Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit kezdjek a tinilányommal?

Mit kezdjek a tinilányommal?

Figyelt kérdés
A tinilányom 16 éves. Állandóan csak fiúk,barinők,tanulás nuku. Ha megtiltom akkor is olyan ruhákban jár amiből kint van mindene,addig hisztizett amíg nem kapta meg az iphone 7plusát. 32/N
2016. nov. 18. 22:16
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
88%
Már nem nagyon tudsz vele mit kezdeni. Kihisztizte az Iphone 7-et?? Akkor mit akarsz vele kezdeni? Nálatok az van amit gyerek mond? Ha neki Iphone 7 kell, akkor megkapja? Mert ha én a gyerekemnek azt mondom, hogy nem, akkor nem. Se most, se holnap, se 3 hét múlva, mégha hisztizik akkor sem. Né haragudj, de 16 éves korában már nem tudod helyre hozni, amit kisgyerek korában elrontottál. Tény, hogy ilyenkor lázadnak, én is lázadtam, de sosem hisztiztem ki semmit, néha visszaszóltam, vagy nem csináltam meg dolgokat, de ha édesanyám mondott valamit az úgy volt, két napig megvoltam sértődve, de elmúlt. Nála nem fog, hisz engedsz neki.
2016. nov. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
60%

A mai fiatalok már egy rohadt fertőző környezetben élnek, nekünk szülőknek kell időben irányítani és jó irányba terelni őket és a valódi értékekre irányítani a figyelmüket. Nekem is két lányom van. A nagyobb évek óta sportol heti 2x, táncol, nagyon jó kis közösségbe jár, a többi napokon is megvan az értelmes elfoglaltsága. Nagyon oda kell figyelni, kikkel barátkozik, milyen társaságba jár. A tanulás ne egy kötelező rossz legyen, ezt kellett volna időben megértetni vele, hanem az ő érdeke. Ha nem akar 18 évesen egy iskolában takarítani, és 20 évesen gyereket szülni, akkor értelmes beszélgetéssel (nem vitával) lehet hatni talán még rá. Ez egy nagyon veszélyes kor, a legjobban ilyenkor távolodnak el a gyerekek a szüleiktől, de ha megkapta a kellő alapokat, akkor talán nem sodorja bajba magát. Elmondtad neki, hogy egy nő, mitől lesz értékes nő? Hogy nem a magamutogatástól, mert még egy jó kis vesebetegséget is összeszedhet, aztán évekig járhat kezelésre, hanem attól lesz érdekes mások szemében, ha intelligens, értelmes, érdekes az emberek számára, nem pedig egy üresfejű kirakatbaba. Üljetek le normálisan átbeszélni mindent, akár a saját kudarcaidat is meséld el, ne legyen naív és ne higgyen el mindent, találjatok neki valami olyan hobbit, sportot, ami érdekli, amiben sikereket érhet el.

Én lakótelepen nőttem fel és igencsak belefolytam én is már 15 évesen az akkori brancs életébe. Cigizés, piálás, tanulás semmi, fiúzás, az volt a menő, aki a legcsinosabban és a legújabb ruhákban volt. Most már látom, mennyire ostoba és beteg világ, mennyivel értelmesebb dolgokat is csinálhattam volna, pont ettől akarom megóvni a lányaimat.

2016. nov. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
89%
12#nos látod mi már tapasztaltuk ,mi is voltunk fiatalok. Igazad van védeni akarjuk őket. Ez már egy sokkal keményebb világ sajnos, de mikor itt el kezdik az aggszüzek , hogy" ilyen nem vót ám a mi időnben meg akko tisztesség vót"na akkor égnek áll a hajam! Ennyi gonosz dolog nem volt a világban. De nevelni mindig kellett a gyereket. Illetve nem ártott volna.
2016. nov. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ez egy nagyon rossz generáció amiben született. És nem,nem vagyunk milliomosok,csak az évek során ő pontosan tudja hogy hogyan érje el amit akar..
2016. nov. 19. 10:18
 15/38 anonim ***** válasza:
97%

Semmi baj nincs a mai generációval. Pont ugyanolyanok mint a korábbiak.


A saját hibaid ne hárítsd a gyerekre.

2016. nov. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Most az fog lejönni mindenkinek hogy rossz anya vagyok mert a gyerekem kapott egy telefont amit nagyon akart?
2016. nov. 19. 10:59
 17/38 anonim ***** válasza:
96%

16 éves iphone-ért hisztizik és te engedsz?

Légy következetes vele, mielőtt jobban a fejedre nő.

Ilyesmit max úgy vennék egy 16 évesnek, hogy a nagyobbik részét ő maga keresi meg.

2016. nov. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel sem rosszabb a mai tizenévesek generációja, mint a korábbiak. 34 évesen ne légy ennyire begyöpösödött, hogy a fiatalabb generációt hibáztatod a lányoddal való kapcsolatodért.
2016. nov. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
96%

Nem attol leszel jo anya, hogy a kovetelozest, hisztit elkerulendo meg jutalmazod is.

Hatarok, jozan esz!

2016. nov. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Egyátalán nincs rossz kapcsolatunk. Egyszerűen a kamaszkorával van a probléma.
2016. nov. 19. 11:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!