Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mennyi zsebpénz...

Szerintetek mennyi zsebpénz ideális egy 15-16 éves fiúnak?

Figyelt kérdés
Kirándulásokat, programokat, külön tanárt, bérletet, edzést, iskolai dolgokat, tisztálkodószereket, fodrászt, telefont... fizetjük, az nem a zsebpénzéből megy. Menzára be van fizetve, de nem mindig bírja megenni.
2016. aug. 2. 20:16
1 2
 11/14 piroska és a farkas ***** válasza:
Nem tudom h manapsàg mi van. Èn 36 éves vagyok, anno kaptam zsebpénzt de szó nem volt arról h MINDEN NAPRA legyen költőpénz. Ez már vmi tàrsadalmi szintű függőség, h mindennap kell vmi, én is ilyen vagyok h csak " vmiért" kb mindennap beszaladok a boltba , most próbálok ezen tudatosan vàltoztatni, h a 2 évesemnek ne ez legyen a pèlda. Nade h vmennyire vàlaszoljak, ha ennyi minden fizetve van, akkor én a max havi 10 - et mondanàm,.azt is egyben, hó elején.
2016. aug. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Nekem most jelenleg a havi "zsebpénzem" 140ezer diákmunka(havi), szüleimtől napi 1000ft. Én a diák munkával keresett pénzem elteszem a bankszámlámra és arra gyűjtök hogy 18évesen kimehessek Alaszkába vagy kanadába vagy Grönlandra. Eddig csak ezalatt a nyár alatt 420ezer jött össze diákmunkával. 16/F


Szóval ilyenkor nyáron a 16éves fiamnak(ha nagyobb összeg kéne) azt mondanám van egy csomó munkahely. Ha ő nem akar ilyenkor nyáron dolgozni de pl kérne egy xboxot biztos nem adnék ha megtudna érte dolgozni :D

2016. aug. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 piroska és a farkas ***** válasza:
Hú 12- es, jól csinálod! Kívànom h sikerüljön. Tökjó amikor egy fiatalnak ilyen hatàrozott céljai vannak és tudatosan tesz is érte. Szülőként azt hiszem sokkal nagyobb kedvvel tàmogatnàm majd a gyerekem ha azt látnàm h ö is tesz az àlmaiért.
2016. aug. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a gyerek legyen gyerek. Dolgozhat felnőttként majd éppen eleget. Heti 5-6 ezer forint elég, ha van annyi. Ha nincs, akkor kevesebb. Azt is figyelembe kell venni, mit ér 1000-2000 forint.
2016. szept. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!