Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Pénz a kamaszoknak, na de...

Pénz a kamaszoknak, na de mennyi? Sokat olvasom ezt is és nem értek valamit, mindenki véleményére kíváncsi vagyok!

Figyelt kérdés
Nemsokára anyuka leszek és olvasgatom a gyerekekkel kapcsolatos rovatokat, közöttük a kamaszokét is, és valami felmerült bennem. Vagyünk egy átlag tinit, aki iskolába jár, utána pedig haza, néha fagyizni és a kaját, ruhát otthonról kapja... miért van szüksége több ezer forint zsebpénzre?? Persze, legyen nála valamennyi, ha úgy alakul, na de havi több ezer forint? Mikor enni, inni, felvenni van mit és suli után max. egy fagyit eszik... felmerül bennem... mit vesznek belőle? Örülnék a válaszoknak. Én megvallom, sokallom, főleg akkor, amikor visszaemlékszem a saját fiatalkoromra, hogy, amikor elmentünk fagyizni, igy is ugy is szólnom kellett otthon, hová megyek és akkor kértem is rávalót. Ma hogy megy ez? Ekkora a szabadság? L27
2010. ápr. 23. 18:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
elöző válaszolló vagyok csak azt elfelejtettem oda írni,hogy 13/L
2010. ápr. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
100%

Én alapból heti 1000-1500 ft-ot kapok. Így reggel a finom meleg péksütit megveszem magamnak. Kicsit drágább persze, mintha otthonról vinném, de olyan más a hangulata úgy a reggelnek. Reggel a héven mmm és még meleg. Ezenkívül (ugye ez havi kb 5000) ebből veszem a cigit (kb a kaján kívül ugye csak azt veszem meg ebből a pénzből). Ha bérlet kell az plusz havi 7000, az nem a zsebpénzből megy. A ruhát, úgy veszem, h anya fizetést kap, akkor elmegyünk együtt és ha megtetszik egy ruha akkor megveszi. Ez egy hónapban pk 4000 ft mert ugye nem mindíg veszek ruhát, de van h egyszerre egy cipő egy farmer. Így összejön. Mostmár kíváncsi vagyok a kérdező véleményére is, ennyi válasz után.


19/L

ui: most azt írtam, ami a 13-18 éves korom között működött. most h egyetemre járok a diákhitelből fedezem magam. A havi 5000 édes kevés, mert ha nem is dohányoznék, és tényleg nem is veszek magamnak semmi márkás ruhát, hacsak egyszer egy hónapba el akarok menni a barátaimmal valahova bulizni, vagy 2 hetente beülni a kávézóba ott elmegy a pénz. Ez nem luxus kérdése és a hűde magas igényem vannak dolog, hanem egyszerűen ez kell, h társasági lény legyek, maradhassak, hogy legyen közösségi életem.

2010. ápr. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Én 19 éves vagyok, idén végzős gimis. Általános iskolás koromban 200 Ft-ot kaptam minden reggel, reggelire. Ebből akkor még vagy maradt 50-80 forint vagy nem. Ezenfelül zsebpénzt sosem kaptam, most sem nagyon. Az árak és az éhségem növekedése miatt már 300 Ft-ot kapok reggelire, ezen felül továbbra sem. Általában megkapom hétfőn a heti reggeli pénzt, ezt azért betudom osztani. Van hogy 90 Ft-ból megoldom a napi kaját, de van hogy megkívánok pár drágább péksütit, akkor még át is lépem a korlátot. Ha ruha kell (kb két havonta egyszer egy darab, az sem a legmárkásabb), akkor azt anyuék megveszik nekem, ha másra van szükségem, pl kisebb baráti találka, valakinek szülinapi ajándék stb, azt is megbeszélem itthon, és kapok rá pénzt ha kell. Mondjuk annyi a különbség, hogy én sosem hazudtam itthon mire kell a pénz. Valaki szemrebbenés nélkül megteszi, szóval ezt ellenőrizni igen nehéz.

Én úgy gondolom mindenkinek szíve joga úgy nevelni a gyerekét ahogy szeretné. Nekem ez a napi párszáz forint sosem volt kevés, most is kitudom spórolni, hogy jusson valamelyik nap suli után egy fagyira, max nem eszek hatalmas csokis csigákat péntek délelőtt, csak pizzás kiflit! :) Ha kellett, akkor kispóroltam egy új fülbevalót, vagy bármi mást, tehát ennyi pénzből is simán megoldható.

