Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem lennék normális? (bővebben...

Nem lennék normális? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nem tudom,ez-e a legmegfelelőbb kategória a kérdésemhez, mivel főleg a gyerekkorom játszik benne szerepet,ide írtam. Hozzáteszem,még soha nem írtam ki ilyen témájú kérdést.

Vallásos családban nevelkedtem, a szüleim megrögzött keresztények (ha fogalmazhatok így,én is).

Szóval... a 18+ -os lényegre törnék:

Nagyjából 8-9 éves voltam,amikor elkezdtem felfedezni magamat,mint kislány. Fogalmam sem volt arról,hogy mit csinálok. Időben nem tudom később,vagy korábban-e mint az átlagos kisgyerekek, de azt tudom,hogy már 10 évesen nagylány lettem. Egyedül laktam a szobámban,ami az emeleten volt. Anyám este gyakran feljárkált hozzám puszit adni,ezért szigorúan arra az időpontra időzítettem,amikor már távol járt.

Egyik este azt hittem,már nem jön fel, de közben nem vettem észre,hogy ott volt,csak azt hallottam,hogy rám szólt: "Te mit csinálsz?!" Szerintem ennyire még soha nem ijedtem meg az életben. Azonnal abbahagytam és sírni kezdtem, erre leült az ágyam mellé és elkezdett kioktatni,hogy ez mekkora bűn,szégyelljem magam,ilyet nem szabad csinálni. 9 éves voltam...

Emlékszem,megkértem,hogy ne mondja el senkinek.

Erre hallom,hogy másnap reggel már meséli tovább az apámnak. Ez nagyon fájt...

És azóta minden nap eszembe jut,pedig már 17 éves vagyok. Sokat olvastam róla,hogy ebben a korban ez még nem is számít bűnnek,hiszen a gyerekek ebben a korban még csak érdeklődnek,fel akarnak fedezni mindent.

De a probléma... azóta borzasztóan érzékeny vagyok.

Meg tudok őrülni bizonyos hangoktól, pl. a csámcsogástól, attól,ha valaki csettint a nyelvével.

És nem azért,mert gusztustalannak,meg illetlennek tartom,hanem azért mert olyan ingereket kelt bennem amitől...szerintem mindenki tudja,hogy mire gondolok.

Ezért ilyenkor meg tudok őrülni. Rá kell szólnom a szüleimre és a húgomra,csak hogy elfolytsam a hang forrását és "ne bűnözzek".

Borzasztóan érzékeny vagyok. Rengeteg auditív és vizuális inger be tud indítani.

Hozzáteszem,még soha nem volt kapcsolatom.

De a szüleim ebből csak annyit fognak fel,hogy "morgok rájuk,mert utálom,amikor csámcsognak",rengeteg vitánk volt már ebből,persze még soha nem mondtam el nekik,hogy miért csinálom ezt és nem is merem.

Azzal csak előjönnének a régi sebek...

Ettől még normális vagyok?

Valakinek volt már hasonló tapasztalata?



2016. aug. 25. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem teljesen normális vagy! Én is 8-9 éves koromban kezdtem magam felfedezni és szintén 10 évesen jött meg. A puszi puszi dolog nálunk is megvan, én is arra az időpontra rakom a "dolgaimat" amikor anya már messze jár. Én még nem buktam le és nemis szeretnék. De hidd el akkor még nagyon kicsi voltál így nem számít bűnnek. Èn is csalódtam volna anyaban hogy ha a kérésem ellenére az "ügyes bajos dolgaimat" elmondja valakinek. Ezt a csámcsogás dolgot nem nagyon értettem. De majd elmúlik

13/L

2016. aug. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Mi az, hogy "kicsi voltál így nem számít bűnnek"?!


Az önkielégítés SOSEM bűn! Fontos, hogy megismerd a testedet.


Neked viszont Kérdező, pszichológusra van szükséged.

2016. aug. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Szerintem eléggé túlreagálta anyukád akkoriban ezt a dolgot. Ez a legnagyobb hibája talán az ilyen szinten vallásos szülőknek, hogy minden bűnnek számít. Egy egészséges kiskamasz vagy akár idősebb lány ezt teszi, felfedezi a dolgokat, a testét, hogy mi esik jól neki. ettől még ez nem bűn, vagy rossz dolog csak mert valaki elvakultan a Bibliára alapozza az egész életét. Én lassan 18 leszek, nemrég óta van kapcsolatom, életem első barátja. Igazából ez nekem sokat segített, hogy így kicsit ki tudok szakadni az otthoni légkörből. Mondjuk a hangokra vonatkozó írásod nem igazán értem. Így elsőre arra gondolnék, hogy mizofónia, de nem biztos. Valamire én is iszonyat érzékeny vagyok, a csámcsogás, csuklás, csöpögő csap, és társai nagyon fel tudnak idegesíteni, egyszerűen szivem szerint elmenekülnék, csak hogy ne halljam ezeket az ismétlődő kis idegesítő hangokat. Nem hiszem, hogy ettől te még ne lennél normális, csak kamasz vagy, és így a hormonok miatt bizonyos dolgokat máshogy élsz meg mint egy felnőtt vagy akár egy gyerek.

2016. aug. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vagy nemnormalis ha úgy érzed hogy valami rosszat követsz el akkor ha ilyen gondolataid vannak, ilyen korban mindenkinek vannak, hiába mondják hogy "én nem olyan vagyok" stb, ez a természetes, ha úgy tetszik nem az ördögtől való.. a te problémád az hogy úgy neveltek hogy ez mekkora "bűn" és ezért kellemetlenül érzed magad amikor előjönnek a gondolatok. Amiket fel soroltál hogy mikor gondolsz "arra", na az télleg nem mindennapos, hallottam már érdekes storykat a témában, de tiédhez hasonlóan azoknál is azt állapítottam meg, hogy mindenki nagyon más ilyen szempontból, és ez nem baj, mert akinek az ilyen intim dolgait elmondja az ember, abban bízik annyira hogy tudja, emiatt nem fogjak elítélni a későbbiekben például a párja. Szerintem beszélj a szüleiddel arról őszintén hogy miért esik neked rosszul.
2016. aug. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egyébként túlhallok. (Hyperacusis)

Ez azt jelenti,hogy az orvos is megmondta,hogy sokkal halkabb hangokat is meghallok,mint más emberek.

A suttogás is ilyen,mint a többi hang,amit felsoroltam.

Lehet,hogy egy bizonyos frekvencia váltja ezt ki belőlem?

A fül-orr-gégész azt mondta, "ki lehetne lövetni" ezt a tartományt, de mivel zenei pályán vagyok,nem javasolja.

2016. aug. 30. 16:55
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha zenei pályán vagy, akkor ezt a hallásérzékenységet ki kellene használnod!
2016. okt. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan rokon, aki nem vallasos es normalisan fel tudna teged vilagositani? Akiben megbizol. Ha elmondod, hogy anyukad hogy all a dologhoz, biztos segitene neked.


Ha nincs ilyen, akkor menj el pszichologushoz, mindenkeppen!


Amugy a fogamzasgatlas is tilos, megsincs 10-15 testvered... Ezen gondolkodtal mar?

2017. jan. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyud volt a nem normalis, nem te.

A maszturbacio ugyanolyan termeszetes, mint az eves meg az ivas. Nyugodtan csinald. Ez nem bun...

2017. jan. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az önkielégítés természetes dolog, ne legyen miatta semmi rossz érzésed!
2017. jan. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!