Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van akit érdekel hogy hogyan...

Van akit érdekel hogy hogyan vizsgálják meg kamaszgyerekét az iskolákban? Emberségesek-e? És tudtok e minden vizsgálatról?

Figyelt kérdés

A fériak egészségénél a diákok vizsgálatokkal kapcsolatos jogaival foglalkoznak és kérdés 10. oldalán van bemásolva a viszgálatokkal kapcsolatos élményük,olvassátok el,egyik másik kiakasztó.


Aki elolvasta szülőként csak normális,rövid választ írjon.Szerintem sok helyen durva amit csináltak.


2010. ápr. 25. 11:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

És az normális, hogy általánosban le kell vennünk a melltartót? Vagy ezt is jogunk van megtagadni?

Hatodikos vagyok.

2010. ápr. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

11 éves gyereknek nincs is melle....


Amúgy kérdező:


Abban megértelek, hogy biztos túlzásokba esnek egyes helyeken, az nem helyes, hogy pl. 10-esével mennek be a gyerekek és egymás előtt kell levetkőzniük (pláne, ha esetleg fiúk lányok vegyesen).


De arra NE dönthessen egy GYEREK, hogy őt megvizsgálhatja-e az orvos. Egy gyerek NINCS azon a szellemi szinten, hogy ilyesmibe döntésképes legyen. Másszóval pont mindenki nemet mondana rá, merthát kinek hiányzik a tortúra?


A SZÜLŐ mondhasson nemet a vizsgálatra ÉS KÖTELEZZÉK arra, hogy akkor magánúton INTÉZZE EL a vizsgálatot / oltásokat / ellenőrzéseket.

2010. ápr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Persze ezt is értem,de az hogy meztelenre vetköztetnek általános és középiskolában az túlzás,a lányoknál is sok helyen mint írták be néznek a bugyijukba,valahol eleve megmondják mindent vegyen le és még meg is tapogatják a nemiszervét,azért ez túlzás,és főként hogy több osztálytárs szeme láttára.


Azért egy iskolai rutin vizsgálatnak nem kellene a nemiszervre kiterjedni és a szülőknek tudniuk kellene erről,mert sok szülő a gyerektől tudta meg utolag.Meg azért középiskolás lányoknál ne nézegessen senki a bugyiba.


A vita ott robbant ki,hogy ezekről a szülők sem tudtak.Én is voltam iskolás de meztelenre vetöztetés,mell fogdosás és bugyi lehúzás és tapi odalennt nem volt,azért ez kissé túlzás.


Taájékoztatás.


A 6.-as kislánynak persze hogy leveszed a fösőd ha meghallgatja szívedet,de igazából ezt felhúzott polónál is lehetne,szóval ezzel nincs baj,de ezt is úgy kellene hogy más ne legyen bennt ilyenkor és elég legyen a doktor előtt levenni,nem félmeztelenül sorakozni a vetközőbe,mert itt több középsulis is írta egy száll bugyiba kellett a hideg kövön állniuk sok helyen 4-esével kellett bemenni és ott még azt is lehúzatta velük,ez durva.A szülők meg nem tudtak róla.Velünk ilyeneket nem csináltak és a diszkrécióra figyeltek.


Egy iskola orvosnak általános rutin vizsgálattal kellene foglalkozni,nem nőgyógyásznak,meg urológusnak lenni.E 2 vizsgálat nem az ő hatáskörébe kellene hogy tartozon, és erről igen is döntési joguk kellene hogy legyen a diákoknak,szülőknek,akárkinek én se mutatnám meg,ilyen esetben a már majenem felnőttek is azért keresik a legmegfelelőbb orvost.


Ne értsen fére senki,de a mell és intim vizsgálat,nem a suli dokira tartozna!!!!

2010. ápr. 28. 14:34
 14/24 anonim ***** válasza:

Azért ált. iskolásoknak szerintem bőven indokolt az "intim" vizsgálat, mivel pl. fitymaszűkületet általános iskolásoknak abszolut életszerű és időszerű kiszűrni.

Szóval azért van benne logika.


Most persze, nőgyógyászati vizsgálatot meg végbéltükrözést azért nem kell végezni, de valami alap teljesen belefér.

