen hobbija, időtöltése az iskola vagy munka mellett.
2016. júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:
71%

Persze nem csak olyanok vannak, de erre fele ahol én rakok rengeteg ilyen gyerek van és elég szomorú amikor a 11éves drogozva megy be az iskolába..


És természetesen nem csak a videójátékot ismerem szóval rendszeresen kijárunk haverokkal focizni.

2016. júl. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!