Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A mostani gyerekek mért...

A mostani gyerekek mért vannak ennyire burokban neveltve, önállótlanok, lusták? Mért van az a kettősség hogy mindent más csinál meg helyettük de 14-15 éves lányokat meg szexelni még tetováltatni hagyja a szülő már? (lennt)

Figyelt kérdés

Annak idején 7 éves kisgyerekek már simán elmentek egyedül suliba,párszor a szülő elkísérte suliba aztán ment egyedül.Nem azért ment egyedül mert a szülőt nem érdekelte,felelőtlen lett volna,hanem mert nem tudta másképp megoldani,nem volt aki segített volna benne.


1; Korábban tehát 4-5 éves tudott cipőt kötni,felöltözni,probálkozott szappannal egyedül mosakodni,fogat mosott stb,e egyedül wc-ni,kezet mosni utána

.

2; 7 évesen el tudott egyedül menni a közeli suliba,ajtót kinyitni,becsukni,felöltözni,ha kellett tejért is elküldhetted a gyereket a közeli boltba.

6 évesen tudott késsel-villával enni már!

Elmehettél boltba,étterembe vele,nem hisztizett,kiabált,szedett le mindent a polcokról,nem mászkált étterembe az asztal alatt stb


3; 9-10 éves korra simán egyedül hajat mosott,körmöt vágott stb,akár szendvicset készített magának,meg kakaot


4; Felsős gyerekek bekötötték a tankönyvüket,13-14 éves lányok tudták vasalni magukra stb


Most meg semmit nem tudnak megcsinálni.10 éves culák nem tudnak egyedül 2 utcát sétálni a suliba,ajtót bezárni,kinyitni,boltba elmenni,egyedül hajat mosni,körmöt vágni.Van aki csak 10 éves korara tanulja meg a kést használni.


Ott lehetett őket pár órára egyedül hagyni,el voltak szépen és senki nem sajnálta őket folyton.



Most meg mindent évekkel később kezdenek el,mindenért sajnálják őket,miközben el vannak kényeztette,meg vannak kímélve.


És itt jön a vicc,mindenhez kicsik,meg gyerekek ha otthon segíteni kellene,szegények, de ahhoz hogy 14-15 évesen sexeljenek ahhoz nem?

Akkor már nem gyerekek,kicsik?

Az durvább hogy 14-16 éves gyerekeket a szülők maguk viszik kitetoválni!


Akire nem igaz,ne vegye magára!


2016. nov. 1. 11:14
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
61%

30-as, ez tényleg igaz :D. Anyukám 50 évesen, 2 diplomával, komoly felelősségű munkával nem tudta megtanulni 2 évig, hogy hova írjuk a weboldal címét a neten... meg hogy az előző gépén "a róka farkára" kattintva jött be a net, de ezen most nem tudja, mert nincs olyan, ezért nincs net a gépén... hát igen, nem Firefox volt, hanem Chrome :D. Ennyit arról, hogy ma ki mennyit tud és mennyire önálló.


Meg az egyetemi tanáraink, akik nem is 80évesen nem tudták használni a kör e-mail funkciót, ezért úgy, hogy tudták előző este, hogy betegek, másnap reggel szóltak be a titkárságra, hogy mondják meg nekünk, hogy nincs vizsga aznap...

2016. nov. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
9%
MERT EZ A 21.SZÁZAD ANYUSKÁM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2016. nov. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
64%
A megkeseredett öregemberek szokása a fiatalokat szidni.
2016. nov. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

"Anyukám 50 évesen, 2 diplomával..."


Mondjuk, ezen csodálkozom. Mi a cégnél 25 éve használunk számítógépet, akkoriban anyukád csak 25 volt.


Én 35 voltam, és elvégeztem egy tanfolyamot.


Tény, a mai gyerekeknek nem kell tanfolyam. Ahogy növekednek, a mindennapjaik része a számítógép, ugyanolyan könnyen tanulják meg kezelni, mint önállóan enni.


Van egy remek fotóm, a 3 éves kisunokám ül a bilin, a kezében a tablet.


Azt viszont nem tudom, mikor fog önállóan közlekedni.

2016. nov. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
5%

"A megkeseredett öregemberek szokása a fiatalokat szidni."


Nem kell ahhoz megkeseredettnek lenni.

Mióta a világ áll, az idősebb generációnak mindig problemája volt az utána következővel.


A minap olvastam egy könyvet, amit a két világháború között írtak, és elnevettem magam, mert az öreg hölgy panaszkodott a fiatalokra, és szóról-szóra azt mondta, amit ma is mond a korosztályom.

2016. nov. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
34. Anyukám iskolaorvos, a számítógépet annyira tudta/tudja kezelni, amennyire a kórlapok felvezetéséhez kellett. Nem mindenki netezgetős aktatologató munkát végez diplomával... :D.
2016. nov. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:

Szerintem meg bizony aki ma 40-50 éves és diplomás tud számítógépet hadsználni, lehet nem úgy mint aki bele született ebbe a világba de tudja használni


Tudod a mai tini,meg fiatal sok olyat nem tud amit meg a 40-60 éves korosztály.


Nagynéném osztályvezető a rendőrségen,közgazdászként végzett majd áképezte magát és természetesen gépet használnak,ahogy sok 50 év feletti vezető beosztású ember van és használnak laptopot.



