Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elméleti kérdés: szülők, ha a...

Elméleti kérdés: szülők, ha a gyereketek bármikor előáll azzal, hogy terhes, lenne pénz abortuszra?

Figyelt kérdés

Nem csak a lányos szülőkhöz szól a kérdés, és szigorúan csak elméleti.

Ugye nem titok, hogy az országban a legtöbb család örül, ha hó végéig kijön a pénzéből, és vannak olyan időszakok, mikor még a tartalék is elfogy. Pl. sulikezdés, karácsony után, vagy bármi váratlan kiadás esetén.


Ha a gyereketek BÁRMIKOR azzal előáll, hogy terhes, nem akarja megtartani, akkor nem okoz gondot kifizetni ekkora összeget, zokszó nélkül? Vagy jöhet a Pro...ident?


Nagyon sokszor látom, hogy a fiatalok felelőtlenül szexelnek, a védekezés kimerül a megszakításnál.

Ismerek olyan szülőt, aki nem tud zsebpénzt adni, tehát a gyerek nem tud óvszert venni, a fogamzásgátlóról nem is beszélve. Reménykednek, hogy nem lesz gond, de aztán mégis.


Nekem még szerencsére nincsenek ebben a korban, csak úgy elgondolkodtam: megvettünk mindent a sulira, kifizettem a könyveket, rendeltünk tűzifát, konkrétan annyi pénzünk maradt, hogy fizetésig legyen mit enni, plusz tízezer, ha bármi történik.

Ha most lenne kamasz a gyerekem, és két héten belül kéne fizetni, csak reménykedni tudnék, hogy kapok hitelt, kölcsönkérni se tudnék.


Szóval a kérdés adott: ki tudnád csengetni helyből, bármikor? Ha kölcsön kell kérni, az természetesen egy "nem".



2016. szept. 2. 09:10
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

Gondolom, az első válasz az lesz, ha kell a föld alól is kerít az ember pénzt, mert olcsóbb, mint felnevelni az unokát és tönkretenni a gyerek életét, természetesen én is ezt tartom normálisnak.

A kérdés még mindig az, hogy mellényzsebből menne-e a kifizetés.

Elsősorban természetesen kamasz gyerek(ek)et nevelő szülők válasza érdekel.

Pl. hogy úgy általában felmerült már a gondolat, hogy ez is beüthet, és kell rá tartalék?

2016. szept. 2. 09:12
 2/30 anonim ***** válasza:
92%
Mi nem élünk nagy lábon, viszont az évek során mindig tettünk félre egy kis pénzt, hogy ha bármikor beüt a krach, akkor legyen mihez nyúlni. Hiába jövünk ki nehezen, azert egy-két ezer forintot mindig el tudtunk tenni, így van párszáz ezer a számlán, amiből ki tudnám fizetni. Más kérdés, hogy nagyon rosszul érintene, ha a nehezen félretett pénzünkből erre menne el jópár tízes.
2016. szept. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
12%

Sok minden tönkre mehet, amire nincs tartalékunk, de én máshogy vélekedem erről.

Mint ahogy én magam sem lennék soha képes abortuszra menni, úgy a lányaimat sem biztatnám soha erre, és nem azért nem támogatnám a dolgot, mert nincs rá anyagi keret, hanem mert egy életről van szó.

Nekem most van a legidősebb lányom abban a korban, hogy kezdem felvilágosítani, és érdeklődik. Ahogy még picit idősebb lesz (most 8,5) akkor a szexualitásról meg a felelősségvállalásról is beszélgetünk majd, persze mindig az ő szintjén.

Azt remélem, hogy marad a jó kapcsolatunk kamasz korban is, és fogunk tudni beszélni arról, amiről kell, óvszerre meg lesz pénzünk, ennyire rossz anyagi helyzetbe remélem nem kerülünk soha.

Hogy más családoknál mi van, azt nem tudom.

