Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért kímélik ennyire a...

Miért kímélik ennyire a fiatal lányokat? Tisztelet a kivételeknek

Figyelt kérdés

Mifelénk jó ,ha 10 lányból 1 ,ha dolgozik. Mifelénk úgynevezett "jánykímélés" szokása van.


Erre nagyon jó példa nevelőapám családja, az idősebb lány 26 éves morában kezdett el dolgozni, addig diákmeló, semmi házimunkát nem végzett, mai napig nem tud főzni sem, még autót vezetni sem.

Amikor náluk disznóvágás volt , anyám és én rohangáltunk anyának az új sógornőjénél, a kétlány bent volt, akkor sem csinált semmit ,én rá is kérdeztem a lányok? Ők pihennek, kímélni kell őket, mondom tegnap dolgoztak vagy mi miatt? Nem csak úgy kímélni kell őket.


A 81 éves öregem elvárta volna ,hogy nála dolgozzak a gazdaságában, így is hetente egyszer-kétszer segítenem kell ott, ami pénz van meg a lányokra nyomják. Anya autóját használja az öreg már vagy 3 éve, a csináltatásba műszakiba nem tud beleadni, mert a két lányra költi. Anyát rendesen kihasználják. Volt ,hogy 3 órán át szereltünk rozsdás , újan 500 Ft értékű csavarokat, hogy ne kelljen újat venni, mert a lányokat ,majd el akarják adni és oda minden száz Ft sokat ér. Az öregem is egy akkora smucik anyámmal veteti, a malacokat a tápokat évi vagy 100 ezer Ft értékben,és dehogy fizetik ki anyának, hisz az a pár százezer is megmarad a lányának illetve a két lány unokának STB. Még mesélhetnék róluk

Egyik lány 27 a másik 22 éves.


Vagy amely két lányhoz jártam, egyik jó ,ha 1 hetet dolgozott nyáron, másik ,nemhogy dolgozni, de még főzni sem tudott, fel is hoztam az anyának ezeket azt mondták ,jó van az úgy. Pihent üde, bulizós lányok legyenek.


Nemsoká megyek is az öregemhez, a lányok ki nekik hajtja a pénzt ,dehogy segítenek rajta, inkább kifejik.


Engem csak az zavar, hogy nmiért kímélik ennyire a lányoakat, az igaz amikor egy lányt el kell adni azért zsebbe kell nyúlni rendesen, de akkor is, miért kel hagyni ,hogy egy lány 24-25 éves koráig ne végezzen házimunkát, főzést, diákmunkát stb.


Én meg fiúként elfelejtek valami amikor hulla fáradt vagyok nap végére, ugatás van, míg a lányokat pihentetik ,hogy üdék legyenek.


Én nem is erre felé választok barátnőt, aki semmit nem tud, csak ki van kímélve pihent és üde.

Tisztlelet a kivételeknek. De a mi környékünkön így van. Jánykímélő környék.


2016. júl. 23. 09:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
43%
És akkor most valaki elmondja, miért lettem lepontozva?!
2016. júl. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha megpróbálsz értelmes választ adni egy kamu kérdésre, megesik az ilyen.
2016. júl. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem értem ezt az "eladni a lányokat" dolgot, valaki elmagyarázná? Ilyen komolyan létezik manapság? Viccesen hangzik.
2016. júl. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy komoly a kérdés.
2016. júl. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%

tipikus falusi lehetsz. ezt nem bántásból mondom. de eléggé bicskanyitogató, hogy teljesen lenézed azt, aki nem segít a disznóvágáskor vagy éppen nem tud levágni és felbontani egy tyúkot.

az a nagy helyzet, hogy 2016-ot írunk. ma már nem nagyon van szükség ilyen ismeretekre.

50 meg 100 éve még ez teljesen oké volt. de ma már sokan városokban élnek, dolgozik a férj és a feleség, nincs idő jószágot nevelni. és nincs is értelme. bemegyek a henteshez és megveszem ott. ha kiszámolod ,hogy mennyi takarmányba,vízbe és időbe került neked felnevelni egy csirkét(főleg ha nem nálad kelt ki,hanem napos csibeként vetted), akkor rájössz,hogy nem spórolsz rajta annyit,hogy megérje otthon nevelgetni. ráadásul aki otthon neveli az állatot , ott meg kell enni a kevésbé szeretett farát, szárnyát, belsőségeit is. míg ha hentestől veszek húst,akkor értelemszerűen azokat veszem, amit szeret a család, könnyű elkészíteni. pl csirkemelle, combja..

szóval alapvetően nem lenézendő,hogyha valakit hidegen hagy a disznóvágás és az ehhez hasonló munkák a ház körül.

az,hogyha valaki tényleg nem dolgozik 26 éves koráig, nem tud főzni,takarítani, az tényleg furcsa. de szerintem elég ritka. még ha tanul is valaki, általában nem engedheti meg magának ezt a "luxust",hogy ennyi idősen is eltartsák. rengetegen dolgoznak egyetem mellett, úgyhogy ne általánosíts.

a házimunka meg őszintén szólva nem nagy dolog, nem olyan, amit hogyha nem tud most megcsinálni,akkor ássa el magát. kb egy szellemi fogyatékos is ki tud takarítani,hogyha rákényszerül.azaz,hogyha elköltözik otthonról az ember, előbb-utóbb maga is rájön,hogy mit és hogyan takarítson.

