Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A mostani gyerekek mért...

A mostani gyerekek mért vannak ennyire burokban neveltve, önállótlanok, lusták? Mért van az a kettősség hogy mindent más csinál meg helyettük de 14-15 éves lányokat meg szexelni még tetováltatni hagyja a szülő már? (lennt)

Figyelt kérdés

Annak idején 7 éves kisgyerekek már simán elmentek egyedül suliba,párszor a szülő elkísérte suliba aztán ment egyedül.Nem azért ment egyedül mert a szülőt nem érdekelte,felelőtlen lett volna,hanem mert nem tudta másképp megoldani,nem volt aki segített volna benne.


1; Korábban tehát 4-5 éves tudott cipőt kötni,felöltözni,probálkozott szappannal egyedül mosakodni,fogat mosott stb,e egyedül wc-ni,kezet mosni utána

.

2; 7 évesen el tudott egyedül menni a közeli suliba,ajtót kinyitni,becsukni,felöltözni,ha kellett tejért is elküldhetted a gyereket a közeli boltba.

6 évesen tudott késsel-villával enni már!

Elmehettél boltba,étterembe vele,nem hisztizett,kiabált,szedett le mindent a polcokról,nem mászkált étterembe az asztal alatt stb


3; 9-10 éves korra simán egyedül hajat mosott,körmöt vágott stb,akár szendvicset készített magának,meg kakaot


4; Felsős gyerekek bekötötték a tankönyvüket,13-14 éves lányok tudták vasalni magukra stb


Most meg semmit nem tudnak megcsinálni.10 éves culák nem tudnak egyedül 2 utcát sétálni a suliba,ajtót bezárni,kinyitni,boltba elmenni,egyedül hajat mosni,körmöt vágni.Van aki csak 10 éves korara tanulja meg a kést használni.


Ott lehetett őket pár órára egyedül hagyni,el voltak szépen és senki nem sajnálta őket folyton.



Most meg mindent évekkel később kezdenek el,mindenért sajnálják őket,miközben el vannak kényeztette,meg vannak kímélve.


És itt jön a vicc,mindenhez kicsik,meg gyerekek ha otthon segíteni kellene,szegények, de ahhoz hogy 14-15 évesen sexeljenek ahhoz nem?

Akkor már nem gyerekek,kicsik?

Az durvább hogy 14-16 éves gyerekeket a szülők maguk viszik kitetoválni!


Akire nem igaz,ne vegye magára!


2016. nov. 1. 11:14
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
28%

régen nagyobb volt a közbiztonság, ezért mehettek suliba

illetve veréssel, fakanállal neveltek, ezért voltak illedelmesek

régen nem volt szokás fürdeni sem, szóval el tudom képzelni mennyire ügyesen fürödhetett egy kisgyerek önállóan...

régen nem pánikoltak azon hogy késsel megvágja e magát a gyerek, bekötötték és jó van az úgy, katonadolog.(szerintem betadine sem volt)


a nagyobbak jóhogy azt sajátítják el leghamarabb hogyan kell mosni főzni vasalni, amikor ez volt a nők sorsa és nem a tanulás..6 elemi volt az átlag végzettség..

2016. nov. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
60%
30 éve elmehetett a gyerek az iskolába probléma nélkül. Ma már épeszű ember nem engedi a 7 éves gyerekét egyedül mászkálni az utcán. Veszélyes.
2016. nov. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
Az èn vèlemènyem hogy sajnos a mai világban mèg a 12 èves gyereket se lehet biztonságba kiengedni az utcára mert mindenki tudja mik zajlanak manapság. Tudom hogy önállosudniuk kell de ha egy szülø megteheti hogy kocsival viszi a gyerekèt mièrt ne vihetnè.Szerintem a mostani felnőttek között kèt csoport van az egyik azt szeretnè hogy a gyereke ugyanazt megèlje amit ő gyerekorába hogy milyen kapálni meg a hidegben álni de kicsig elkellene fogadni hogy ez nem az a világ már.A másik tipus pedig pont azt szeretnè elkerülni hogy a gyereke ne tapasztalja meg ezt.Vèlemènyem szerint fontos hogy a lányok megtanuljanak főzni háztartást vezetni de ezt elèg nehèz ah iskolával össze egyeztetni mikor a gyerek haza esik 4 kor ès várja a rengeteg tanulni valo.Azèrt mert vannak különleges esetek pl. tetovâltatnak stb.azèrt nem mindenki csinálja ezt. Saját magamrol tudok nyilatkozni nem iszok,nem cigizek, nem csinálok 18+-os dolgokat ès tudok fözni sütni egyedül közlekedek nincs tetkóm.Szóval nem mindenki ilyen de tèny hogy van elèg sok dolog amin mèg èn is meglepődök de szerintem akinek ezt csinálja a gyereke ott a szülövel is baj van.
2016. nov. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

Azért messze nem igaz hogy régeben nem volt veszély,meg alíg volt közlekedés!