2010. ápr. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
Ha engem így vizsgálnának alul lese vetkőznék ( gatya maradna ) és jól bemosnék annak a g*cinek aki ezt kitalálta... Az iskolára miért tartozik valakinek a lomposa vagy a nunája?? Meg ez rutinvizsgálat?? Pfújj...
2010. ápr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Na azért évtizedekig nem voltak ilyen vizsgálatok és mindenki egészséges felnőtt lett és nem volt frusztrálva ha hallotta hogy vizsgálat lesz,és szerintem nőgyógyászati vizsgálat,meg mell vizsgálat ne tartozon már az iskola orvosra,ennek itt nincs helye,meg a meztelenre vetkőztetésnek sem és ezt középiskolásokkal is megcsinálták.


Azért bocs már de ha nálam kotorászott volna valaki a lábam között 11 évesen,meg meztelenre vetkőztetett volna a többiek előtt, azért kiakadtam volna és tuti orvost nagy ívben kerültem volna.


Igen is ennyi idős gyereket már meg kell kérdezni a szülőjének is.És az ilyen vizsgálatokhoz semmi köze nem lenne az iskolának.A belinkelt cuccot nem én írtam,csak olvastam és szerintem jobb ha tudnak róla a gyerekek és a szüleik is mert sok helyen kiderült semmilyen tájékoztatást a tényleges vizsgálatokról nem kaptak.Egyébként az urológia vizsgálatokat is nagy középiskolás fiúknál egymás jelenlétében megcsinálták.


Ezek a vizsgálatok nem ide tartoznak.Ezek csak ellenérzést és későbbi ellenállást fognak kiváltani.

2010. ápr. 28. 17:26
 17/24 A kérdező kommentje:

Egyébként szerintem meg igenis van joguk sértő és nem indokolt vizsgálatokra a gyerekeknek nemet mondaniuk.Itt már említettem mire gondolok.


Az egyik írónak meg hogy 11 éves lánynak bőven van már melle,sok lánynak már 8 évesen el kezd nőni.Nekem 11 évesen már mensim is volt és 159 cm magas voltam és nem a legmagasabb,de mindenki már közel 2 éve hordott topot mert nőtt a cici és volt már rég fanszőr is, a lányok előbb nőnek,fejlődnek,de gondolom nincs lányod,vagy kisnövésű későn érő.A bátyám és a fiú unokatesóim meg 175-180 cm magasak voltak 13 évesen,szóval nem mindenki törpicur meg fejlettlen,12 évesen már a fiúk föbbsége is fejlődik.De ha kisnövésű lenne,v. még kisgyerek akkor is úgyanúgy lehetne szemérmes,szégyenlős.Ez nem kor függő.

2010. ápr. 28. 17:33
 18/24 anonim ***** válasza:

Innentől kezdve én már csak azt nem értem, hogyha neked van egy teljesen konkrét elképzelésed, hogy mit - hogyan kéne / szabadna csinálni és mi helyes ill. mi helytelen akkor minek írsz ide?


Megerősítést vársz? Azért felesleges.


Ellenvéleményt vársz? Minek? Ellenvéleményt csak akkor van értelme meghallgatni, hogyha hatnak rád észérvek. De neked eszed ágában sincs meghallgatni azt, amit én és mások írnak és ellentmond a konkrét elképzeléseiddel. Akkor mindkét fél részéről csak időpazarlás...

2010. ápr. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Bocs én tényeket írtam le,amiket fiatalok írtak a vizsgálatokkal kapcsolatban.


Ja és azt írtam le amit még gondolok,hogy ellenzem a tömeges vetköztetést főleg ha meztelenre kell és olyan vizsgálatokat csinálnak ami szakemberre tartozna és ha ezekről nem tudnak a szülők..


Itt mindenki leírhatja a véleményét nyugodtan.


Te lehet nem ellenzed hogy mezelenül álljanak a gyerekek és utána lelkizenek és megalázva érzezzék magukat de nem vagyunk egyformák.


Én csak annyit akartam hogy nézzék meg a szülők,hogy tudjanak róla ilyen is előfordulhat,ha a gyerek tájékozatlan.

2010. ápr. 29. 13:42
 20/24 A kérdező kommentje:
Nem vita céljából írtam ki a kérdést,hanem mert sok szülő,fital nem tudja hogy nem csak sima rutin vizsgálatok vannak sok helyen már,és tudják ha ilyennel találkoznak akkor kérhetik az egyenkénti v. saját orvossal való elvégeztetését a vizsgálatnak,mert erről nem tájékoztatják a gyerkeket.
2010. ápr. 29. 13:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!