Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiatalok! Vágytatok már...

Fiatalok! Vágytatok már valaha arra, hogy a 40-es években éljetek?

Figyelt kérdés

Szerintem több pozitívuma is volt a korabeli életnek. Az emberek összetartóbbak voltak a háborús körülmények miatt, nem volt elidegenedés stb.


Lehet túl sok második világháborús játékot játszottam a gépen, de nagyon megfogott ez a korszak.



2016. ápr. 17. 13:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Tényleg baromi jó lehetett háborúban élni...

A félelem miatt voltak összetartóbbak.

2016. ápr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Néha már úgy vagyok vele, hogy még akkor is jobb lett volna élni, mint ebben a szar korszakban, ahol semmi összetartás és erkölcs nincs. De inkább a '20-as, '30-as évekkel szimpatizálok.
2016. ápr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Engem is megfogott, sokat játszottam ilyen játékokkal de élni azt neem! Azért élőben sokkal de sokkal borzalmadabb lehetett, mi nem éltük át azt amit az idősek. Ma ez már történelem.

Meg annyi minden (kövezzetek meg ha akartok) 'fejletlen' volta technikában, háztartásban... Brrr a szülés, a kényszerek a nőkre... Brr.


De akkor nem panaszkodnék természetesen ilyenről ha abba születtünk volna bele.

De jobb a mai embernek a mai kor. Nem lennék 18-19 éves lány a háború alatt, max. Amerikában. De ott is csak szigorúan lovas farmon:)

2016. ápr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Szaniszlo Ferenc válasza:
40%
és mit csinálnál internet nélkül a 40-es években? Én szarrá unnám magam az biztos.
2016. ápr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Villanyszerelő lennék
2016. ápr. 17. 13:56
 6/18 Snorri ***** válasza:
86%
Egy játék bármilyen korszakot hangulatossá tehet. Ha nyomasztanak a világ gondjai, akkor tegyél ellenük. Segíts másokon, vállalj önkéntes munkát, dolgozz a környezetvédelemben. Akkor is lehet ilyet, ha még fiatalkorú vagy. Mindjárt meglátod a világ másik oldalát. Javaslom, hogy nézz meg egy-két hiteles dokumentumfilmet, olvass erről a korszakról. Én ezt tettem, és sokszor elsírtam magam, amikor láttam, hogy válik az emberből szörnyeteg, fordul embertestvérei ellen, lelkesül egy olyan ideológiáért, amely ártatlan emberek életét veszi el. Vagy az ideológia ellen lennél? Akkor nem lennél boldog. Becsuknád a szemed? Akkor bűnös lennél. Életedet, vagy családodat áldoznád másokért? Akkor hős lennél. Légy hálás, hogy itt és most élhetsz. És nem kell látnod, hallanod, vagy átélned, hogy az édesanya karjából kitépik gyermekét, hogy aztán mindkettővel végezzenek, hogy nem kell rettegned, éhezned, és félteni a szeretteidet. És nagyon, de nagyon vigyázz, hogy mit kívánsz.
2016. ápr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%
Nem.
2016. ápr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem, az azt jelentené hogy egy jó kis második világháborút végig kéne éljek, aztán egy kemény rákosi korszakot sőt lehet egy '56-ot is...kösz nem. Persze, voltak akik összetartóbbak voltak, de ne hidd hogy nem volt feszültség mondjuk azok közt akik hetekre össze voltak zárva az óvóhelyen. Vagy amikor jöttek az oroszok és megerőszakoltak rengeteg nőt, azokat utána úgy kiközösítették mint a sicc. Hajlamosak vagyunk idealizálni a dolgokat, nem voltak azok olyan jó idők. Folyamatos félelem, hiány és aggódás a fronton lévő szeretteidért. Pokoli idők lehettek. Ha valamikor nem akarok élni az ez a korszak belevéve az első világháborút is.
2016. ápr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Ha a zenéket nézzük, jobb idők voltak. Amúgy nekem megfelel a 21. század.
2016. ápr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Fiú vagy, vagy lány?

Ha fiú: elvittek volna katonának, lelőttek volna vagy megfagytál volna SZU.-ban, de ha "szerencséd" lett volna, akkor lehúzhattál volna pár évet egy munkatáborban. Nem olyan buli ám a lövöldözés háborúban, mint gépen. Melletted lövik le a legjobb barátodat, kaja nincs, de ha van az is ehetetlen. A hullákról kell lelopnod a kabátot, csizmát hogy te ne fagyj meg.


Ha lány vagy: Apádat/bátyádat/szerelmedet/férjedet nyugodt szívvel elengedted volna az ismeretlenbe? Felhívni se tudtad volna, hónapokig, évekig azt sem tudtad volna, hogy egyáltalán él-e. Sok emberről a mai napig nem derült ki, hogy meghalt-e vagy új életet kezdett valahol. Na meg abban az időben a ruszkik végigmentek a nőnemű lakosságon. Nem számít, hogy 12 éves-e a lány, vagy terhes anyuka. Parancsba volt adva, a megfélemlítés része volt. Nem véletlen, hogy akkor lett engedélyezve az abortusz, nők nagy része ruszki gyerekkel volt terhes. A nemi betegek aránya is gyanúsan magas volt...


Jobb volt szerinted? Élelem nem volt annyi, mint ma, akinek minden napra jutott kenyér, már örülhetett. Akkoriban nem értél volna rá gépen játszani, takarodhattál volna ki a földekre (ha nem a háborúba), hogy ne halj éhen.


Összetartóbbak voltak-e? Nem tudom. Szerinted akkor jobban szerették egymást a rokonok, mit ma? Szerintemd akkor jobb kapcsolata volt egy tanárnak a diákjaival? Szerinted a szomszédok kedvesebbek voltak egymással?

2016. ápr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!