Én 32 éves vagyok,városból költöztünk ki faluba amikor 5.osztályos lettem és bizony bőven jöttek-mentek az autók a városban, de már ovis korban tanították a lápák működését,zebrán,úton közlekedést,körülnézést a szülők.

Amikor meg kiköltöztünk falura,az meg azon az útvonalon volt ahol bizony ausztriai fele mentek a kint dolgozók,így ott is volt forgalom.Sőt akkoriban ezeken a falukon amiket bécsbe menet érintették nagyon so prostitulál volt,nagy biznisz volt akkoriban.


Ugyanúgy volt közlekedés,veszély,akkor is voltak támadások,eltűnt emberek,tragédiák,drig,pia stb,de a média nem beszélt ennyit róla.Nem volt ilyen kommunikáció.És statisztikailag kimutatták hogy nincsenek nagyobb veszélyben a gyerekek,nincs nagyobb számú eltűnés stb.


Az nem igaz hogy akkoriban ne fürödtek volna,meg igénytelen el lettek volna mint itt ahogy az egyik hozzászóló írta!

Vagy az sem igaz hogy mindenhol 4-6 gyerek lett volna.Mert én a 76-80-90-,es generációra gondoltam.Egyáltalán nem volt könnyű dolga a most 50-60 éveseknek,csak ha akkor két kevesett kereső fiatal összeállt akkor tudott lakást törleszteni,mert mindenkinek volt munkája,aki nem akart dolgozni közveszélyes munkakerülőnek elvitték.


Ma sem mindenkinek könnyű,sőt sokaknak nagyon is nehéz,mert sok ember alíg talál munkát,vagy 2-3 műszakban keres 110-120.000 ft-ot,és esélye sincs elköltözni otthonról,mert sok pénzt ad haza hogy beszálljon a rezsibe,egyéb ktg-ekbe,plusz magára is vannak kiadások és a végén semmi se marad szinte.


A mi utcákban sok 30-35 éves lakik és bizony a szüleiknél,mert a szülői családi házat a szüleik a fizetésükből vagy kevés nyugdíjból nem tudják fenntartani,a gyerek hozzájárulása is kell és ma egy lakás is 14-15. millióba kerül,ha meg a gyereknek is alíg marad a pénzéből nehéz elindulni,+ sajnos nincs biztos munkahely mint régen.



Sajnos egyre többször látni bizony hogy elsősorban,másodikas középiskolások tetoválva vannak!



Ami eszembe jutott még szerintem a gyerek nyugodtan a házimunkába:porszívozásba,teregetésbe,ruha kiakasztásba,felmosásba,vasalásba besegíthet persze korának megfelelően,ebbe nem fog belehalni.


Meg nem hiszem olyan komoly dolog hogy ahogyan korábban ovis gyerek tudott öltözni,vetkőzni,kezet mosni,cipőt kötni hogy ne lehetne elvárható.

2016. nov. 5. 18:21
 25/46 A kérdező kommentje:

Anneke tudod én is 11 évesen menstruáltam,8,5 évesen már cicisedtem,de attól hogy némileg éretté válik valaki nem jelenti azt hogy agyilag is érett lenne és sexeljen mint ahogy te gondolod.


Bátyám van aki 12 évesen bőven serdült már,13 évesen meg 18-nak nézett ki,de agyilag még nagyon zoknik.


És az sem igaz 14-15 évesen szültek volna!Mikor 1800-as években?

Apám,anyám érettségizett mind középsuliba után szült 18-23 éves kor körül.(58-60 évesek,mindegyik tesója,osztálytársa Suli után pár évre szült)

Nagyszüleim 80-90 évesek,sajnos többen már meghaltak.Elemi iskola után van aki érettségizett és van aki szalmát tanult,mind 18 éves kora után szült.


Sajna olyan világot élünk hogy 60-65 évesek is dolgoznak a munkahelyemen nem kevesen és bizony szinte mindnek van szakmája vagy érettségije

2016. nov. 5. 18:30
 26/46 anonim ***** válasza:
77%
Ha ilyen bölcs vagy és semmilyen választ nem fogadsz el a sajátodon kívül, akkor mi a francért kérdezősködsz?
2016. nov. 6. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
10%

Van igazság abban amit írsz, de ne értek egyet azzal, hogy nem tanítják a gyerekeket önállóságra, valamint hogy nem lett több a veszélyforrás. Igenis több lett. A probléma inkább ott van, hogy túlféltik a gyereket, vagy pedig túl szabadra engedik. Nincs meg az egyensúly a kettőben, mert az általad is említett pénzügyi és megélhetési gondok miatt nem mindig van a szülőnek ereje, vagy türelme erre. Erről mondjuk nem a gyerek tehet elsősorban.


