Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Pénz a kamaszoknak, na de...

Pénz a kamaszoknak, na de mennyi? Sokat olvasom ezt is és nem értek valamit, mindenki véleményére kíváncsi vagyok!

Figyelt kérdés
Nemsokára anyuka leszek és olvasgatom a gyerekekkel kapcsolatos rovatokat, közöttük a kamaszokét is, és valami felmerült bennem. Vagyünk egy átlag tinit, aki iskolába jár, utána pedig haza, néha fagyizni és a kaját, ruhát otthonról kapja... miért van szüksége több ezer forint zsebpénzre?? Persze, legyen nála valamennyi, ha úgy alakul, na de havi több ezer forint? Mikor enni, inni, felvenni van mit és suli után max. egy fagyit eszik... felmerül bennem... mit vesznek belőle? Örülnék a válaszoknak. Én megvallom, sokallom, főleg akkor, amikor visszaemlékszem a saját fiatalkoromra, hogy, amikor elmentünk fagyizni, igy is ugy is szólnom kellett otthon, hová megyek és akkor kértem is rávalót. Ma hogy megy ez? Ekkora a szabadság? L27
2010. ápr. 23. 18:08
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
én 6 éves voltam amikor elöszőr kaptam zsebpénzt havi 4000 Ft-ot .Általában gyüjtögetem hogy aztán vehessek valamit amit anyuék nem akarnak nekem megvenni 12/l
2012. jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
100%

én akkor szoktam pénzt kapni, amikor apámnak éppen jön, ilyenkor pár ezret, azt általában be kell tudnom osztani 3-4 hétre.

"és suli után max. egy fagyit eszik" ez a mondat az én szememben elég naivnak tűnik, ez csak nagyon kevés kamaszra jellemző (sajnos, nem sajnos, megítélés kérdése)

jellemzően kaját veszek belőle, illetve ruhát, vagy anyám, vagy én turkálok.

én nem rejtem véka alá, egy-két hetente elugrunk a spanokkal a közeli kocsmába, természetesen anyám tud róla, ahogy arról is, hogy meg tudom ítélni hogy mi fér bele és mi nem(ami szerintem sajnálatos, hogy a 11 tagú társaságből ketten vagyunk akinek a szülei tudnak róla hogy hol vagyunk).

ezen kívül másra nem nagyon szoktam költeni, mivel a legtöbb egyebet(hangszer, hangfal, erősítő, ékszer, bútorok egy része, szóval a kiegészítők) vagy elkészítem magamnak, vagy lomtalanításon begyűjtöm.

16/F


"Hazudni tanít az, ki tiltással nevel"

2013. máj. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!