Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit szólnátok ha a...

Szülők! Mit szólnátok ha a fiatok megrendelne egy ilyen gépet csak úgy a játékkal együtt?

Figyelt kérdés

Utána szólna hogy van-e pénzetek rá


[link]



2016. júl. 20. 09:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Küldeném vissza azonnal, függetlenül attól, hogy ki tudnam e fizetni vagy sem. Annyi esze nincs hogy megkerdezze, megkaphatja e? Plusz egy időre biztos megvonnam tőle az internetet is
2016. júl. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

Nem fizetném ki. A futártól elnézést kérnék, elmondanám hogy valami félreértés történt.

Netes rendelést nem vagyok köteles átvenni és 8 napig indoklás nélkül visszaküldhetem.

2016. júl. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
Mar csak azert se vennem meg neki, ha mar a hatam mogott patkanykodott.
2016. júl. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Vele fizettetném ki, ha nincs rá pénze, akkor bukta a PS4-t.
2016. júl. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
17%
Attól függ, mi nálunk a szokás. Ha máskor önállóan dönthet ilyesmiről, akkor nem szólnék semmit, kifizetném és kész. Ha nem, akkor megkérdezném, miért csinálta. Ha rendesen válaszol és nem az derül ki, hogy azért vette, hogy jól kicsesszen velem, akkor megmutatnám neki a családi költségvetést, összeírnánk, mi mindenre nem telik majd, ha megvesszük, és ha vállalható és ő is még mindig akarja, megvenném neki. Ha közben az derül ki, hogy ez nekünk filléres kiadás, akkor elszégyellném magam és a jövőben tudatosan igyekeznék kevésbé sóher lenni.
2016. júl. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
18%
Megbeszélném vele, hogy legközelebb szóljon. Nyilván tisztában van az anyagi helyzetetekkel, nálunk tudna hogy meg sem kottyan. A kaja rendelést sem kell bejelenteni. Attól függ ti hogyan álltok, ha megengedhetitek akkor kifizetném, ha nem akkor nem.
2016. júl. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Ezt most biztosan nem venném át.

Szólnék a fiamnak, itt a nyár, keresse meg a rávalót, ha már elfelejtette előre megbeszélni velem.

2016. júl. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%
Azért egy majd 120ezres játék az nem kajarendeles kategória.
2016. júl. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
98%

Annyit szólnék, hogy megártott neki a nagy meleg.

Egyrészt ilyet el se tudok képzelni, hogy szó nélkül bármit megrendeljen, a hátam mögött, de én fizessem mi. Magának, a saját pénzéből persze azt vesz, amit akar.


Másrészt van olyan érett, hogy tudja, hogy ezt mi nem engedhetjük meg magunknak, akkor se tudnám megvenni, ha akarnám. Másra sincs 120 ezrem, nem hogy ilyenekre.

2016. júl. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 savanyújóska ***** válasza:
4%
Mondd le, pont. Ne a te pénzedet költse, nem tesz jót, ha neki van rá saját félretett pénze, azt rendel, amit akar (én se jelentettem be 20-30k-s tételeket otthon, volt amit fél év múlva vettek észre egyáltalán), de azért mert ő azt gondoja, hogy van rá pénz, nem jelenti azt, hogy el is költheti. Én nem értek egyet az internetmegvonással, nem lesz célravezető, legalábbis rám tuti nem hatott volna, sőt elviheti abba az irányba, hogy legközelebb megpróbálja kifizetni előre, ami meg még rosszabb. Szerintem ebben a kérdésben kezeld felnőttként, ha volt annyira felnőtt, hogy megrendelje, akkor hadd ismerje meg a másik felét is, hogy honnan jön ez a pénz, és hogy a párod sem kült el úgy egy 115 ezres tételt, hogy ne beszélnétek meg. Illetve ha ilyen igényei vannak és van rá keret, érdemes lehet neki havi zsebpénzt biztosítani, 1-2-3 év alatt azért rájön majd, hogy ebből bizony nagyon jó dolgokra lehet összespórolni, ha nem költi el azonnal.
2016. júl. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!