Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, titeket zavarna, ha a...

Szülők, titeket zavarna, ha a kamasz fiatok (17 éves) elhívná a barátnőjét egész Karácsonyra? Nem szeretnék "megtűrt vendég" lenni

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a helyzet. 18 éves vagyok, még gimnazista. Viszont egyedül élek több okból kifolyólag.

Ez nem gond, mert semmilyen anyagi problémám nincs, szóval nem egy elhanyagolt utcagyerek vagyok. Csak ugye jönnek az ünnepek és valószínűleg egyedül lennék végig...

Ezt mondtam a barátomnak is, hogyha majd megunja a családi bulit, eljöhetne, vagy valami és erre mondta, hogy menjek el inkább én, mert náluk a Karácsony hatalmas buli és nem hagyhatom ki. Persze vennék mindenkinek ajándékot, meg rendelek sütiket, de ez szülői szemmel nem furcsa?


2016. dec. 8. 19:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
98%

En magamtol hivnalak,ha a fiam elmeselne,hogy amugy egyedul lennel.

De en egy kulon allatfaj vagyok :D

Viszont ha azt mondta,hogy naluk a karacsony hatalmas buli,akkor gyanitom ok is a magam fajtahoz hasonlitanak ;)

2016. dec. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk a karácsony egy nagyon bensőséges ünnep, 24-én a legszűkebb körben ünnepel a család. 25, 26-án pedig jönnek a családlátogatások, nagyszülők, szülők tesói, stb.

Ha lenne családod egész mást írnék.

De így ha tudnám, hogy a fiam barátnőjének nincs családja és egyedül gubbogna otthon, én lennék az aki meghív.

Szóval szerintem fogadd el, de azért kérdezz rá telefonon az anyukára, hogy biztos nem gond-e, hogy náluk leszel.

2016. dec. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha bármely szerettem egyedül töltené a Karácsonyt, áthivnám, érvényes ugyanez a fiam szeretteire is.
2016. dec. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha az édesanyja meghívott, akkor nem furcsa. Ha nem vagy benne biztos, hogy mikorra szól a meghívás, nyugodtan kérdezd meg őt és ne a barátodat. Mondd el, hogy nem tudod, hogy megy ez és ezért kérdezed: értékelni fogja az őszinteségedet. És vállalj be egy sütit, persze, vele egyeztetve. Kérdezd meg erről is.
2016. dec. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom. Azért neked tényleg nincs senkid, akit úgymond illene meglátogatnod legalább Karácsonykor?


Nem azért, mert te erre annyira vágysz, hanem azért, mert esetleg neki esne jól. Sehol egy szülő, nagyszülő, nagynéni, nagybácsi, pótszülő, testvér, sógor, féltestvér, unokatesó, bárki? Szerintem ezt a részét is gondold át a dolognak.


De ha úgy döntesz, hogy a teljes Karácsonyt a barátodnál töltöd, akkor tényleg ezt előtte holtbiztosra le kell beszélni a barátod szüleivel, hogy mettől meddig, és mi merre hány méter. Valószínűleg a Karácsony 2-3 napjában nem csak te lennél az egyedüli vendég.


Illetve lehet, hogy ők is mennének vendégségbe. Nehezen képzelem, hogy a barátodék ne látogatnák meg családostul a valamelyik nagyszülőt, következő nap meg a másik nagyszülőt.

2016. dec. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
44%

hát istenem most ezzel mi a gond? (előző)

ismertem én olyan párost is, ahol mindkettő fiú volt, azt mégis mentek rokonokhoz karácsonykor együtt, nemvolt ez külön téma, legalábbis nem tabu.


na de lényeg a lényeg h semmi nincs benne, menjen csak el persze, nem látom én az akadályt benne.


kérdező, mi lett azóta?

2016. dec. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
60%

# 16


Nem tudom mit nem értesz. Az oké, hogy a srác anyukája meghívja őt saját magukhoz.

De oda csak nem hívja meg, ahol nem ő a házigazda, hanem ahova ők is vendégségbe mennek. Nemde?

Ha már több éve együtt járnának és már családtagnak számítana, az megint más szitu, de ahogy kiderült, itt nem erről van szó.


De különben sem ez volt a fő kérdés, hanem az, hogy a kérdezőnek tényleg ennyire nincs senkije a világon?

Ezt azért nem hiszem.

2016. dec. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Mi mondjuk 4 éve vagyunk együtt párommal de gyakorlatilag szabad bejárása van hozzánk, volt hogy nagymamám szóvá tette miért nem hoztuk el két ünnep között ebédre :)

Anyáék álláspontja hogy nyugodtan jöjjön bármikor bármeddig csak ne kelljen körbeugrálni.

2016. dec. 14. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 ezisazisamazis válasza:
November 6.án jöttem össze férjemmel és végig náluk voltam , csak 2.napján mentünk át nagyszüleimhez ebédre , anyósom sose mondta egy szóval se , hogy nem mehetek vagy zavarok .... végül is nem sok beleszólása volt de ez egy másik dolog ... :) ha meg is kérdezi mit szeretsz akkor biztosan szívesen lát
2016. dec. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!