a főzést meg szintén el lehet sajátítani 25 évesen is. nincs korhoz kötve. szintén nem egy agysebészet, főleg a mai világban.. a legtöbb fogás videóval van fent az interneten, elég könnyű úgy főzni,hogyha ennyi segítségünk van.

ezeket azért tudom ilyen jól, mert a család is hasonló gondolkozású, mint te. úgy gondolták,hogy ássam el magam, mert nem nagyon takarítottam és főztem,amíg otthon laktam lány létemre! érdekes,hogy amikor elköltöztem egyből belerázódtam ezekbe. és mint írtam, 2016-ot írunk, a párommal mindketten dolgozunk. nincs már olyan,hogy csak a nő végzi ezeket a házimunkákat.. ugyanúgy ott él a férfi is. normális emberek osztoznak ezeken a munkákon. de gondolom ez magas

2016. júl. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Sok falusit ismerek de olyat még nem hallottam hogy a lányokat el kéne adni.
2016. júl. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Tudod utolsó lehet ,hogy nincs ilyenekre szüksége az embernek, a házi állaltok feldolgozására oké, de akkor egyétek a bolti agyon tartósított szutykokat, a házi disznó se tömegnövelőt, se tartósítót nem látott. De gondolonm jobb a TESCO-s szutykot enni.
2016. júl. 25. 08:26
 18/21 anonim ***** válasza:

Ez azért elég megdöbbentő, amit írsz. Nem az, hogy fujjdegáz az, hogy vki nem vág disznót, nem kopaszt csirkét, meg stb., hanem hogy nem is dolgoznak. De mondjuk kérdés, milyen korú emberekről beszélsz.


Az tényleg gáz, amikor vkit kímélnek, a másikat meg kihasználják, de ez eléggé nemfüggetlen dolog. Nálunk öcsém vakarta a tökét otthon, mert jaj, hát ő fiúúúú, neki nem kell semmit csinálnia, a nő meg ugye szolgálja ki a férfit, ezért minden apró-cseprő dologgal, de még cipekedéssel is engem zaklattak a szüleim. Hát kösz. Szóval sok esetben tök fordítva van a dolog, főleg városban, ahol nincsen kinti munka, és a férfi dolga munka után a focimeccs nézése, a töke vakarása meg a töke vakarása, a nő meg 8+ óra munka után takarítson, főzzön, mosson, intézze el az ügyeket, menjen bevásárolni, és ő nevelje a gyereket is, mert apu fáradt...


De az nem hiszen, hogy gáz lenne, hogy egy nő esetleg, amíg tanul, nem nyárimunkázik, nem vág disznót meg urambocsá nem tud főzni. Nálunk én nem voltam rákényszerülve a főzésre, mert anyám azt magára vállalta, és addig főzött rám is kérdés nélkül, már-már erőszakkal, amíg el nem költöztem nemrég. Ahogy rá vagyok kényszerülve, simán megtanulok főzni, nem egy atomfizika. Az tuti, hogy sosem lesz belőlem ilyen falusi menyecske típusú házitündér, de hát nem is 100 évvel ezelőtt élek, nem is falun, hétköznaponként min. 8 és fél órát dolgozom, utazási időt nem is számoltam hozzá... egyetem alatt meg pont azért nem dolgoztam, hogy tudjak koncentrálni a tanulmányaimra. És igen, megérte, mert nem tartja el a seggem semmilyen férfi, átlag fölött keresek (és nem, nem kválkodással és nem is a "bájaim" miatt, mert nem vagyok szép sem), fél év munka után előléptettek egy multinál, nagy felelősséggel operáló munkánál. Ez igenis azzal jár, hogy nincs egy egész napom 3fogásos vacsorát főzni meg sütit sütni mellé meg minden nap tetőtől talpig kisuvickolni a lakást, pláne nem arra, hogy háztáji gazdaságot ellássak. De ezt én be is vallom, meg azt is, hogy nehéz fizikai munkát nem tudok ellátni, mert gyenge vagyok hozzá... de ez nem amiatt van, mert kímélő üzemmódban lettem volna.


Ja, és a húsos dologra meg: eddig egészségügyi problémám nem lett a TESCO-s csirkétől sem, így nekem, amíg nem romlott, édesmindegy, hogy háztájit veszek vagy áruházast (ugyanúgy gyümölcs stb. terén). Van, akinek fontos, hogy maga termelje meg, van, akinek nem. De aki szerint egyik vagy másik gáz, az eléggé korlátolt...

2016. júl. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Senki nem hal bele a bolti csirkébe.
2016. júl. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

En hajlando sem lennek disznovagason segiteni,meg allatokat olni. Igen,eszek hust,de akkor sem tudnam megolni oket.

Ehelyett normalis,21.szazadhoz illo diakmunkakat vegzek,dolgoztam telefonos ugyfelszolgalaton,most pedig forditok.

Mindenki dontse el maga,hogy milyen munkat vallal. Gondolom,azok a lanyok sem csak otthon ultek huszoneves korukig,biztos tanultak. Mert kepzeld,ilyen jellegu munkabol nem fognak megelni.

2016. aug. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!