Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért kímélik ennyire a...

Miért kímélik ennyire a fiatal lányokat? Tisztelet a kivételeknek

Figyelt kérdés

Mifelénk jó ,ha 10 lányból 1 ,ha dolgozik. Mifelénk úgynevezett "jánykímélés" szokása van.


Erre nagyon jó példa nevelőapám családja, az idősebb lány 26 éves morában kezdett el dolgozni, addig diákmeló, semmi házimunkát nem végzett, mai napig nem tud főzni sem, még autót vezetni sem.

Amikor náluk disznóvágás volt , anyám és én rohangáltunk anyának az új sógornőjénél, a kétlány bent volt, akkor sem csinált semmit ,én rá is kérdeztem a lányok? Ők pihennek, kímélni kell őket, mondom tegnap dolgoztak vagy mi miatt? Nem csak úgy kímélni kell őket.


A 81 éves öregem elvárta volna ,hogy nála dolgozzak a gazdaságában, így is hetente egyszer-kétszer segítenem kell ott, ami pénz van meg a lányokra nyomják. Anya autóját használja az öreg már vagy 3 éve, a csináltatásba műszakiba nem tud beleadni, mert a két lányra költi. Anyát rendesen kihasználják. Volt ,hogy 3 órán át szereltünk rozsdás , újan 500 Ft értékű csavarokat, hogy ne kelljen újat venni, mert a lányokat ,majd el akarják adni és oda minden száz Ft sokat ér. Az öregem is egy akkora smucik anyámmal veteti, a malacokat a tápokat évi vagy 100 ezer Ft értékben,és dehogy fizetik ki anyának, hisz az a pár százezer is megmarad a lányának illetve a két lány unokának STB. Még mesélhetnék róluk

Egyik lány 27 a másik 22 éves.


Vagy amely két lányhoz jártam, egyik jó ,ha 1 hetet dolgozott nyáron, másik ,nemhogy dolgozni, de még főzni sem tudott, fel is hoztam az anyának ezeket azt mondták ,jó van az úgy. Pihent üde, bulizós lányok legyenek.


Nemsoká megyek is az öregemhez, a lányok ki nekik hajtja a pénzt ,dehogy segítenek rajta, inkább kifejik.


Engem csak az zavar, hogy nmiért kímélik ennyire a lányoakat, az igaz amikor egy lányt el kell adni azért zsebbe kell nyúlni rendesen, de akkor is, miért kel hagyni ,hogy egy lány 24-25 éves koráig ne végezzen házimunkát, főzést, diákmunkát stb.


Én meg fiúként elfelejtek valami amikor hulla fáradt vagyok nap végére, ugatás van, míg a lányokat pihentetik ,hogy üdék legyenek.


Én nem is erre felé választok barátnőt, aki semmit nem tud, csak ki van kímélve pihent és üde.

Tisztlelet a kivételeknek. De a mi környékünkön így van. Jánykímélő környék.


2016. júl. 23. 09:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Milyen népcsoport ez?
2016. júl. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem csak a te szükebb környezetedben lehet szokás, ilyenröl még nem hallottam
2016. júl. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
magyar, mifelénk ez így szokás, kikémélik a lányokat, ne csináljanak semmit, a fiúk több mint a felét, meg rendesen befogják a munkába, dolgozzanak jó sokat, legyenek dög fáradtak.
2016. júl. 23. 10:04
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
ilyenről még nem is hallottam
2016. júl. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
de melyik megyében vagy településen van így?
2016. júl. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%
Külföldön élek, itt kb. minden második családban csak a férj dolgozik. Általában a feleség nem beszéli a nyelvet és még 5 év után is csak magyarokkal találkozik. Persze egy fizetésből meg nehéz megélni. Nem tudom miért jó ez egyeseknek én biztos halálra unám magam.
2016. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
16%

Ilyenrol meg En sem hallottam...

Es mit csinalnak azok a lanyok ha egyszer ferjhez mennek???ki fog fozni,mosni,takaritani?aki nincs idoben "befogva" az kesobb mar nem fogja csibalni.a johoz konnyu hozzaszokni...

En 18evesen koltoztem el hazulrol.de akkor mar tudtam fozni,es otthon is segitettem mar eleg koran a hazimunkaban.de ettol meg jartam szorakozni is.20evesen mar 2gyerekes anyuka voltam.22evesen munka mellett tanultam,plusz a gyerekeket es a haztartast is rendeztem....

El nem tudnam kepzelni az eletem ugy,hogy otthon ulok es vakarom a fenekem....

2016. júl. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk pont fordítva van. Egy 12-13 éves lánynak már illik be-be segíteni pl a főzésbe-takarításba, egy ugyanilyen, vagy akár idősebb fiúnak nem, mert hát ő fiú.

Írd már meg légyszi, merre laksz, mert én se nagyon láttam még ilyet.

2016. júl. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Húsz éves lány vagyok, 16 éves korom óta diákmelózok suli mellett, de hogy nem lenne az a pénz, hogy disznóvágáshoz asszisztáljak, abban biztos lehetsz :D


Amúgy én Pesti vagyok, de vidéki rokonéknál pont az ellentéte van, lányoknak főzés mosás takarítás naphosszat, hogy jó háziasszonyok legyenek, a fiútesók szobáját is ők takarítják, mert hát jaj szegény fiúk. Meg ugye a fiúknak lehet bulizni csajozni, sőt még a drogozás is elnézett, csajok egy pohár borról se álmodjanak, mert nem illik.

Se ez, se a te példád nem egészséges szerintem.

2016. júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
A 21. században a lányokat nem kell eladni.
2016. júl. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!