Egyébként, visszamehetnél nyugodtan egy kicsit az általános iskolába, hogy megtapasztald, hogy milyen helyzetek uralkodnak ott, illetve, hogy jobban beléd vésődjön a helyesírás használatára vonatkozó tananyag.

2016. nov. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:

Bizonyos dolgokban egyetértek veled, bizonyos dolgokban nem. Igen, anyámék korában simán el lehetett küldeni egy 6évest a boltba. Ma meg ha egy kisgyerek egyedül van, nagyobb az esélye annak, hogy elrabolja vki (ki tudja, mik miatt)... az internet, tv elterjedése azt vonta maga után, hogy akiben voltak ilyen vágyak, azok látják, hogy mások is rabolnak, fosztogatnak, nemcsak én ölnék meg mást / rabolnék ki mást a pénzéért / erőszakolnék meg 5éves gyerekeket... sokat el sem kapnak. Vizuális ingereket kapnak, aztán egyre többen támadnak. Sokra megyek vele, ha a gyerek önállóan tud tejet venni a boltban 7évesen, ha amiatt kell aggódnom, hogy odaúton nem veri-e meg egy nála 4-5-6x akkora baromállat.

Főleg a suliba menésnél. Nem sok olyan gyerek van, aki rögtön a suli mellett lakik, vagy a busz sulitól hazáig viszi. És még ha okos is, és nem akar elmenni a cukros bácsival, kisgyerekként hogy védje meg magát ellenük?



Plusz a másik... ha tetkót akar tizenpár évesen, és a szülei egyetértenek vele, az neked miért baj? Ha egyszer olyan a stílusa...


Plusz azt összekötni, hogy ki dug 15 évesen, és ki nem nyalja fel az egész házat... nem biztos, hogy ez a két halmaz fedi egymást. Mivel pl. én eminens tanuló voltam egy baromi erős gimiben, ezért 15-16 éves koromig csak a saját szobámat kellett takarítanom, megkíméltek, de nem is felnőtteskedtem semmi másban sem!


Az viszont tényleg gáz, ha olyan alapdolgokra nem tanítják meg időben a gyereket, mint egy szendvics elkészítése, cipőfűzés, hajmosás-fésülés-szárítás-copfbakötés, késsel-villával evés, illemtudó viselkedés, ajtó nyitása-zárása.

2016. nov. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
56%
Ja meg ez a 13-14 éves csajok miért nem mosnak, főznek, sütnek, vasalnak... elég szexista dolog. A fiúk miért nincsenek velük együtt felsorolva? Nem 50 évvel ezelőtt élünk, ahol a nő 6 elemit végzett, aztán a férje eltartotta.
2016. nov. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
86%

Most nem azért mondom, de ott van egyik nagymamám, aki kb 10 ételt tud elkészíteni, sütit pedig soha ebben az életben nem csinált. Itt vagyok én 24 évesen és bármilyen sütit, tortát bármikor szívesen elkészítek, nem okoz gondot. Miért kell mindig az előző generációnak az éppen aktuálisat leszólni, lenézni, becsmérelni? Mert az aztán sokkal jobb volt, amikor a gyereket agyonverte a kedves apuka a nadrágszíjjal, ha az nem azt a jegyet vitte haza, amit apuka megálmodott.

Egyébként pedig, mint már írtam: ezeket a gyerekeket, az én korosztályomat kik is nevelték? Ó, csak nem azok a k'rva önálló, 6 évesen egyedül iskolába járó szülők, akik jaj de nagyon sok mindent meg tudtak csinálni! És? Én meg tudok számítógépet kezelni, tudom, hogyan kell utalni, vagy online rendelni, tudom értelmezni az angol nyelvű szöveget (hogy csak néhány igen hétköznapi példát mondjak), míg a mai 40-50-es korosztály képtelen már egy facebook kezelésére is, az ÖSSZES ennyi idős ismerősöm kivétel nélkül a gyerekeit szapulja, ha kiír vmit a számítógép, vagy ki kell vmit nyomtatni.

Más világot élünk és jó lenne leszokni erről a bezzeg az én időm dologról, mert nagyon egyszerűnek és befásultnak kell lenni ahhoz, hogy valaki azt higgye, hogy ami 40 évvel ezelőtt volt, az ma is úgy van.

2016. nov. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!