Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy fél évemet tönkretettem,...

Egy fél évemet tönkretettem, helyre tudom hozni 2 hét alatt?

Figyelt kérdés

Előzmények:


Télen kezdődött,hogy elég rossz állapotba lettem,leginkább pszichés problémák miatt.Tisztáztam magamban,meggyógyultam önerőből. Aztán lett egy másik betegségem,2 hónapig csak szenvedtem,mert nem tudtam mi a problémám(és volt az a lehetőség,hogy komoly a baj). Elmentem orvoshoz,semmi. Továbbá is fenn állt,de megnyugodtam,majd eltűnt. Viszont már április volt,nekem pedig összeomlott ez idő alatt az iskolai életem. Nagyon rossz jegyeim lettek,soha ilyen rosszak nem voltak. Jött minden oldalról a cseszegetés,hogy Tanulsz te egyáltalán valamit? Eldöntöttem,megmutatom a környezetemnek,hogy nincsen lehetetlen,főleg nekem. Végül is innen szép javítani. Ki is javítottam, van olyan,aki most,bizonyítványomat nézegetve is azt mondja,hogy ez lehetetlenség.


Kérdés: Én mindeközben jártam nyelv órára,viszont semmit nem foglalkoztam a nyelvvel.Nyáron már minden nyugi volt,de mégis csak nyár volt,nem tudtam koncentrálni. Most augusztus van,és semmi eredménye,hogy már egy talicskányi pénzt kiadtam nyelvtanárra.A tanár nemrég dicsért meg,hogy milyen ügyes vagyok,és hogy nagyon örül,hogy sikerült felkészülnünk az őszi nyelvvizsgára.Amikor ez tudatosult bennem,majdnem rosszul lettem. Itt állok 1-1,5 hónappal a nyelvvizsga előtt,nyelvtudásom nagy szar,nyelvérzékem amúgy sincsen túl sok.Szerintetek meg tudom csinálni 2 hét alatt fél év "munkáját"??


Elnézést,hogy hosszú lett,köszönöm mindenkinek a válaszát!


2016. aug. 12. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne agyalj hülyeségeken, hanem feküdj rá a témára, tanulj amennyit csak tudsz, amennyi az erődből telik és meglátod mire lesz elég.
2016. aug. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Off:Detto,ugyanez a helyzet velem is(nyelvvizsgaval kapcsolatban...)
2016. aug. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsőként nyugodj le.

A tanárnak hidd el, ha azt mondja, hogy felkészültél, neki sem jó referencia, ha úgy mész oda, hogy oltári bukta lesz belőle. Normális tanár akkor enged nyelvvizsgázni, ha látja, hogy menni fog.

Másrészt ez nem olyan, mint az érettségi, hogy egyszeri és megismételhetetlen.

Ha elsőre nem sikerül, nekifutsz még egyszer. Nem lesz olcsó, de legalább van lehetőséged. Nálunk se lett meg jóformán senkinek elsőre, van akinek negyedszerre se.


Két hét alatt akkor ugrana nagyot a nyelvtudásod, ha anyanyelvi környezetben töltenéd ezt a hetet. Erre pedig nem mindenkinek van lehetősége.

Egyéb esetben gyakorolj, beszélj minél többet, (akár otthon is macskának, elmondod mi megy épp a tévében, vagy mit ettél, bármit, csak használd), és ismételd át, amiről érzed, hogy bizonytalan.

Tanulhatsz új szavakat is, átnézhetsz újságcikkeket, nézheted idegen nyelven a filmeket, stb.

Ártani nem fog.

Főleg ha kicsit megnyugszol, hogy te mindent megtettél.

2016. aug. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen nyelv? :) Hátha tudok segíteni. Igen, lehetséges minden, csak nagyon kell akarni! Te is tudod! :) Megcsináltad! :) Ezt is meg fogod!
2016. aug. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

Ha a tanár megdicsért és úgy érzi, fel vagy készülve a nyelvvizsgára, akkor miért lettél majdnem rosszul?

Miből gondolod, hogy ő ennyire rosszul méri fel a tudásodat?

Szerintem túlparázod a dolgokat. Több önbizalommal állj a feladataid elé!

2016. aug. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!