Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A legtöbb "mai" tinédzserben...

A legtöbb "mai" tinédzserben tényleg nincs semmi nemzeti öntudat? Kamaszok nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
A környezetemben szinte minden 16-18 évesen azt látom/hallom tőle hogy minél hamarabb el akar innen menni,és vissza sem jönne.(a legtöbben)Tényleg nem érzik azt hogy akármilyen is az ország helyzete,de akkor is ez az ő hazája és ameddig csak lehet kitart mellette ?

2016. szept. 10. 18:24
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
65%
Én ugyan nem Magyarországi vagyok de ugyan olyan kategóriájú ország. Én már nem lakom ott és azt tervezem hogy még az állampolgárságról is lemondok így maradnék magyar állampolgár és talán német leszek valamikor. Szerintem ez nam a hazafiságról szól inkább arról hogy minden ép eszű ember inkább a jobbat válassza. Persze akit a hazafiság érdekel jobban és inkább éhezik, sínylődik, nyugodtan maradjon. Én nem bántam meg hogy a szüleim ide hoztak, ha tehetném soha nem mennék vissza (az a legfurcsább hogy itt németországban jól érzem magam viszont a "hazámban" honvágyam van). 16L
2016. szept. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
75%
Kedves 34 éves. 32 vagyok 2 gyerekkel. 4 városba költöztem. 3 különböző végzettségem van. Ebből 2 diploma. 3 nyelven beszélek. Megélünk. Ez tény. De miért keressem tizedét itthon és kezdjék a gyerekeim az életüket albérletben, ha többet is tudok adni. Miért dolgozzak heti 50 órát ha heti 30ból is megvan ugyanaz es többet lehetek velük? Miért vonjak meg magamtól olyasmit amire vágyok, ha megtehetem? Azèrt hogy elmondhassam hogy itthon maradtam? Egy olyan országban ahol semmire nem tartják azt a tudást ami a fejemben van? Ne tedd egyenlővé a hazaszeretetet a mártíromsággal. Lehetek magyar akkor is, ha nem vagyok elégedett azzal, amit itt kapok. A hazám marad. Az más kérdés, hogy kik vezetik. Ahogy Istenben is hiszek, de az egyházi vezetőkről meg van a véleményem. Az ittlét és a magyarságtudat nem ugyanaz.
2016. szept. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
70%
Nemzeti öntudatból még senki nem lakott jól.
2016. szept. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
90%
Ha majd hazaszeretetért lehet kenyeret venni a boltban, akkor maradnak. Addig senkitől nem lehet ezt elvárni.
2016. szept. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
91%
Nem fogok itthon dupla annyit dolgozni feleannyi fizetésért mint amennyit máshol.kapnék.
2016. szept. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
98%
Én a "bugyuta hazaárulók" táborát erősítem, ezt a kommentet is egy északi országból írom, ahol egyetemre járok. Hogy miért döntöttem így? Elmondom, amikor a végzős évem során eszembe jutott, hogy most akkor jövőre rám is várnak a 200 fős előadótermek, szüntelen stresszelés, szivatás a tanároktól, és a szüleim ezért még fizetni is fognak, kirázott a hideg. Hamar megfogalmazódott bennem, hogy se ebből nem kérek, se abból, hogy csupán érettségivel próbáljak meg a saját lábamra állni, így elkezdtem külföldi egyetemek után nézelődni. Találtam, jelentkeztem, felvettek, itt vagyok, imádom. Nem tervezek "haza"menni. A haza az nem egy darab föld, a haza az a családom, a szerelmem, s míg az előbbit "otthon" hagytam, őszintén örülnek, hogy boldog vagyok.
2016. szept. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
28%

Én is sokaktól ezt hallom, mindenki Amerikába, Spanyolországba meg mittudomén hova akar költözni. Én nem. Szeretek Magyarországon élni, Budestet is imádom (nem minden részét persze de úgy összességében), itt akarok lakni továbbra is soha nem akarok elköltözni innen. Külföldön sosem éreztem olyan jól magam. Nyaralni oké, de mem költöznék oda. Szeretek magyar lenni és szeretek itt élni.

13,5/l

2016. szept. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
50%
Én nem találnám a helyem külföldön szeretem ezt az országot!
2016. szept. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
81%

Én nem megyek el, mert szerintem egész jól megvagyunk itthon. Igaz, éltem kint Londonban 2 évet, és nagyon-nagyon szerettem. Akkor még nem voltunk EU, és kétkezi munkán kívül más munkát meg elég nehéz volt kapni (bár most sem Angliába kell menni, ha valaki munkát keres.) Így hazajöttem. ebből a munkából ennyi bőven elég volt. Ha lett volna lehetőségem kint maradni, akkor egy percig sem gondolkodtam volna.

Nemcsak a pénz miatt, de minden másért. Itthon az emberek nem kedvesek, irigyek, egymás alá tesznek, végtelenül pesszimisták. Nézd csak meg itt is a hozzászólásokat, utálják a nyugdíjast a nyugdíjáért, a kismamát a gyed-ért, a tanárt a nyári szünetért. Eszméletlen, de komolyan. Semmi összefogás, semmi együttérzés a másik emberrel, mindenki azt lesi, hogy a másiknak mi van, és hogy lehetne kiszúrni vele, ha több van neki.

Persze ott a másik oldal, hogy vannak ennél sokkal rosszabb országok is. És ha családot akar az ember, azért kint sem könnyű. De azt mindenképpen támogatom, hogy a fiatalok menjenek ki világot látni, pénzt gyűjteni, nyelvet tanulni.

2016. szept. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

16 éves , 11.-es gimnazista lány vagyok. És egy részrő büszke vagyok arra ,hogy magyar vagyok. A különleges nyelvünk , a kultúra , hagyományok , történelem , sok tehetséges tudós , matematikus stb, stb, napestig sorolhatnám. De! Sok minden van Magyarországon ami elég nagy problémát jelent és elég sokat voltam Nyugat- Európába ami nagyon nagy hatással volt a gondolkodásmódomra.


Nyilván mindenhol vannak problémák , de az ,hogy sokszor fényes nappal félek az utcán ,mert olyan dolgok történnek , pedig nem lakom extrém rossz helyen , környéken. Sőt. Sok szempontból szerencsésnek mondhatom magam , de nem tartom normálisnak ,hogy félnem kelljen egy olyan helyen , szituációban ahol egyébként nem ez lenne a normális. Jó most persze Magyarországon jobb a közbiztonság mint pl. Nyugat-Európában a bevándorlók miatt , de általánosságban nem ez mondható el. A megélhetés is sok ember számára nagyon nehéz. A kultúráltság (a környezetünkhöz való hozzáállás) szintén rengeteg minden M.o ellen is szól.


Összességében azt mondhatom , hogy Pesten szeretném elkezdeni az egyetemet és utána Bécsben befejezni és ott is maradni. és gondolom nem nagyon kell magyaráznom miért.

2016. szept. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!