Én nem elvárhatatlan dolgokról írtam,hanem alap dolgokról amiket tudnia kellene a gyereknek(felöltözésről,mosakodásról,kés használatáról,cipő kötésről írtam amiket ovis gyerekek meg tudták csinálni és el is várható lenne meg hajmosásról,haj szállításról,körömvágásról amit meg 9-10 évesek meg tudták csinálni most meg sokszor jóval idősebb se tud semmit)

Régen 4-5 éves tudott cipőt kötni,öltözni,most még van hogy 7 éves se tud ami szomorú azért.



A házimunkánál nem azt várom egy kamasztól,fiatal felnőttől hogy főzzön,süssön,de vasalni igen is tudjon egy 14-15 éves lány,néha vasaljon ki magára,teregessen ki ha megkérik,néha segítsen be otthon ez nem csak lányokra értendő ezt sose mondtam csak a lány dolgozon,mosogatni,felmosni,a szendvicset megcsinálni,porszívozni igen is tudjon egy kamasz.


Hol nagy gyerek egy kamasz,vagy hol felnőtt valaki ha teljesen kihasználja a szüleit,az őt körülvevőket és mindent velük csináltat meg gyakorlatilag.17-23 évesek akiknek még mindig anyuci csinál szendvicset,meg vasalgat rájuk,a nyuci kötözgeti be a könyveiket.Falun élő fiatal majdnem felnőtt nagykorú fiúk és elnézik hogy munka után az apjuk tolja a fűnyírót mert olyan lusták.Nekem ez durva.


A szomszédban is 21 és 23 éves a 2 gyerek,egyik se segít semmit otthon,felnőttek,elvárják mindent kifizetésének helyettük,a kisebbik nem jó képességű,de dolgozni nem akar tanfolyamra megy,mindig fizetősre,persze nem ő fizeti,mindig pótvizsgára a vége,mindenki hül.ye a tanár stb,csak ő nem.


A csaj hiába pesten tanul, ha haza jön igen is besegíthetne otthon vasalsba,elpakolhatná a cuccait,nem igaz ennyire se képes.Nyáron végig otthon van akkor se tesz még,de a mekizés,meg kínai kaja az megy neki,a srác ugyan így a anyja párja 9-10 órát melózik és még vállal plusz melót haza megy de a srác le nem nyírta volna a fűvet,napozgat,laptopotnyom egész nap,a pasi meg neki állhat fűvet nyírni,amíg a 2 fiatal dögledezik otthon.



Csupa ilyen fiatalt látok,mesélgetnek a szülők,22-24 éves gyerekekről akiket még most is anyu szolgál ki, még akkor is ha az már dolgozik,azért kési anyu is majdnem le a buszt,mert a felnőtt gyerekének a teát el kell készíteni,meg a szendvicset is,letörne a gyerek ujja ha maga csinálná ezeket még.Hétvégére még oda rendezik a barátot,barátnőt hogy azokat is kiszolgálják a szülők,meg ne hogy otthon segíteni kelljen majd........

2016. nov. 13. 16:27
 38/46 anonim ***** válasza:
57%
Tudod, ha ez valóban így van a te környezetedben (én 24 vagyok, semmi sem igaz sem rám, sem a velem egykorú barátaimra, amit leírtál, egyetlen egy kivétellel), akkor talán a kedves szülőket kérd számon, amiért nem nevelték meg a gyereküket. Minden, amit leírtál, két embert igényel. Egy gyereket és egy idióta szülőt. Miért nem rájuk mutogatsz? Egy szülő miért csinál a felnőtt gyerekének szendvicset? Miért vasal ki a felnőtt gyerekére? Miért nem vonja be a házimunkába? Nem a gyerek hibája, ha a szülő ezekre az alap dolgokra elfelejtette megtanítani (gyanítom te sem fakanállal a hátsódban születtél), de az általad leírt példákban a szülòk mindent meg is tesznek azért, hogy ezek a gyerekek ne is kényszerüljenek arra, hogy ezeket megtanulják. Vannak dolgok, amiket én is akkor sajátítottam el, mikor elköltöztem otthonról, mert nem volt ott senki, aki kivette volna a kezemből a fakanalat. A te példáidban egytől egyik a szülők cseszték el a nevelést, rájuk mutogass, ne a gyerekekre.
2016. nov. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
55%
Nem kéne a szomszédok dolgával foglalkoznod.
2016. nov. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

A felnőtt gyerek már nem gyerek,hanem felnőtt ember!Ennek a felnőtt embernek kellene magától unszolás nélkül úgy gondolnia hogy alap dolgokat tegyen meg maga,magától.kellene segítenie otthon és rengeteg az ilyen fiatal.Ha megkérdeznétek jó párat hányszor mostál fel,porszívoztad ki a házat hát szomorú válaszka jönne 16-24 éves korosztálytól.


Főzést hagyjuk,sokan nem tudnak,majd idővel megtanulják.Alap dolgok amihez nem kell tudás,érzék,aminek magától kellene jönnie.


Gyerekként sem mondta senki mossak fel,segítsek be stb,magától jött hogy segítsek,fiú tesómnál is így volt.


Nem is értem pedig sokan vannak hogy ennyire kihasználják a szüleik,ennyire lusták.


Ez önzöség!Ne csak a nevelésre fogjuk!!!Itt sokszor felnőttekről van màr szó,nem pici gyerekről


Ez vagy benned van hogy segítesz,résztválalsz vagy sem!!!

2016. nov. 15. 20:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!