2016. szept. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%

Bár még jóval fiatalabb gyerekem van és remélem, hogy a megelőzést helyezi előtérbe, de jelenlegi állás szerint ki tudnánk fizetni.

Alig volt féléves, amikor betegség miatt 3-4 nap alatt közel 40 ezret kifizettünk a mielőbbi gyógyulása érdekében, majd 2 hónappal később újabb 30-at. Sajnos bármikor adódhat bármi.

2016. szept. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
21%

Nem ez az első válasz, hogy ha kell föld alól is, hanem az én megmutattam az abortált babákat a gyerekeimnek és miután végig kérdeztem tőlük, hogy ez és ez a szétroncsolódott testrész mije is ennek a halott embernek és válaszoltak, utána leültünk megbeszélni a dolgot: az ott egy ember volt. Aki azért halt meg, mert felelőtlen volt a két szülője és nem akarták vállalni a felelősséget. Nem hiszem, hogy egy gyereknek muszáj lenne szexelni, csak mert a világ azt mondja, hogy szabad és képzeld, megértették!

Plusz még azt is mondtam nekik és tudják, hogy komolyan beszélek: ha mégis megtörténik, akkor majd én felnevelem, de ne öljék meg. Ugyanakkor mi a szüleik nagyon erős hátország vagyunk nekik, nem engedjük el a kezüket. Nem azért szültem őket, hogy felelőtlen testi kapcsolatba hajszoljam őket, amiről semmit sem tudnak.

2016. szept. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
96%

Igen, ki tudnánk fizetni.

Sőt!

Bár a gyerekeimnél még nem aktuális ez, a családban több kamasz unokahúg, unokaöcs van. Tudják, hogy számíthatnak ránk, nálunk mindig van óvszer, és pénzt is kérhetnek fogamzásgátló gyógyszerre, ha épp a szülők nem tudnak adni. Sőt terhességi teszt is mindig van itthon egy dobozzal.

Elsősorban a megelőzésre helyezzük a hangsúlyt, szerencsére lehet velük erről beszélni, és így szeretném a saját gyerekeimet is nevelni.

2016. szept. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
91%
Csak a kérdésre válaszolva: igen, mellényzsebből kifizetnénk.
2016. szept. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
41%
Igen, bár fiam van. Mondjuk kiskorúaknak ingyenes.
2016. szept. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld kéz!


Természetes, hogy a szülő a fogamzásgátlásra neveli a gyereket, és az is OK, hogy tesz is érte. (Pl. nekem csak most lesz 13 a fiam, de már beszéltem vele, hogy itthon van mindig óvszer, kérni se kell, csak elvenni.) Azzal is egyetértek, hogy az abortusz nem megoldás, élő ember onnantól, hogy megfogant, és nem lennék rá képes.

Mondjuk nem hiszem, hogy ennek ellenére mindenáron rábeszélném a szülésre a lányom, ha ő nem akarja.

Illetve ha fiam esetében történik ilyen, én is csak várhatom, hogy dönt a barátnője, mert ebbe nem szólhatunk bele.


Sajnos azt látom, hogy sok gyerekről a nevelés lepereg, és majd egy-két saját tapasztalat után jön rá, hogy a szülőnek igaza volt. Mindegy, hogy a védekezésről, vagy bármi másról van szó. Nem foghatjuk közben a kezüket, csak remélhetjük, hogy ésszel csinálják.


Azt mondjuk konkrétan tudom, hogy anyám még mindig ott tartott a húgom ártatlan, mikor már két éve szexeltek a barátjával, és még mindig mondogatta, hogy ráérnek, ne kapkodjon, használjon gumit, és a többi.


Szerintem naivitás azt hinni, hogy a gyerekünk mindig, mindent úgy fog csinálni, ahogy tanulta. :(

2016. szept. 2. 09:53
 10/30 anonim ***** válasza:
89%

szociális alapon lehet csökkentést kérni amúgy....


de kifizetném nem okozna gondod

2016. szept. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!