Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit pakoljak a koleszba?...

Mit pakoljak a koleszba? (Középiskola)

Figyelt kérdés

Ruhából mennyit? (Van lehetőségem mosni)

Tusfürdő, sampon, fogkefe, fogkrém, borotva

Sebtapasz, fájdalomcsillapìtó, vitaminok (amiket szedek)

Tanszerek

Ágyneműt nem kell vinni, mert adnak

Mennyi pénzt vinnétek egy hétre?

Ti mit pakolnátok még be?

Hazahoznátok minden könyvet vagy csak amiből tanulni kell?

Tisztálkodási szereket ott hagynátok hétvégére? (Itthon úgyis van, illetve van zárható szekrényünk)


2016. aug. 27. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

kinek mi az igénye.(pénz) viszel a kaját vagy veszel majd magadnak, a ha a menzai nem izlik. nekem mindig volt tartos éelemiszerem, ásványvizem. ezekre költöttem. én mindig hazahoztam a mosnivalót.

olvasnivalót, laptopot, könyveket, valamit amivel otthonosabbá teszed a szobád. füldugó :D wc papir, papirzsepi, köntös, törölközők. fürdeni, és kéztörlőnek. pohár, tányér, evőeszközök.


a koliba lesz saját szobád, saját kulcsal. mindent otthagyhatsz. ha valaki lopni akar az lopni is fog

2016. aug. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Laptopot, tabletet stb. nem szeretik ha beviszünk.

Papucs eszembe se jutott :D

A szobába 4-en vagy 6-an leszünk. Miért lenne saját szobám?

2016. aug. 27. 15:26
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, konyhai eszközökből mindenből vigyél sajátot. És a wc-papir is elég lényeges. :)

Ágyneműt adnak, de attól pl. egy plédet nyugodtan vihetsz még, legyen. A szobátokat nem tudom mennyire lehet disziteni, majd kérdezzétek meg, esetleg valami disztárgyat, virágokat lehet-e bevinni - sok koliban még szobatisztasági-és szégpségverseny is létezik. :)


A pénz változó...attól függ mennyi kaját viszel, illetve majd meglátod, hogy a menzai ételeket ki kell-e egészitened valamivel, mert ha kevés, úgyis enni fogsz még valahol.

A piperéket felesleges hazahoznod, tárod a szekrényben, illetve a könyvekből is csak annyi kell otthonra, amiből épp lecke van.

2016. aug. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Laptopot nem "szeretik"? Pedig azért az elég alapvető szerintem ha az ember hónapokig távol van otthonról.
2016. aug. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Törölköző, külön strandoapucs a ibrn beállsz zuhanyozni, feltéve, ha nem akarsz valamit elkapni!

Ágynemű HUZAT, LEPEDŐ, ezeket sehol nem adnak. De takaróból, párnából is szutykosat, most nem kell egyszer, de később jobb, ha beruháztok ezekre! Mosni szerintem sem kell ott, haza tudod azt hozni! LAKAT a szekrényedre!

Én első héten hazahoztam a heti könyveimet, hülyeség! Amiből tanulni akarsz, egy-két darab. Betét, tampon, sosem lehet tudni és ilyen tusfürdőket simán ott lehet hagyni.

Régi szép idők voltak, hiányzik! Első hét rossz, de egyre jobb lesz utána.

2016. aug. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis tányér, kés, pohár, villa stb. Ezek is nagyon jól fognak jönni. Kajapénzt már szerintem szedik az első héten, kivéve, ha utaljátok. Nekem utánam kellett hozni első héten szóval jobb rákérdezni. Istenem milyen szerencsétlen voltam!
2016. aug. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Koton, cigi, valami olcsó kannás bor
2016. aug. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
saját szobát arra értettem, hogy ott mindent eltudsz zárni, mert úgy vettem ki a szavaidból,hogy félsz attól hogy ellopják.
2016. aug. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kollégista vagyok, szóval kompetens a témában. Kimondhatatlanul utálom, de ez egy más kérdés. :DDD

Na, első körben ruha:

úgy érdemes, ha hetente hazajársz, hogy zokniból, alsógatyából (ugye fecske vagy boxer, amelyik kényelmes), pólóból minden napra, plusz mindegyikből legalább kettő-kettő pótló, ha eláznál vagy hasonlók (meg fog történni, és nagyon sokszor :D). Nadrágból érdemes szintén minden napra egy +2 pótnaci. Pulcsiból úgyszintén. Érdemes még egy dzsekit és egy esernyőt magaddal vinni. Bár az esernyőről annyit, hogy mikor kéne, sosem lesz nálad. xD

A mi kollémiumunkban patyolat tiszta ágyneműt kapunk, párnát, takarót, lepedőt, paplant, huzatokat.

Pénzt illetően... Én dohányzom, és úgy bőven kihúzom heti három, kéthethi négyezer forinttal (AJTP).

Fürdőpapucs, törölközők, papírzsebkendő, toalettpapír, piperetárgyaknak egy visszafogottabb neszeszer tökéletesen megteszi, én abban tárolom őket.

Ha jó kollégiumba mész, akkor nem feltétlenül muszáj mindent elzárni, nálunk azt hiszem, valami 10 éve volt utoljára lopás.

A tankönyvek és jegyzetek hazavitelének szükségessége attól függ, mennyire tanulsz könnyen. Én például nagyon jól tanulok, ennek megfelelően kategorikusan kijelentettem, hogy nem fogom hétvégére hazahozni őket.

Tisztálkodási szerek természetesen maradhatnak a kollégiumban.

Jaj, majdnem elfelejtettem: asztali lámpát érdemes vinned éjszakára, ha tanulni/olvasni szeretnél, mert a szoba lámpája zavarhatja a többieket alvás közben. Az asztali lámpához gyorsan hozzászoknak, idővel pedig valószínűleg teljesen közös használatú lesz.

Sok szerenécst kívánok!

16/meleg f

2016. aug. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jaj, igen. Utolsó vagyok újra, elfelejtettem valamit mégis, pedig öt percen át gondolkodtam, mit hagytam ki: evőeszközök(lehetőleg fém), egy porcelánbögre, egy műanyagpohár fogmosáshoz, egy fémbögre, egy üvegpohár vízhez, néhány műanyagtányér, kettő porcelántányér, tartós élelmiszer, ha nincs kávéautomata és kávézol, instant kávé vagy kávéfőző (bármilyen).

Gyógyszereket illetően még: fájdalomcsillapító mellett érdemes még lázcsillapítót, gyulladáscsökkentőt és köptetőszert, orrcseppet, szemcseppet és fülcseppet vinned, szemüveg/kontaktelncse viselése esetén szemüvegjavító készletet, ápoló folyadékot/szemüvegtisztítót. (Ha ez sok, akkor látnád az egyik ottani osztálytársamat, ő patikát is nyithatna. :D)

Plusz egy jótanács: ha túl akarod élni, NAPTÁR. :DDDDD

2016. aug. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!