Ha te úgy szeretnéd nevelni a gyerekedet, hogy otthonról viszi a reggelit, az inni valót, és minden mást, napi 1-2 száz forint akkor sem árt ha van nála. Nálam már pici koromban elkezdték ezt. Ha lementem a boltba, hoztam mindent amit kellett, akkor a visszajáróból az aprópénzt megkaptam (20-30 forint). Nem volt sok pénz, de még is büszke voltam magamra, ha a harmadik bevásárlás után elmehettem fagyizni is egyet a saját pénzemből! :)

Lényeg a lényeg, mindenki annyit ad a gyerekének amennyit jónak lát. Nekem is volt olyan osztálytársam, aki havi 30 ezret kapott, hogy megtudjon venni magának mindent, de kérdem én minek egy 15 éves gyereknek havi 30 ezerből akár csak ruhát is venni? Relatív, hogy ki mennyit engedhet meg magának. Nem szabad a gyereket elkapatni, de a ló túlsó oldalára sem tanácsos átesni, hisz akkor nem tanulja meg a gyerek kezelni a pénzt.

2010. ápr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Még ugyan nem vagyok anyuka, de nemsokára az leszek, ezért is olvasom ezeket a rovatokat. Azt gondolom, hogy a zsebpénz jó dolog, mert megtanul valaki gazdálkodni (ezt azért bizonyos kor felett ki kell egészíteni a nyári munkával, véleményem szerint), de azért nagyon elszaladni sem szabad, mert nem maradnak határok. Nem értek azzal egyet, hogy egy tininek tizezrek kellenek havonta bulira, menő cuccokra, cigire stb. Azt gondolom, hogy kell valami fékező erő is, mert ha valaki mindig mindent megkap, akkor elszalad a ló. Igyekszem majd a gyermekemnek mindent megadni, amire szüksége van, de messze sem úgy, hogy 13-4 évesen kap több 10 ezret és oldja meg magának a kaját, ruhát, bulit...ezt túlzásnak érzem. Köszönöm mégegyszer a válaszokat, érdekesek voltak!
2010. ápr. 27. 10:01
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Saját példámat mondom:

15 éves lány vagyok. minden héten buli van. 1000 forintot kérek pénteken. Ebből pont kijön egy cigi, meg valami inni. Hét közben 300 forintokat szoktam kérni, mert a büfé a suliban meg ilyen apróságok, meg a cigi.( anyukám nem tiltja hogy cigizzek, de nem engedi meg otthon) ez már havonta 6400 forint. Ruhákat ritkán veszünk, azt is olcsón kínaiban, de akkor sokat és ez kb 5000-10000 forint. szóval zsebpénzt nem kapok, de ha kérek kapok pénzt.

2010. ápr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm neked is a választ! Anyukáddal nem teljesen értek egyet, amikor azt mondja, csak otthon ne cigizz, és nem akarlak támadni vagy ilyesmi, de a "15 éves vagyok...minden héten buli van" kezdetű mondatod is finoman szólva roppant érdekes. A válaszod azonban nagyon hasznos volt számomra, mégegyszer köszönöm!
2010. ápr. 29. 09:59
 17/22 anonim ***** válasza:
47%

Én nem értek egyet a heti zsebpénzzel.Én úgy kapok zsebpénzt,h max. 5000ft és azt kell beosztanom 2-3-4 hónapra.(Egyébként a fővárostól 20km-re lakom és ez a pénz buszra és enni-innire elmegy és még maradni is szokott)Sztem ez így korrekt.

13/F

2010. máj. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
100%
Utolsónak (anyagi körülmény, vagy gyakori együtt vásárlás miatt megértem) de amúgy normál körülmények között nem értem h lehet beosztani 5000 ft-ot 3 hónapra bérletet kajával együtt. Ha egy kb 20km-es volán bérletre számolok havi 1200 ft-ot akkor a maradék 1400 ft 3 hónapra (kajára) de mire elég? nem jársz el sehova, senkivel? nem veszel semmit? nem értem...
2010. máj. 8. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
47%
13 éves. Hova kéne járnia? Mit kéne vennie, hogy ha otthonról mindent megkap? Ilyen idős koromban én is kb ennyit kaptam. A maradék bőven elég volt arra, hogy olykor a büfében vegyek egy csokit vagy egy nyalókát, de túl költekezni nem tudtam magam, és szerintem ez így helyes. Ha mindennap kaját venne magának egyértelműen nem jönne ki, de szerintem nagyon helyes, ahogy az ő szülei csinálják, így megtanulja beosztani azt ami van, nem szórja két kézzel.
2010. máj. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Nem kell túl sok.Ha kajára dod neki akkor menj be vele az első nap és megnézed a büfében nagyjából mekkorák az árak és ehhez mérten.Havi 5ezertől több semmiképp.


Volt ,hogy nyertem tippeléssel és pokerrel több százezret de el sem tudtam képzelni mit csináljak vele és először mindent vettem ami nem is kellet volna de utána inkább félretettem.Ezért nem kell több 5ezernél max 7ezer.


Remélem segítettem.Egyébként kár ezen agylni mikor még meg sem született a babád.

15F

2010. jún. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!