Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy egy szülő nem vesz a fiának játékpisztolyt -kardot, pajzsot -katonákat stb. mert "agresszív lesz" az ilyen játékoktól?

Figyelt kérdés
Alsó tagozatos gyerekről van szó.

2015. nov. 29. 13:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
16%

Majd játszik a suliban a barátaival illetve a játszótéren meg majd kinevez egy botot kardnak és azzal hadonászik.

Nálunk is volt ilyen, aztán a gyerek amikor kamasz lett semmi mást nem játszott csak öldöklős játékokat a gépén, szóval nem tudtak vele semmit megelőzni.

2015. nov. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ez olyan mint a agresszív videojátékot játszókból lesznek a sorozatgyilkosok.
2015. nov. 29. 13:39
 3/19 anonim ***** válasza:
40%

a fiúknál alap valahogy a fejlődésükhöz tartozik a bunyó, a férfi-férfi küzdelem, vannak nekik (humánus)harci sportok is

a szülőről az a véleményem, hogy jóhogy nem járatja szoknyába, hamár nem engedi hogy fiúként kibontakozzon

2015. nov. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%

*szoknyában

magyarán a szülő nem ért a neveléshez


van könyv, hogyan neveljük a fiúkat címmel, Steve Biddulph ajánlom a neten fent van pdf-ben nem a legkönnyebb leszedni, de le lehet

2015. nov. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Akkor nem vesz. Túléli a gyerek, nem? Gyerekkorunkban nekünk sem vettek. Ha kellett játékkard, lehetett csinálni faágból, seprűnyélből, bármiből.
2015. nov. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

Az en fiam meg utalja a katonakat, fegyvereket, viszont imadja az osszes jarmuvet, vonat, auto barmi.

Akkor most lanynak nevelem, mert nem is veszek neki ilyet?

Utolsonak igaza van, csinaljon a gyerek botokbol, vagy kepzelje a kezebe, nyujtsa ki ket ujjat, es lovoldozzon, ha akar.

2015. nov. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
30%
Sztem majd nem az összes fiuba bele van kodolva ez a puska téma. Nem is látott azelőtt ilyesmit az én fiam sem. Egyszer mé látta boltban és kelett neki is. A bölcsiben sem volt pedig és még építeni sem lehetett, nem engedték nekik.
2015. nov. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

én is így indultam neki :D aztán feladtam... én azért nem szerettem volna ilyet, mert veszélyes. de amikor már botokat hozott be kardnak a lakásba akkor rájöttem, hogy jobb a műanyag kard :D

egyébként legóból is fegyvert épít... de nem agresszív gyerek, csak a láthatatlan gonoszokkal harcol :D

2015. nov. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
58%
Én élvezem az összes lövöldözős játékot, pedig az anyja vagyok és eleinte idegenkedtem minden ilyesmitől :). De pl most voltunk lasertag játékon, és nagyon jó buli. De a Nerf Gunt is kipróbáltam, hacsak nem verekszenek össze rajta, biztos nem tesz kárt a gyerekben. Vízipisztoly dettó. Attól meg hogy az igazi változat mire való, ők teljes mértékben elvonatkoztatnak. Két fiú mellett egy lányom is van, és ő is szívesen lövöldözik. Amúgy egyik gyerek sem agresszív (persze egy kis testvérek közti civakodás akad), de a suliban nincs rájuk panasz, példás a magatartásuk.
2015. nov. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
32%

Én sem veszek neki pisztolyt kardot stb. Attól szerintem is agresszìvabb lesz főleg,ha egy uzi pontos màsàval rohangàl.

Ilyeneket venni szerintem nagyon durva. Főleg amilyen élethűek vannak mostansàg.


Katonàkat és vàrat kapott. Ha lőni akar összeteszi a két kezét és az a fegyver. Bot pedig a kard. Ennyi szerintem bőven elég.

2015. nov. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!